سبز اندیشان امروز

۹ جایی که باید قبل از مرگ حتماً دید!+عکس

دیدن جاذبه های طبیعی قشنگتر همیشه آدم رو به ذوق و شوق و خوشحالی می آورد پس خودتون رو آماده کنین واسه یه تجربه استثنایی با دیدن این ۹ مکان عجیب؛ «باورنکردنی»، «عجیب و غریب»، «سوررئال»، «رویاگونه»، «خارج از این جهان» و … . اینا تنها کلماتی محدود هستن که نمی تونن به شما در توصیف این جاها کمک کنن. شاید بعضی از این مناطر قشنگتر رو در نقاشیای سوررئال دیده باشین. بعضی از این چشم اندازه های رویایی مثل صحنه هایی از فیلمای علمی-تخیلی به نظر می رسه. بعضی از اونا هم به شما این احساس رو میده که گویی این عکسا، از دنیایی دیگه گرفته شدن.

من شخصا عقیده دارم که شما باید قبل از مرگ از این مناطق عجیب دیدن کنین.

۱. Salar de uyuni– بولیوی:

9 مکان که باید قبل از مرگ حتما اونا رو ببینین

عکاس: Tomas Rawski

Salar de uyuni، بزرگ ترین دشت نمک در دنیا هستش. در طول فصل باران در بولیوی، این دشت تبدیل به یه آینه بزرگ می شه. طول این دشت بسیار بزرگ و صیقلیه تا حدی که واسه کالیبره کردن ماهواره ها ازش استفاده می شه. این دشت بعد از به هم پیوستن چند دریاچه ما قبل تاریخ، واسه تشکیل یه حجم بزرگ آبی درزمان صدها سال شکل گرفته.

۲. دریای ستاره ها در جزیره vaadhoo، مالدیو:

Salar de uyuni- بولیوی

در طول روز، این ساحل مثل تموم ساحلا هستش، اما وقتی خورشید غروب می کنه، این مکان زنده می شه! این مکان در شب تبدیل به یه نقطه دیدنی می شه. فیتوپلانکتونای درخشنده، تبدیل به صدها ستاره روشن در دریا می شن که درست مانند یه آسمون پرستاره به نظر می رسن.

۳. کوهستان Tianzi، چین:

31

این رشته کوه بلند و باریک ظاهری بسیار عجیب داره تا حدی که در فیلم آواتار، ساخته «جیم کامرون» ازش استفاده شد. این کوهستان ۳۸۰ میلیون سال قبل در زیر دریاها بوجود اومده و جریان ماسه ای باعث تخریب و شکل دادن این کوهستان به صورت ستونایی انعطاف پذیر شده. بعضی از این ستونا نزدیک به ۴۰۰۰ پا بالاتر از سطح دریا هستن.

۴. Antlope canyon، آریزونا، آمریکا:

مناظر طبیعی

antelope1

آّب باران در طول فصل بارندگی به سمت حوضه رودخانه ای در بالای دره ای عمیق و باریک حرکت می کنه و با شن و ماسه همراه شده و فرآیندی فرسایش رو می سازه. بعد از صدها سال، این معابر فرسوده شده و تبدیل به راهروهایی عمیق شده که لبه های سخت اون باعث به جاماندن خطایی قشنگتر روی سنگی بزرگ شده.

۵. Deadvlei، نامیبیا:

9 مکان که باید قبل از مرگ حتما اونا رو ببینین۹ مکان که باید قبل از مرگ حتما اونا رو ببینین

deadvlei-namibia-woe6-690x425

هنرمندان می تونن از این عکس الهام بگیرن. باورکردنش سخته، اما این یه نقاشی سوررئال نیس. اینا عکسایی از dead vally (دشت مرده) در نامیبیا هستش. شاید گرمای سوزان این منطقه باعث از بین رفتن نشونه های زندگی و موجودات زنده در این جنگل باشه. الان این جا یه بیابان خشکه.

۶. Santorini، یونان:

9 مکان که باید قبل از مرگ حتما اونا رو ببینین۹ مکان که باید قبل از مرگ حتما اونا رو ببینین

عکاس: Bodtur Yachting and Travel

کی تصور می کرد جزیره ای که بوسیله یه فوران آتشفشانی در قرن شانزدهم ویرون شد، حالا تبدیل به مکانی قشنگتر و محبوب واسه توریستا شه؟ این دقیقا اتفاقیه که واسه santorini افتاده. عکسای فوق به بهترین راه، زیبایی این منطقه رو میگه، این زیبایی با هزاران کلمه هم قابل توصیف نیستن.

۷. ساحل سرخ، پانجین، چین:

9 مکان که باید قبل از مرگ حتما اونا رو ببینین

عکاس: Jia Mi

بیایید تا درباره پدیده ای که باعث می شه یه ساحل به رنگ خون تبدیل شه، صحبت کنیم. این اتفاق بوسیله یه جلبک دریایی به نام sueda میفته. این جور کم پیدا جلبک دریایی، در ماه آپریل و مِی شروع به رشد می کنه. این جلبک در تموم طول تابستون سبز می مانند، اما وقتی پاییز فرا می رسه، به رنگ قرمز در میان. اگه مایلین تا یه سواحل آبی رنگ رو ببینین، این جا یه ساحل منحصر به فرد واسه گذروندن وقته. این یکی از مکان هاییه که حتما باید قبل از مرگ اون رو ببینه.

۸. جزیره wilhelmstein، آلمان:

9 مکان که باید قبل از مرگ حتما اونا رو ببینین

81

این جزیره قشنگتر در قرن هجدهم ساخته شده. این جزیره مصنوعی و کوچیک در دریاچه steinhude ساخته شده. شاید به خاطر همین مورد توجه دنیا قرار گرفته شد؟ این یه جزیره کوچکه که در دریاچه ای بزرگی در شمال غربی آلمان ساخته شده. پایه این جزیره از توده ای از سنگا که یه ماهیگیر محلی با قایقش اونا رو آورده ساخته شده. در سالای بین ۱۷۶۵ تا ۱۷۶۷ این جزیره بوسیله «ویلیام»، تبدیل به یه قلعه نظامی شد. این جزیره با چشم اندازه های زیادی طراحی شده تا بتونه به عنوان یه منطقه غیر قابل نفوذ استفاده بشه.

۹. جاده ای به بهشت در کوه huashan، چین:

9 مکان که باید قبل از مرگ حتما اونا رو ببینین

91

عکاس: unusualplaces.org

کوه huashan در Huayin، در بخشی از استان shaanxi قرار داره. جایی که می تونین در اون، جاده بهشت رو ببینین. خیلی از توریستا از سراسر دنیا به این مکان میان تا جربزه و جسارت خود رو امتحان کنن. این جا یکی از خطرناک ترین جاها در دنیا هستش. تموم آدمای جسوری که جربزه بالا رفتن از این مکان رو دارن، روی زندگی خود خطر می کنن. بالا رفتن از پله های ضعیف و سست راه ساخته شده از تخته و چوب در دیواره کوه، شک نداشته باشین واسه هر شخصی تجربه ای بوجود میاره که در تموم زندگی اون رو یادش نره. باید قبول کنین، این جا یه چشم انداز هیجان انگیز و عالیه. واسه بار دوم به این عکسا نگاه کنین.

حال می پرسم نباید قبل از مرگ این مکانای قشنگتر رو ببینین؟؟؟

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی مطالب باحال روز مگلی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *