سبز اندیشان امروز

۸ ماده غذایی برای پایین آوردن کلسترول

کارشناسان هندی مصرف پنج نوع غذا که در کاهش کلسترول بد تاثیردارن رو پیشنهاد کردن.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، این کارشناسان خوراک و مواد غذایی که ذیلا معرفی می شن رو در کاهش کلسترول به درد بخور می دانند:

جو، خوراکی با فیبر بالا

خوردن یه کاسه بلغور جو می تونه یه روش در کاهش سطح لیپوپروتئین ها که به عنوان کلسترول بد شناخته می شن باشه که به صورت فیبر محلوله. الان، این فیبر محلول به کاهش جذب کلسترول در خون کمک می کنه. مصرف به طور منظم حدود پنج گرم از این فیبر محلول، خیلی خوبه. جو در نون، کلوچه و شکل های جور واجور مختلفی از مواد غذایی دیگه س که می تونه در زمان صبحونه مصرف شه.

روغن زیتون

روغن زیتون شامل عوامل کاهنده کلسترول و آنتی اکسیدان هاست که به کاهش کلسترول بد کمک می کنه و این در حالیه که روی کلسترول خوب بی تاثیره.

تلاش کنین در رژیم غذایی روزانه خود، ۲۳ گرم روغن زیتون رو جانشین بقیه روغن ها کنین.

چای سبز

نوشیدن یه فنجون چای سبز می تونه خیلی در کاهش کلسترول بد اثر داشته باشه.

چای سبز هم اینکه مانع از لخته شدن خون می شه و در تقویت قلب و پیشگیری از سکته مغزی و بقیه مریضی های قلبی عروقی موثره.

مغزها

به گفته کارشناسان تغذیه، مغزها بسته کننده جذب کلسترول در خون و هم کم کننده اندازه تری گلیسریده و در نتیجه باعث کاهش خطر دچار شدن به مریضی های قلبی می شه. مغزها شامل مقدار کافی از پروتئین، فیبر، ویتامین ها و چربی های غیراشباع شده که می تونه کاهنده کلسترول باشه.

سویا

سویا به خودی خود یه غذای ارزون و از نظر تغذیه کامله و به کاهش کلسترول کمک می کنه. سویا یه منبع غنی از ویتامین ها، کلسیم، فسفر و آهنه و هم اینکه به عنوان جانشین مناسبی واسه چربی های حیوونی حساب می شه.

عصاره سیر

بازبینی یافته های ۲۹ آزمایش نشون دهنده تاثیرگذاری عصاره سیر در کاهش کل کلسترول و کلسترول بد خونه.

این ماده شامل فیبر حلال، چربی گیاهی امگا ۳ و “لیگنان ”ها هستش. همه این عناصر می تونن بر سلامت عروق و سطح کلسترول خون تاثیر به درد بخور داشته باشن.

میوه زالزالک

از قرن های گذشته مصرف این میوه واسه حفظ سلامت قلب پیشنهاد شده هر چند ممکنه با بعضی داروها تداخل داشته باشه. یافته های بعضی تحقیقات نشون دهنده اون هستش که زالزالک کلسترول خون رو کاهش می دهد.

چیجوری از بیماریهای قلبی جلوگیری کنیم؟

واسه کاهش کلسترول چه بخوریم؟

ایسنا رژیم غذایی کاهش کلسترول

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *