جاذبه های دیدنی شهر هنگ کنگ چین

اگه ۲۰ دلیل واسه سفر به هنگ کنگ براتون کافی نیس تا به این شهر قشنگتر سفر کنین بهتره با چند مورد دیگه از جاهای دیدنی این شهر هم آشنا شید.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ هنگ کنگ از شهرهاییه که با در نظر گرفتن وسعت کم خود تراکم جمعیتی در اون خیلی زیاده و هفت میلیون جمعیت داره که در آپارتمانای بلند زندگی می کنن و تعجب برانگیز نیس که بیشتر از ۲۰۰۰ ساختمون در این شهر بیشتر از ۱۰۰ متر ارتفاع دارن و بیشتر از ۲۰۰ آسمون خراش هم در اون طولی بیشتر از ۱۵۰ متر دارن، هنگ کنگ یکی از بهترین سیستمای حمل و نقل عمومی در منطقه رو داره که شامل قطار تندرو، اتوبوس، مینی بوس، تراموا و قایقه و هر روز میلیونا نفر رو جابجا می کنن.

میلیونا گردشگر هر سال به هنگ کنگ می رن چون شهریه که به بهشت خریداران و قطب تفریحات مدرن معروفه و وقتی پای غذا هم در میان باشه بهترین غذاهای شرقی، غربی و آسیایی در این شهر پیدا می شه، هنگ کنک از سه ناحیه تشکیل شده: جزیره هنگ کنک، منطقه مسکونی کاولون و نیو تریتوریز که سرزمینای جدیده، هر ناحیه جاذبه های گردشگری معروفی واسه بازدید داره، با ما همراه باشین چون می خوایم به گوشه و کنار این شهر قشنگتر سر بزنیم.

قله ویکتوریا

سوار قطار شید و به قله ویکتوریا برید، در حالی که چشم اندازی رویایی از این جاده دارین خود رو به کوه برسونین و از بالای کوه هم چشم انداز دیدنی تری از مناظر دور و بر داشته باشین.

خلیج ریپالس

در طول ساحل خلیج ریپالس گردش کنین مجسمه های زیبای زیادی در این ساحل هست که دیدن اونا می تونه هیجان انگیز باشه.

پارک اقیانوس

پارک اقیانوس از معروف ترین پارکای هنگ کنگه که در اون نمایشگاه ها، فعالیتای شاد کننده و باحال و جاذبه های گردشگری زیادی هست، بچه ها از این پارک خیلی خوششون میاد پس خودتون رو آماده کنین که یه روز کامل در این پارک بمونین، پارک اقیانوس از سال ۱۹۷۷ باز شده و از برنامه های مواظبت از حیوانات در منطقه پشتیبانی می کنه.

دره شادی

بیشتر از ۱۰۰ ساله که مسابقات اسب سواری جزئی از فرهنگ هنگ کنگ شده و دره شادی هر سال در طول فصل مسابقات اسب سواری از سپتامبر تا ژوئن بسیار سرحال و پرهیاهوست.

منطقه ساحلی آبردین

سری به بندر آبردین بزنین و کشتیای قدیمی ماهی گیری چینی رو در اونجا تماشا کنین این کشتیا خونه خیلی از مردمیه که در بندر زندگی می کنن

رستوران شناور جامبو

رستوران جامبو یکی از بزرگ ترین رستورانای شناور جهان است که از سال ۱۹۷۶ باز شده و غذاهای دریایی خوشمزه ای داره چون غذای محبوب مردم هنک کنگ غذاهای دریاییه.

بندر ویکتوریا

اگه واسه کریسمس و سال جدید در هنگ کنگ باشین می تونین بندر ویکتوریا رو با تزئینات کریسمس، نورانی و پر زرق و برق ببینین چون اینجا جشنای سال نو، بازارهای کریسمس و فستیوالای جور واجور برگزار می شه.

خیابون هالیوود

نکته جالبی که درباره هنگ کنگ هست اینه که تقریبا هر توریستی که به این شهر میاد حتما قبل از ترک اون به خرید میره، واسه خرید هر چیزی در این شهر جای مخصوصی هست؛ اگه علاقمند به اجناس آنتیک، سوغاتی و هدیه هستین می تونین اونا رو در مغازه های خیابون هالیوود پیدا کنین، واسه خرید وسایل هنری و کاردستی به وسترن مارکت و واسه خرید پوشاک، کیف و کفش مد روز به استنلی مارکت برید.

۲۰ دلیل واسه سفر به هنگ کنگ

همه چیز درباره شهر پکن

الی گشت تور چین