سبز اندیشان امروز

پیش‌بینی تغییر و تحولات تجارت الکترونیک در سال ۹۷

تجارت الکترونیک یا Ecommerce روند خرید و فروش کالای فیزیکی یا الکترونیکی به صورت آنلاینه.

در سال ۱۳۹۷، تجارت الکترونیک محبوبیت بیشتری داره. واسه خیلی از مردم وبسایتای فروشگاهی جانشین مناسبی واسه فروشگاه های سطح شهر هستن. گوشیای موبایل به پیشرفت تجارت الکترونیک کمک زیادی کرده ان طوری که پیش بینی می شه ترافیک موبایلی سایت های فروشگاهی یا کلا تجارت الکترونیک تا آخر سال به بیشتر از ۷۰ درصد برسه.

شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام هم کمک زیادی واسه افزایش محبوبیت تجارت الکترونیک داشته ان. وقتی که شبکه های اجتماعی با تجارت الکترونیک ترکیب می شن مردم هم به دنبال تجارت الکترونیک رو به عادات خرید روزانه خود وارد می کنن.

تجارت الکترونیک از بین رفتنی نیس بلکه، هر لحظه در حال بزرگ شدن و توسعه س به گونه ای که پیش بینی می شه تا سال ۲۰۲۲، ۱۷ درصد از خرید/ فروش ها در آمریکا از راه تجارت الکترونیک انجام شه.

شکل های جور واجور تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک به سه دسته اصلی تقسیم می شه:

۱- B2B یا Business to Business: به این صورت که کسب و کارا به همدیگه کالا می فروشند.

۲- B2C یا Business to Consumer: به این صورت که کسب و کارا به مصرف کنندگان پایانی کالا می فروشند.

۳- C2C یا Consumer to Consumer: به این صورت که یه مصرف کننده از راه شبکه های اجتماعی به مصرف کننده دیگه کالا می فروشد مانند سایت دیوار.

با اینکه خرید و فروش آنلاین نمونه ی واضحی از تجارت الکترونیکه اما، بانکداری اینترنتی هم زیرمجموعه تجارت الکترونیکه.

امتیازات تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک واسه کسب و کارا مزیت های مختلفی داره: می تونه هزینه ها رو به حد زیادی کم کنه چون که هزینه مغازه داری حذف می شه. هم اینکه این روش بسیار سریع تر و راحت تر از راه های سنتیه. مزیت دیگه اینه که شما از راه تجارت الکترونیک می تونید به مشتریائی دسترسی پیدا کنین که مشکلات جغرافیایی مانع رابطه اونا با شما به صورت فیزیکی شده.

سرمایه گذاری در تجارت الکترونیک هم می تونه درآمد شما رو زیاد کنه: به کسب و کارا کمک می کنه که از نظر موقعیت فیزیکی به مشتریان بیشتری دسترسی داشته باشن.

واسه مصرف کنندگان، تجارت الکترونیک این مزیت رو داره که با کمترین هزینه به شما بیشترین انتخاب ها رو نشون می دهد. مثلا، اگه شما وارد نمایندگی سامسونگ شید، فقط با تلویزیون های سامسونگ روبه رو هستین اما در محیط آنلاین، شما می تونید برنده های جور واجور تلویزیون رو از هر دید با هم مقایسه کنین. حتی تجارت الکترونیک به شما این امکان رو می دهد، که قیمت ها رو در سطح جهان مقایسه کنین نه که فقط در محدوده جغرافیایی خاص.

از اونجایی که تجارت الکترونیک در حال گسترشه، بنابر این، باید با روندهای به روز اون آشنا بود. حتی اگه شما یه مغازه تو یه مرکز تجاری هستین می تونید از تجارت الکترونیک و امتیازات اون بهره ببرین چون که تجارت الکترونیک نشون دهنده ی خوبیه از انتظارات، خواسته ها و نیازای مشتریان.

 

منبع: Hub Spot

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *