مروری بر دستاوردهای اپیسر در کامپیوتکس ۲۰۱۷ به مناسبت ۲۰ سالگی آن

مروری بر دستاوردهای اپیسر در کامپیوتکس ۲۰۱۷ به مناسبت ۲۰ سالگی آن

اپیسر از جمله شرکتای تایوانی تولید کننده اجناس مربوط به گروه حافظه س که در ایران حضوری فعال داره و تولیدات خود در گروه های سازمانی و مصرفی رو به بازار کشور عرضه می کنه.

حالا ۲۰ سال از شروع فعالیت اپیسر میگذره و در طول این مدت، شرکت نامبرده هشت مرتبه موفق به دریافت جایزه Taiwan Excellence شده که از طرف وزارت امور اقتصادی تایوان به شرکتای نوآور اعطا می شه.

اپیسر حالا در گروه ده تامین کننده اصلی SSD دنیا قرار داره

این شرکت هم اینکه حالا در گروه ده تامین کننده اصلی SSD در دنیا قرار داره و واسه چهار سال متمادی (از ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵) هم از طرف نشریه گارتنر اصلی ترین تامین کننده SSDهای نظامی در دنیا لقب گرفت.

I-Shih رئیس هیئت مدیره اپیسر در سخنرانی خود به مناسبت بیستمین سالگرد تولد این شرکت گفت:

به لطف پیشرفتایی که در ۲۰ سال گذشته بدست آوردیم تونستیم پایه هایی محکم رو واسه خود شکل بدیم و بنا داریم در سالای آینده هم با ارائه نوآوریای جورواجور و هم اینکه آینده نگری، فرصتا رو شکار کنیم.

رونمایی از پتنتا و تکنولوژیای جدید

همونطور که گفته شد اپیسر در جریان کامپیوتکس ۲۰۱۷، از تکنولوژیا و اجناس جدیدی رونمایی کرد. این شرکت الان حقوق مربوط به ۲۳۴ پتنت جور واجور رو در اختیار داره (که ۷۴ مورد اون هنوز به هم ثبت نرسیده ان و مراحل قانونی رو طی می کنن).

اپیسر الان بالغ بر ۲۳۴ پتنت رو در اختیار داره

در ادامه به ارائه توضیحاتی کوتاه دور و بر تکنولوژیای رونمایی شده در کامپیوتکس از طرف اپیسر می پردازیم:

  • حافظه های SSD براساس ۳D NAND: این حافظه ها از معماری ۶۴ لایه BiCS3 بهره می گیرن که ثبات کارکرد، ظرفیت و سرعت بالایی دارن و واسه مصارف سازمانی طراحی شدن.
  • حافظه SSD براساس PCIe که واسه مصارف نظامی و هوایی طراحی شده و از ۳D NAND پشتیبانی می کنه. این حافظه ها از یه جور تکنولوژی انحصاری واسه پایین آوردن دما استفاده می کنن و با کسب گرید IP57 در برابر آب و گرد و غبار مقاوم هستن.
  • یه جور ماژول DRAM تحت پتنت این شرکت که در برابر سولفور و هم اینکه دماهای بیشتر از اندازه بالا یا پایین مقاومه.
  • ماژول ارتباطی CAN واسه استفاده در حمل و نقل، لجستیک و هم اینکه مدیریت خودروهای بدون راننده. این ماژول بعد از جفت شدن با GPS و تکنولوژیای ارتباطی بیسیم دیتای تحلیلی و پایشی خود از وضعیت خودروها رو به صورت آنی ارائه می کنه.
  • نسل دوم نورسنج و روشنایی سنج دستی که واسه بررسی اندازه درخشندگی و ثبات اجناس LED طراحی شده.
  • هارد درایو نظامی AC730 که با تست سقوط نظامی از ارتفاع ۱٫۲ متر مطابقت داره. این محصول هم اینکه دارای استاندارد IP68 بوده و در برابر اجسام سنگین تا ۱۵۰۰ کیلوگرم هم مقاومه.

در انتهای این مطلب شاید بد نباشین اشاره ای داشته باشیم به آمار و ارقام مربوط به صنعت DRAM در دنیا.

به گفته موسسه تحقیقاتی IC Insights، ظرف ۵ سال آینده، DRAM و حافظه های ناند فلش همه با هم اندازه رشدی برابر با ۷٫۳ درصد رو تجربه می کنن و ارزش کل این صنعت هم از رقم ۷۷٫۳ میلیارد دلار در ۲۰۱۶ به رقم ۱۰۹٫۹ میلیارد دلار می رسه که این رشد هم در نتیجه افزایش درخواست واسه اجناس گروه حافظه از طرف تولید کنندگان موبایل، تاسیسات ذخیره سازی داده های انبوه و تولید کنندگان لپ تاپ میشه.

درآمدهای اپیسر در سه ماهه اول امسال نسبت به بازه وقتی مشابه سال قبل بیشتر از ۴۴ درصد بالا رفته

طبق گزارشی که تازگیا از طرف اپیسر منتشر شده، این شرکت در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ با رشد ۴۴٫۳۶ درصدی درآمدهایش در مقایسه با بازه وقتی مشابه در سال قبل روبرو بود.

با در نظر داشتن ترن کلی اتوماسیون که با نام Industry 4.0 یا صنعت چهارم ازش صحبت به میون میاد، اپیسر مصممه تا بازم روی راهکارهای ذخیره سازی دیجیتال تمرکز کنه و فعالیت هاش رو در بخشایی بالا ببره که روی کامل سازی نرم افزار، سخت افزار و هم اینکه قلمروهای واقعی و مجازی تمرکز دارن.

Share