سبز اندیشان امروز

«پراید» یک‌میلیون، «پژو» یک‌و نیم میلیون تومان

دستگیری دزد حرفه ای به کشف ۲۲ خودرو مسروقه منجر و مشخص شد این مرد اتومبیل ها رو با قیمتی بسیار پایین به فروش می رسونده.

 

 

 

 

کارآگاهان اداره پلیس آگاهی چندی قبل از فعالیت های دو داداش که از مجرمان سابقه دار در مورد خرید و فروش خودروهای مسروقه بودن اطلاع پیدا کردن. اخبار به دست اومده حکایت از اون داشت که این دو متهم به نام های محمدمهدی (۲۹ساله) و مرتضی (۳۸ساله)، یه خودرو پژو ۴۰۵ رو با جعل اسناد در استان همدان فروخته ان.

 

با شناسایی هویت خریدار و انجام بررسی های فنی از خودرو مشخص شد پژو در استان تهران سرقت شده و متهمان پس از انتقال اون به استان همدان سند یه خودرو مشابه دیگه رو واسه این اتومبیل جعل کرده و اون رو فروخته ان. کارآگاهان پس از فهمیدن به این جزییات دو داداش رو دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه متهمان هم دو خودرو پژو ۴۰۵ مسروقه رو کشف کردن. متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی در اعترافات اولیه خود به خرید هشت دستگاه خودرو مسروقه پژو ۲۰۶، پژو ۴۰۵ و پراید از سارقی به نام تقی اعتراف کردن. این مرد ۳۲ساله یکی از سارقان حرفه ای در مورد سرقت خودرو در سطح کشوره که سوابق زیاد کیفری داره و بارها روونه زندان شده.

 

کارآگاهان با بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار و اطلاعات موجود در پرونده تقی مخفیگاه اون رو در منطقه رباط کریم شناسایی کردن و این محل رو تحت مراقبت های نامحسوس قرار دادن. ماموران پس از چندین روز کنترل و مراقبت نامحسوس تقی رو در عملیاتی بامدادی در خونه اش دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه ایشون علاوه بر کشف وسیله و آلات مورد استفاده در سرقت خودرو، اسناد و مدارک و هم اینکه سوییچ واسه سه دستگاه اتومبیل رو پیدا کردن و متهم در همون لحظه دستگیری به سرقت سه دستگاه خودرو پژو ۴۰۵، پراید و روآ اعتراف کرد و هر سه خودرو همون روز در رباط کریم کشف شد.

دزد حرفه ای بعد از انتقال به پلیس آگاهی تحت بازجویی های تخصصی قرار گرفت و ضمن اعتراف به فروش خودروهای مسروقه به «محمدمهدی» و «مرتضی» بیان کرد: خودروهای پراید رو در ازای مبلغ یه میلیون و خودروهای پژو رو هم به قیمت یه میلیون و ۵۰۰ هزار تومن در اختیار محمدمهدی و مرتضی قرار داده.

 

به گزارش شرق،کارآگاهان در ادامه رسیدگی به این پرونده و با شناسایی خریداران خودروهای مسروقه در همدان، کرج، رباط کریم، پرند و شهرک اندیشه، با اخذ نیابت قضایی به این شهرها رفتن و در کل موفق به کشف ۱۴ دستگاه خودرو مسروقه دیگه و انتقال اونا به پلیس آگاهی تهران شدن و با انجام اقدامات فنی، هویت صاحبان اصلی خودروهای مسروقه شناسایی شد. سرهنگ حمید نیکان فر، معاون مقابله با سرقت وسایط نقلیه پلیس آگاهی تهران، ضمن اعلام به کشف ۲۲ دستگاه خودرو مسروقه از متهمان گفت: «برابر اعترافات به دست اومده از فروشندگان خودروهای مسروقه مشخص شد این متهمان پس از جفت و جور اسناد مجعول، با مراجعه به مراکز خرید و فروش خودرو مبادرت به فروش این خودروها کرده ان و خریداران خودروها اصلا از مسروقه بودن اونا اطلاعی ندارن.» : «با در نظر گرفتن سوابق زیاد متهمان در مورد سرقت خودرو و احتمال افزایش دیگه جرایم اجرایی متهمان، دستور بازداشت قانونی واسه هر سه متهم صادر شده و متهمان واسه انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دوم پلیس آگاهی تهران قرار دارن.»

 

منبع:sharghnewspaper.ir

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *