سبز اندیشان امروز

۸ شغل خطرناک و مرگبار جهان

بعضی افراد در سراسر جهان واسه امرار معاش جون خود رو به خطر میندازن و دست به کارایی می زنن که امنیت جانی اونا بسیار پایینه در ادامه به معرفی خطرناکترین شغلای جهان می پردازیم.

۱. ماهیگیری صنعتی

پرخطرترین مشاغل دنیا,ماهیگیری صنعتی

براساس آمارهای جمع آوری شده در سال ۲۰۰۸ ، اندازه مرگ و میر در صنعت ماهیگیری ۱۲۹ نفر از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر بوده البته ۶۱ نفر هم آسیب جدی دیده ان. در این شغل افراد باید مدتای طولانی رو در شرایط جوی سخت سپری کنن.

۲. صنعت چوب

پرخطرترین مشاغل دنیا,صنعت چوب

در این شغل افراد واسه درآمدی ناچیز ممکنه در برش یه تنه درخت یا یه الوار عضوی از بدن خود رو از دست بدن یا موقع قطع درختان هم هر لحظه ممکنه جون خود رو بر اثر افتادن درخت در راه اشتباه از دست بدن.

۳. کشاورزی و دامداری

پرخطرترین مشاغل دنیا,کشاورزی

در این شغلا به صورت میانگین هرساله ۴۰ نفر در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر جون خود رو از دست میدن.

۴. سازه های آهنی و صنعت فولاد

پرخطرترین مشاغل دنیا,ذوب آهن

این صنعت با کمی کاهش تلفات از ۷۶ نفر به ۴۶ نفر در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر بازم جزو یکی از خطرناک ترین مشاغل دنیا هستش جون کارگران این صنعت در برخورد با گرمای فوق العاده زیاد ، دود و لوازم سنگین و مواد مذاب هر لحظه در خطره.

۵. کارگران فاضلاب، جمع زباله و بازیافت

پرخطرترین مشاغل دنیا,

با افزایش موسسات تجاری ، ساختمانای مسکونی و مناطق صنعتی هم اینکه افزایش حجم ترافیک نیاز هر اجتماعی به این مشاغل پیشگیری ناپذیره درحالی که این شغل با داشتن رکورد مرگ ۳۷ نفر از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر در سال هم یکی از شغلای خطرناک حساب می شه.

۶. خلبانان هواپیما

پرخطرترین مشاغل دنیا,خلبانی

مرگ و میر کارکنان هواپیما به طور زیادی در سال ۲۰۰۶ زیاد شد اما امروزه با کم شدن زیادی روبرو بوده ، ۷۲ مرگ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر شاغل این صنعت پس خلبانی هم جزء شغلای خطرناکه !

۷. کارگران معدن زغال سنگ

پرخطرترین مشاغل دنیا,

این شغل هم جزء خطرناکترین شغلای دنیاست ، تعداد مرگ و میر کارگران معدن زغال سنگ در سال گذشته رو به افزایش بوده این در حالیه که با پیشرفت علم بیشتر شغلای خطر ساز در حال ایمن شدن هستن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

اختصاصی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *