جاهای تفریحی و دیدنی شهر بلد اسلوونی

بلد از اون دسته شهرهاییه که ممکنه اسم اونو زیاد نشنیده باشین اما مطمئناً ارزش بارها دیدن رو داره.

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت ما؛ قصد سفر به شهر بلد در اسلوونی رو دارین؟ واسه دونستن تفریحات و کارایی که می تونید در این شهر قشنگتر انجام بدین، همراه ما باشین.

حتما شمام عکس های زیبای دریاچه ی بلد در اسلوونی رو دیده اید. دریاچه ای که یه کلیسای جزیره ای و چشم اندازی به کوهستان داره. این شهر به خاطر مناظر زیبایش در تموم سال میزبان مسافرین و گردشگرانه و می توان در تفریحاتی چون اسب سواری، پیاده روی، شیرجه زدن و چیزای دیگه ای به جز اینا شرکت کرد.

یکی دیگه از ویژگی های این شهر، اینه که به لطف وسایل نقلیه ی هوایی و زمینی، رفتن به این شهر بسیار آسون شده و دفاتر مسافرتی در اروپا قیمت بسیار مناسبی رو واسه تفریح در این منطقه در نظر گرفته ان. بیایید به اتفاق با چند کاری که می توان در این منطقه انجام داد آشنا شیم.

۱. از کلیسای وسط دریاچه دیدن کنین

هرکی که به این دریاچه می رود، باید از کلیسای اون که در وسط دریاچه قرار داره دیدن کنه. این مکان واسه قرن ها مکان مقدسی واسه عبادت بوده و کلیسای فعلی اون در اواخر قرن هفدهم میلادی ساخته شد. واسه رفتن به این کلیسا دو راه هست. یکی اون که از راه قایق های سنتی (که ۲۰ نفر گنجایش داره) به جزیره ی وسط دریاچه برید، یا یه قایق پارویی شخصی رو کرایه کنین.

به محض اینکه به جزیره رسیدید، به کلیسا برید و از حال و هوای قرن پانزدهمی اون لذت ببرین. یادتون نره که قبل از برگشتن زنگ کلیسا رو به صدا دربیارین. طبق باور مردم محلی، به صدا درآوردن زنگ اون باعث خوش شانسی می شه.

مطلب دیگر :
ثروتمندترین مرد دنیا در سال ۲۰۱۰ کیست؟+ عکس

۲. در قلعه ی قرون وسطایی گشت و گذار کنین

اگه از اون دسته از آدمایی هستین که به قلعه ها علاقه مندید، قلعه ی بلد شما رو حسابی دلباخته خود می کنه. اگه از تاریخ اسلوونی اطلاعی ندارین، می تونید از نوشته های داخل قلعه اطلاعات به دست بیارین.

نکته دیگه در مورد این قلعه اینه که می تونید وجب به وجب قلعه رو بگردین اما دلیل اصلی مردم واسه رفتن به این قلعه، چشم اندازیه که از دریاچه ی بلد به شما ارائه می کنه.

۳. تموم منطقه رو از بالا ببینین

قلعه ی بلد چشم انداز خوبی از دریاچه و مناطق دور و بر به شما می دهد اما بهترین روش واسه دیدن کل منطقه، سوار شدن بر بالونه. بهترین زمان واسه بالون سواری، صبح زوده چون در اواسط روز، مردم زیادی به اونجا می آیند. مزیت دیگه اومدن به این مکان در صبح زود، اینه که اگه کمی خوش شانس باشین، می تونید طلوع خورشید رو تماشا کنین.

۴. سری به پارک ملی تریگلاو بزنین

اسلوونی تنها یه پارک ملی داره و اونم پارک ملی تریگلاوه. اما کیفیت اون کمیت رو جبران کرده. ورودی پارک مجانیه و چندین تفریح محبوب در تابستون ها هم درنظر گرفته شده که شامل اسب سواری و پیاده روی می شه.

۵. تو یه مزرعه اقامت کنین

چی بهتر از چند ساعت زندگی مثل مردم محلیه؟ اقامت در مزارع یکی از محبوب ترین گزینه ها واسه مردم بلد و دیگه شهر ها هستش و اون ها به شما اجازه میدن تا در کارایی مثل رسیدگی به حیوانات مزرعه، جفت و جور ی پنیر و دیگه فعالیت های محلی شرکت کنین.

مطلب دیگر :
توصیه‌هایی برای پرورش مغز

در اقامتگاه مزرعه ای خود، به شما حسابی رسیدگی می شه و بهترین و تازه ترین غذاها رو واسه شما آماده می کنن. وقتی که بلد شلوغ می شه، می تونید به یکی از این مزارع برید و با مردم محلی و طبیعت وقت بگذرونین. یکی دیگه از مکان هایی که واسه اقامت گزینه ی مناسبیه، اردوگاهیه که در کنار دریاچه س.

اینجا شما می تونید تو یه چادر سفر خود رو بگذرونین و از مناظر لذت ببرین. هم اینکه، اگه قصد سفر با بودجه ای کم و مقرون به صرفه رو دارین، بهترین گزینه واسه شما همینه.

۶. تفریحات زمستونی رو حتما امتحان کنین

بلد در زمستون پر از تفریحاته. دریاچه ی بلد در زمستون یخ نمی زند و شما می تونید از قایق سواری در اون لذت ببرین. اما جدا از فعالیت های عادی، تفریحات زمستونی خاصی واسه شما در نظر می گیرند که شامل اسکی و پاتیناژ هم می شه. اگه در جشن سال نو به این منطقه بیایید، روی دریاچه آتیش بازی زیبایی به نمایش گذاشته می شه که هیچ وقت از یادتون نمیره.

۷. سری به غارهای پوستونیا بزنین

این غارها فاصله ی خیلی از بلد ندارن و حتی اگه هم شما چیزی از غارها ندونین، با دیدن استالاکتیت ها و استالاگمیت های درون غار، که روی هر سطح اون وجود دارن، حیرت زده می شید.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی سایت ما