سبز اندیشان امروز

حواشی برنامه جدید جرمی کلارکسون از زبان تهیه کننده قدیمی تاپ گیر

بعد از جنجالا و اتفاقات زیادی که در مستند محبوب تاپ گیر افتاد، سه مجری اصلی برنامه کنار گذاشته شده و تیم جدید هفت نفره جانشین اونا شد.

بعد از این جدایی، کلارکسون، هموند و می به همراه جفت و جور کننده اجرایی به آمازون پیوسته و می خوان مستندی خودرویی با نام گرند تور رو واسه شبکه خونگی این شرکت بزرگ تولید کنن.

گرند تور که حالا در مراحل پایانی هست، از پاییز امسال پخش فصل اول اون شروع می شه. تازگیا اندی ویلمن دوست صمیمی کلارکسون و جفت و جور کننده گرند تور تو یه گفتگو جزییات بیشتری رو درباره این مجموعه در اختیار علاقه مندان قرار داده.

طبق گفته های ویلمن، وکلای آمازون درباره بخشای جور واجور برنامه که ممکنه شباهتایی با تاپ گیر داشته باشه اخطار دادن؛ چون ممکنه بی بی سی علیه آمازون و برنامه گرند تور شکایتایی رو مطرح کنه.

با این حال اندی گفته که مجموعه جدید بخش اخبار رو داره، فرقش اینه که مجریان نمی تونن اونو مثل تاپ گیر "The News" خطاب کنن؛ هم اینکه خبری از استیگ و راه خاص واسه تست خودروها هم نیس.

جالبه بدونین جیمز می که در طول برنامه تاپ گیر علاقه وافر خود رو به آناتومی بدن آدم با گفتن کلمه ای خاص نشون داده بود، به دلایل یاد شده شاید در گرند تور باید از این علاقه خود فاصله بگیره!

قضیه تا حدی جلو رفته که حتی وکلای آمازون پیشنهاد کردن مجریان از بکار بردن صفت "قشنگتر" واسه مناظر نامیبیا که در حال جفت و جور قسمتایی از برنامه در اونجا بودن دوری کنن، چون در تاپ گیر این صفت واسه بوتسوانا زیاد به کار برده شده! اونا هنگام فیلمبرداری در صحرای نامیبیا از عبارت "مناظر لعنتی" استفاده کردن!

ویلمن اضافه کرده که استودیوی جدید برنامه، درون یه چادر بزرگ بوده و هر اپیزود تو یه لوکیشن جداگونه در نقاط جور واجور جهان جفت و جور می شه.

درون این استودیو هم یه بردی قرار داره که کارکرد خودروها در اون ثبت می شن، اما به دلیل جلوگیری از شباهت زیادتر از اندازه با تاپ گیر نباید زمانای کسب شده رو با دست بنویسن.

اونطور که اندی ویلمن در مصاحبه خود گفته ساخت گرند تور در مراحل پایانی هست و از اواخر پاییز نمایش اون شروع می شه. اونم اینکه گفت که کاش در آینده گرند تور از از تلویزیونای زمینی هم پخش شه.

heres-your-first-taste-of-the-grand-tour_3

این جفت و جور کننده قبلی تاپ گیر هم اینکه اضافه کرد که اون و سه مجری این برنامه قبل از درگیری کلارکسون با یکی دیگه از جفت و جور کنندگان، روابط گسسته ای با بی بی سی داشتن.

البته اون اخراج کلارکسون رو هم حرکتی اشتباه خونده و عقیده داره مدیران شبکه بجای اخراج باید اونو جریمه می کردن.

heres-your-first-taste-of-the-grand-tour_2

مطمئنا تیم قبلی تاپ گیر به خصوص جرمی کلارکسون با روحیه خاص و طنزپردازانه خود نقشی فوق العاده موثر در موفقیت اون داشته؛ هر چند مرز بین توهین و شوخی بعضی وقتا در صحبتای جرمی ندیده گرفته می شد.

نگاهی به فصل بیست و سوم این مستند خودرویی که با تیم جدید روی آنتن رفت و افول اون بدون تیم کلارکسون، نشون میده که مجریان یه برنامه تا چه حد می تونن در موفقیت یا شکست اون نقش داشته باشن.

بعد از شکست تاپ گیر با مجریان جدید، حالا گرند تور دو برابر در کانون توجه قرار گرفته. احتمال اینکه نتیجه ترکیب امکانات و بودجه کلان آمازون با تیمی حرفه ای و موفق خوب باشه، خیلی زیاده؛ اما مثل همیشه آخر پاییز این موضوع مشخص می شه!

هم اینکه براساس آخرین اطلاعات، تاریخ پخش قسمت اول مجموعه گرند تور، ۱۸ نوامبر ۲۰۱۶ برابر با ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۵ اعلام شده. پخش این برنامه به صورت هفتگی و هر جمعه میشه و مجریان واسه اجرای ۳ فصل از اون با آمازون قراداد بسته ان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *