جاهای دیدنی توکیو و جاذبه های گردشگری ژاپن

همونطور که می دونین توکیو پایتخت شهر ژاپن است و یکی از مقاصد توریستی محبوب در میان افراد حساب می شه. این شهر بیشترین جمعیت رو در جهان داره. شما می تونید از معابد موجود در اون بازدید کنین، از غذاهای خوشمزه اون بخورین و در بزرگترین بازارهای اون به خرید بپردازید.

با وجود جاذبه های گردشگری زیادی که در این شهر هست، برنامه ریزی کردن به تنهایی کافی نخواد بود. در این مقاله همراه ما باشین تا ۱۰ مورد از جاذبه های برتر در این شهر رو با هم مرور کنیم.

  1. ساختمون دولتی توکیو:

جاهای دیدنی توکیو,ساختمون دولتی توکیو-tokyo_metropolitan_government_building

محلی ها این مکان رو با عنوان Tocho می شناسن. در هر صورت این ساختمون مجتمعی از سه ساختار مختلفه که در اون بیشتر کارای دولتی انجام می شه. این مکان بوسیله معماری به نام Kenzo Tange طراحی شده.

این موضوع باعث شده ساختمون دولتی توکیو مثل یه کلیسای گوتیک باشه اما شکی نیس که ساختار اون بسیار مثل ساختمون های معاصره.

  1. Akihabara:

جاهای دیدنی توکیو,Akihabara

در میان سرو صدای شهر، مکانی با عنوان Akihabara هست که منطقه خرید حساب می شه. با اینکه بیشتر افراد محلی از این مکان گله دارن اما بازم اینجور مکانی واسه مسافران بسیار عالیه به خصوص اگه به دنبال تجربه جنبه دیگری از فرهنگ ژاپنی ها هستین.

این مکان به دو دلیل در میان افراد شناخته شده: فروشگاه های مربوط به فناوری و فرهنگ اوتاکو. اگه شما هم جزو آدمایی هستین که به فناوری علاقه مندن این مکان بهترین گزینه واسه مشاهده فناوری های جدید و حیرت انگیزه.

  1. کاخ سلطنتی توکیو:

محل اقامت اولیه امپراطور ژاپن، یه کاخ سلطنتی فوق العاده در شهر توکیو است. این مکان چیزی بیشتر از یه کاخه. ناحیه موجود یه پارک قشنگتر و حیرت انگیزه که مساحتی رو به خود اختصاص داده.

بیشتر باغ هایی که در این ناحیه هست واسه بازدید همه بازه و به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد. همین امر به شما اجازه می دهد در پارک های سبز اون گردش کنین، فضای پر شده از آب رو تشویق کنین و از درختان گیلاس لذت ببرین.

در آوریل، وقتی که شکوفه های درخت گیلاس خود رو ظاهر می کنن، بهترین زمان رو واسه گشت و گذار دارید. در گذشته، کاخ سلطنتی به عنوان قلعه ادو شناخته شده بود و میزبان جنگجویان سامورایی بوده.

مطلب دیگر :
جان سخت ترین موجود جهان مشخص شد!+عکس

  1. برج توکیو:

جاهای دیدنی توکیو,برج توکیو-tokyo-tower

اگه برجی رو در وسط توکیو ببینین که از ساختار برج ایفل الهام گرفته بسیار متعجب و حیرت زده میشین. بله اینجور ساختاری در شهر توکیو هم یافت می شه. این برج مشبک به رنگ نارنجی روشن و سفید رنگ آمیزی شده و دومین ساختار بلندیه که در کل ژاپن یافت می شه. هم اینکه این بنا دیدنی ترین بنایی است که در توکیو هست.

برج توکیو در سال ۱۹۵۸ ساخته شده و در اول واسه ارتباطات و مخابرات مورد استفاده قرار می گرفت. با این وجود، شما می تونید از اون بازدید کنین و از نمایی که به شهر داره لذت ببرین.

  1. محل عابر پیاده شیبویا:

جاهای دیدنی توکیو,محل عابر پیاده شیبویا

این مکان در توکیو به خاطر وجود فروشگاه ها، رستوران ها و کافه های جور واجور مشهوره. یکی از بهترین بخش های شیبویا که باید از اون بازدید کنین، محل عابر پیاده در اون هستش که در مقابل خروجی هاچیکو به ایستگاه شیبویا قرار داره.

صفحه نمایش های نئونی بزرگ تبلیغات رو با رنگ های بولد و به همراه نورهای قشنگتر به نمایش می گذارن. هم اینکه شما می تونید این ناحیه رو از راه نمایش های تلویزیونی و فیلم های جور واجور تشخیص بدید چون بهترین مکان واسه نمایش تراکم جمعیت در این شهر بزرگه.

  1. باغ ملی Shinjuku Gyoen:

جاهای دیدنی توکیو,باغ ملی Shinjuku Gyoen

وقتی که بیشتر آدما به ژاپن فکر می کنن، چیزی که به ذهنشون می اید اسمان خراش ها، خیابون های شلوغ و نواحی خرید بزرگ است. با وجود اینجور تصوراتی بهتره سری به باغ ملی این شهر بزنین. این باغ واسه خونواده Naitō در دوره ادو بوده.

امروزه، بازدید از باغ واسه عموم ازاده. سه چشم انداز قشنگتر در این باغ ملی به چشم می خورد: طرح باغ های انگلیسی، طرح رسمی فرانسوی و باغ های سنتی ژاپنی. شما می تونید در این ناحیه پیک خوب برگزار کنین، در مسیرهای پیاده روی قدم بزنین، گلخانه های بزرگ رو تشویق کنین و بیشتر از ۲۰۰۰۰ درخت گیلاس رو در سرتاسر این باغ ملی ببینین.

  1. معبد میجی:

جاهای دیدنی توکیو,معبد میجی

معبد و زیارتگاه میجی یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی در توکیوست. این مکان به ارواح امپراطور میجی و ملکه اون اختصاص داده شده. معبد میجی در سال ۱۹۲۰ به احترام امپراطوری ساخته شد که مسئول اصلاحات میجی بوده.

مطلب دیگر :
تکنیک طوفان ذهنی چیست؟

این مکان از مس و سرو ژاپنی ساخته شده و الان فقط بخش کوچیکی از مجتمع بزرگه. شما می تونید گالری تصاویر میجی رو در اون ببینین و از موزه گنجینه بازدید کنین.

  1. پارک Ueno:

در منطقه اوئنوی توکیو پارکی به همین نام هست که در مکان یه معبد ساخته شده. از قرن نوزدهم به بعد این مکان به عنوان پارک عمومی شناخته شده و در طول فصل بهار مورد بازدید همه قرار می گیرد. با اینحال پارک اوئنو یکی از جاذبه های باورنکردنی در این منطقه س و موزه های زیادی در خود داره. شما می تونید معابد، باغ ها و استخرهای زیادی در ان پیدا کنین.

بازدید از پارک اوئنو واسه همه افراد مجانیه و همین امر باعث شده بازدید کنندگان از سرتاسر جهان به این ناحیه سفر کنن.

  1. بازار Tsukiji:

جاهای دیدنی توکیو,بازار Tsukiji

غذاهای دریایی و سوشی جزو مواد اصلی در رژیم غذایی ژاپنی هاست و در این بازار آشپزها می تونن مواد لازم خود رو جفت و جور کنن. این بازار مکانی واسه کلی فروشی ماهی و غذاهای دریاییه و بزرگترین بازاریه که به فروش اینجور موادی می پردازه.

بازار داخلی جاییه که در اون مواد دریایی به صورت کلی به فروش می رسد اما در بازار خارجی می تونید ماهی رو به صورت خرده هم بخرین و واسه شام خود آماده کنین. اگه می خواهید مواد خوب و با کیفیتی بخرین بهتره صبح زود به این مکان برید.

  1. معبد سنسوجی:

میزبان هزاران معبد مختلفه اما قدیمی ترین معبدی که در این کشور یافت می شه معبدی به نام معبد سنسوجی در توکیو است.

براساس گفته بعضی از کارشناسان قدمت این معبد به سال ۶۴۵ بر می شه و همین امر باعث شده این بنا قدمت ۱۴۰۰ ساله داشته باشه. در طول جنگ جهانی، بیشتر قسمت های معبد خراب شد اما بعد از اون دوباره بازسازی گردید.

این موجب شده معبد سنسوجی یادآور مقاومت مردم ژاپن و نمونه ای از شروع دوباره ان باشه. ورودی این معبد یه دروازه بزرگه که لامپ هایی از اون آویزون شده.

وقتی که از معبد سنسوجی بازدید می کنین یادتون نره وقتی رو در Nakamise-dōri سپری کنین. Nakamise-dōri خیابانیه که به معبد می رسد و در اون می تونید سوغاتی، تنقلات و حتی اسبابی که به فروش می رسد رو بخرین.

دیدنیای کیوتو ژاپن

قلعه های معروف و دیدنی ژاپن

اختصاصی تور ژاپن جهانگردی