جاذبه های دیدنی و کمتر شناخته شده آنتالیا ترکیه

perge-antalya

مطمئناً آنتالیا بی دلیل محبوب نشده و جاذبه هایی داره که هر گردشگری آرزوی دیدن اونا رو داره اما بعضی از دیدنیای آنتالیا کمتر روش زوم شده در حالی که واقعاً ارزش دیدن رو دارن!

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ آنتالیا از مهم ترین مقاصد گردشگری ترکیه هستش و جیب خیلی از گردشگران جهان سالیانه در این شهر خالی می شه!

آنتالیا علاوه بر جاذبه های مدرن امروزی، دارای یه سری جاذبه های تاریخی و جاذبه های نامعلوم تری هم هستش که تا الان کمتر در مورد اونا صحبت شده. اگه می خواین پس از برگشت از سفر آنتالیا حرفای تازه تری واسه گفتن داشته باشین این مطلب رو با ما همراه باشین.

موزه باستانی آنتالیا

موزه باستانی آنتالیا ۱۳ سالن نمایش از دوران باستان در خود داره که محل نگه داری گنجینه و تاریخ کشور ترکیه س. این موزه بوسیله معلمی به نام سلیمان فیکری ارتن در سال ۱۹۲۲ گشایش شده و در زمینی به مساحت ۳۰هزار متر مربع بنا گردیده و همه ساله توریستای خیلی از اون دیدن می کنن. این موزه هم اینکه دارای قسمت مخصوصی واسه کودکانه که شامل گالری و نقاشیای قشنگتر، و آشنایی با تاریخه.

Termessos

جاذبه تاریخی Termessos در ۳۴ کیلومتری شمال غرب آنتالیا قرار گرفته و در واقع جزئی از پارک ملی Gulluk Dagiه. این شهری تاریخی روی کوه بنا شده. از این جاذبه میشه به عنوان یکی از بهترین جاذبه هایی که با گذشت زمان حفظ شده نام برد. واسه بازدید از این مکان دست کم دو ساعت زمان نیاز دارین.

اولد تاون

شهر قدیمی آنتالیا یکی از نقاطیه که نباید دیدنش رو از دست بدین. این منطقه که به خونه هایی با سقف قرمز مشهوره، از زیباترین نقاط این منطقه هستش. این منطقه دارای هتلای بوتیک، مغازه های سوغاتی فروشی و شکل های جور واجور گالریای هنر و رستورانه. دروازه بزرگ و برج ساعت در میدون اصلی ( Kale Kapisi)، قرار گرفته. هم اینکه مسجد Tekeli Mehmet Pasa هم در این شهر ارزش بازدید رو داره و نباید از دستش داد. موقعیت این شهر قدیمی در جاده آتاتورک آنتالیاه.

آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا ادعای بزرگترین آکواریوم تونلی دنیا رو داره و این موضوع این آکواریوم رو به جاذبه ای عالی در شهر آنتالیا بدل کرده. این آکواریوم مکانی واسه آشنایی با حیوانات آبزی و دنیای زیرآب، تفریح و سرگرمی و آموزش درباره زندگی جانداران دریاییه. شما پس از بازدید از ۴۰ آکواریم تم دار ، به بزرگترین آکواریوم تونلی می رسید. تونلی که طول اون ۱۳۱ متر و عرض اون ۳ متره.

سرزمین شن

سرزمین شن یا Sandland آنتالیا محلی پر از مجسمه های شنی قشنگتر و نمایشگاهی بزرگ از شنای طرح داره که شخصیتا و نمادای مختلفی با اون ساخته شده. نام دیگه این مکان، موزه شن و مجسمه آنتالیا بوده و همه ساله توریستای زیادی رو جذب خود می کنه. این مجموعه در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع احداث شده.

پارک Karaalioglu

این پارک شهری یکی دیگه از جاذبه های شهر آنتالیای ترکیه هستش و پر از شکل های جور واجور گلا و درختان مختلفه. این پارک محیطی ایده آل واسه عکاسان طبیعت هستش.

سواحل آنتالیا

آنتالیا به واسطه قرار گرفتن در کنار دریای مدیترانه، و دارا بودن سواحل قشنگتر، بسیار معروفه. سواحل Mermerli، بلک، کمر و لارا از جمله سواحلی هستن که دارای زیبایی خاصی هستن.

Sealanya

این پارک دلفین قشنگتر دارای بخشای مختلفی چون نمایش دلفینا، شنا کردن با دلفینا، نمایش فوکا، و شنا با شیره های دریایی و … هستش. مسافران این شهر ساحلی نباید بازدید از این دلفیناریوم رو از دست بدن.

شاید خیلی از دوستداران آنتالیا ندونن که این شهر دارای یه باغ وحش قشنگتر هم هستش. با در نظر گرفتن اینکه بیشتر مسافران ایرونی، اوقاتشان رو در هتل می گذرونن، بد نیس بدونن که باغ وحش این شهر مسافران و توریستای اروپایی زیادی رو جذب خود می کنه.

بازدید از Perge، Aspendos و آبشار Manavgat

Perge رو یکی از قسمتای تاریخی آنتالیا است و بسیاری نام شهر رو هم بر اون نهاده ان. این قسمت دارای مجسمه های تاریخی و آثار باستانی بوده و ستونای تاریخی بسیاری در اون دیده می شه. در ادامه می تونین از Aspendos هم که یکی از بهترین آمفی تئاترای قدیمی رومی رو در خود جای داده، دیدن کنین و در آخر آبشار Manavgat می تونه خستگی شما رو از تن به در برد.

قشنگتر ترین جاذبه آنتالیا کجاس؟

سفر به کوش آداسی و آنتالیا و جزایر پوکت با تورهای عید امسال

الی گشت تور ترکیه