جاهای دیدنی شهر باتومی در گرجستان

واسه سفر به گرجستان انتخابای زیادی رو در اختیار دارین، شهر باتومی یکی از این انتخابا هستش و مطمئناً سفری لذت بخش رو در این شهر تجربه میکنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ باتومی شهری بندری در کرانه دریای سیاه و در کشور گرجستانه. این شهر مرکز جمهوری خودمختار Ajaraه که در جنوب شرقی گرجستان واقع شده و حتی از اون به عنوان پایتخت دوم گرجستان نام برده می شه.

باتومی شهریه گرم و پر باران اما نه به گرمی و پر بارانی مناطق استوایی. ساحل دریا و بلوار اصلی شهر از پر طرفدار ترین جاهای دیدنی هستن.

جاذبه های گردشگری باتومی:

۱. ساحل سحرآمیز

در نزدیکی بندر باتومی منطقه ای قرار داره به نام اورکی که به اون ساحل، ساحل سحر آمیز یا ساحل مغناطیسی می گن . شنا کردن در این منطقه و آفتاب گرفتن روی شنای ساحلی منتهی به درمان بیماریهای شخص می شه.

۲. آکواریوم باتومی

این آکواریوم که در سال ۲۰۱۵ به استفاده می رسه با طراحی الهام گرفته از ساحل باتومیه که طی سالیان دراز مثل مجسمه ایی از راه امواج دریا بوجود اومده. این آکواریوم شامل ۴ نمایشگاه به شکل قلوه سنگ بوده که هر کدوم محل نگهداری زیست گونه های بی همتایی از دریای اژه، مدیترانه، اقیانوس هند، دریای سیاه و دریای سرخ و در آخر یه نمایشگاه جهت آموزشه.

مطلب دیگر :
جالب‌ترین اعتراضات خیابانی + عکس

۳. موزه هنر آجارا

یکی از موزه های خیلی جذاب البته واسه اهل هنر در گرجستانه . مجموعه های این موزه، هنر گرجی رو در بر میگیره که شامل نقاشیای پیروسمانی، و النا آخولدیانی و همینطور نقاشیای اروپایی و روسی در سده های نوزدهم و بیستم میلادیه.

۴. موزه فناوری نوبل

این موزه شما رو به سالای بالاترین درجه باتومی، اواخر قرن نوزده و اوایل قرن بیستم که تجارت بین المللی نفت در این بندر رواج داشت و باتومی با سرمایه گذاری نوبل و روتسچایلدز در اون پیشرو بود، می بره.

۵. باغ گیاه شناسی باتومی

در ۱۰ کیلومتری شمال بندر باتومی قرار داره و ۱۱۱ هکتار وسعت داره. گیاه شناس روس آندری نیکلاویچ کراسنوف به کمک دو باغبان زبده گرجی اونو درسال ۱۸۸۰ میلادی ساخت ورسما در۱۹۱۲ گشایش یافت. این باغ ۵۰۰۰ گونه گیاهی داره که ۱۲۰۰ گونه اون رزه

۶. بلوار باتومی

پارکی به طول ۵/۱کیلومتره و مقابل ساحل اصلی کشیده شده. این بلوار پر از مسیرهای پیاده روی، درختان قشنگتر و کافه هاو بارای زیبای ساحلی، یه چرخ و فلک بزرگ و فوارهای موزیکاله.

۷. میدون اوروپاس

این میدون پهن و عریض، میدون مرکزی و اصلی باتومی هستش و از جمله خصوصیات اون میشه به فضاهای اختصاص یافته به فعالیتای ورزشی و هم اینکه فوارهای موزیکالش اشاره کرد. بر فراز میدون یه یادبود برجسته و بلند از مدئا، کسی که باعث شد تا گرجستان به اروپا نزدیک شه هست.

مطلب دیگر :
توقعات در زندگی مشترک

تور مناسب گرجستان و انتخاب اون

بهترین جزیره تفریحی گرجستان

الی گشت تور گرجستان