سبز اندیشان امروز

آزمایش نسل‌جدید دقیق‌ترین موشک ایرانی

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از تست نسل چهارم دقیق ترین موشک ایرونی خبر داد.

ایشون با بیان اینکه موشکهای نسل گذشته سرعت عمل ، تخریب بالا با دقتای جور واجور رو داشتن ، اضافه کرد: با رسیدن به این نسل از موشکهای فاتح ۱۱۰ توانمندی جدیدی به نیروهای مسلح اضافه می شه و می تونن اهداف دریایی و زمینی رو زیر پوشش بذارن.

 

 

 

سردار وحیدی هم اینکه ویرانی سیستمهای راداری ، مراکز فرماندهی ، مراکز تجمع نیروها و زاغه مهمات رو از دیگر توانمندیهای این موشک شمرد.

وزیر دفاع گفت: معدود کشورهایی هستن که صاحب توانمندی ساخت و به کار گیری این نسل از موشکها هستن و جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر فناوریهای بومی تونسته به این قدرت برسه.

ایشون پیشرفت موشکهای موجود و افزایش توانمندی موشکی ایران رو در دستور کار وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دونست.سردار وحیدی در ادامه اضافه کرد:با به کار گیری راه های هدایتی نوین ،سیستم نقطه زنی روی موشک نصب و در آزمایش پروازی انجام شده، توانایی اون در اصابت به هدف ، بدون انحراف اثبات گردید و علاوه بر اضافه کردن توانایی جدیدی به توانمندیهای عملیاتی نیروهای مسلح ،ایران رو جزو معدود کشورای تولید کننده این نوع از موشک در سطح دنیا قرار داد.

وزیر دفاع هم اینکه برد به درد بخور نسل چهارم موشک فاتح ۱۱۰ رو بیشتر از ۳۰۰ کیلومتر اعلام کرد و گفت : این موشک می تونه همه اهداف منطقه ای در دریای عمان و خلیج فارس و هم نقاط زمینی رو مورد اصابت بذاره.

ایشون گفت: رسیدن به این توانمندی موشکی نقش بازدارندگی داره و فقط علیه کسائی که قصد سوئی علیه جمهوری اسلامی ایران رو داشته باشن مورد استفاده قرار می گیره.

وزیر دفاع اضافه کرد: موشکهای پدافند هوایی زیادی هم در دست ساخته و موشکای مرصاد و شلمچه هم با برد متوسط به تولید انبوه رسیده.

سردار وحیدی گفت: ساخت سامانه های پدافند هوایی برد متوسط هم در دستور کار این وزارتخانه قرار داره و در ماه های آینده تماشاگر نتیجه پایانی اونا هستیم.

ایشون گفت: در ساخت موشکهای با برد بلند هم به موفقیتای خوبی رسیدیم. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ساخت موشک باور ۳۷۳ هم در دستور اجراست و مراحل خود رو خوب طی می کنه.

آزمایش مشرق نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *