جاهای تاریخی و دیدنی پاریس

واسه دیدن پاریس انتخابای زیادی پیش روی شماس پس باید با در نظر گرفتن سلایق خاص خود جاذبه های گردشگری رو انتخاب کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ پاریس پایتخت فرانسه و پر جمعیت ترین شهر این کشوره. این شهر پرطرفداران ترین شهر واسه گردشگرانه و هرساله ۴۵ میلیون نفر از اون بازدید می کنن. اگه به پاریس سفر کنین با صدها جای دیدنی و تفریح جورواجور مواجه میشین. می خوایم چند نمونه از مهمترین و معروف ترین مکانای پاریس رو به شما معرفی کنیم، اینا اولین جاذبه هاییه که معمولا گردشگران به محض ورود به این شهر از اونا بازدید می کنن. با ما باشین تا امروز گشتی در این شهر دیدنی بزنیم:

کلیسای نوتردام

در اروپا هر شهر بزرگی یه کلیسا داره و پاریس هم استثنا نیس. در کلیسای نوتردام جاذبه ها و زیباییای زیادی هست که نباید بازدید از اون رو از دست بدین. حتی اگه از داخل این کلیسای قشنگتر هم بازدید نکردید حتما به دیدن نمای ساختمون زیبای اون برید. نوتردام شاهکار معماریه. واسه زیبایی این کلیسا صدها مجسمه چوبی و سنگی در داخل و بیرون اون قرار دادن. این کلیسا که وقتی بزرگ ترین کلیسای اروپا بود، سر در بسیار زیبایی داره و در بالای اون چندین مجسمه بزرگ نصب شده. وقتی وارد کلیسا می شه زیبایی این بنا رو بهتر حس می کنین و با سه پنجره شیشه ای رنگی مواجه میشین که زیبایی باورنکردنی دارن. می تونین با طی ۳۸۰ پله به بالای برج این کلیسا برید و چشم انداز زیبایی از شهر پاریس داشته باشین، از اون بالا موزه لوور، برج ایفل و ساختمانای زیادی مشخصه.

برج ایفل

اگه به پاریس می رید باید حتما از برج ایفل دیدن کنین اما نه فقط از فاصله دور. وقتی در کنار برج ایفل وایسید تازه میفهمید که این برج بلند تر از اون چیزیه که تا امروز تصور می کردین. برج ایفل سنبل پاریس و مطمئنا یکی از ظاهری ترین ساخنمانای دنیاس. اگه می خواین بازدید خاطره انگیزتری از این برج داشته باشین حتما با آسانسور به بالای برج برید و روی سکوی سطح سوم این برج چشم انداز زیبایی از پاریس داشته باشین. اگه در شب به بازدید از این برج برید متوجه میشین که به چه دلیل به پاریس شهر نورها می گن.

طاق پیروزی

طاق پیروزی هم از اون دسته از جاذبه هاییه که وقتی اون رو می بینین، وای میستین، با دقت به اون نگاه می کنین، عکس می گیرین و به راه خود ادامه می دید. واسه ستایش این بنای یادبود که به افتخار قربانبان انقلاب فرانسه و جنگای ناپئلونی ساخته شد، باید زمان بیشتری بذارین و به بالای اون برید. خیلی از شما نمی دونین که در زیر طاق پیروزی شعله هایی ابدی همیشه در حال سوختن هستن، این بنا در سال ۱۹۲۰ ساخته شد قبر سربازان گمنام فرانسه س ، هر روز عصر ساعت ۶:۳۰ سربازان قدیمی فرانسه حلقه های گل به رنگ پرچم فرانسه رو دور این شعله ها میندازن تا از فداکاریای این سربازان گمنام در جریان جنگ جهانی اول تجلیل کنن. این بنا ۵۰ متره و واسه رسیدن به بالای اون باید ۲۸۴ پله طی شه و در اون بالا چشم اندازی باشکوه رو به نظاره می شینین.

موزه لوور

اگه به پاریس برید مدطمئنا به دنبال فرصتی هستین که دست کم یه بخش از این موزه رو بازدید کنین. قبل از دیدن این موزه حتما مشخص کنین که می خواین کدوم بخشای اون رو ببینین چون بازدید از همه جای اون با یه بار رفتن ممکن نمی شه و بیشتر از ۳۵۰۰۰ اثر هنری در اون نگهداری می شه که از مهمترین و معروف ترین آثار جهان هستن نمونه اون مونا لیزا اثر لئوناردو داوینچیه.

کشور فرانسه واسه زندگی چیجوریه؟

۱۲ کلیسای معروف فرانسه

الی گشت تور فرانسه