تیم کشتی آزاد ایران با پیروزی بر آمریکا فینالیست شد

تیم ملی کشتی آزاد ایران با پیروزی مقابل آمریکا به فینال جام جهانی صعود کرد.

تیم ملی کشتی ایران

در دور چهارم جام جهانی کشتی آزاد، تیم ملی ایران در مسابقه ای حساس به مصاف آمریکا رفت تا تکلیف یکی از فینالیستای جام جهانی مشخص شه که ایران در این مسابقه به پیروزی با ارزش ۴ بر ۳ رسید. حسن رحیمی، مهدی تقوی، احسان امینی و رضا یزدانی و کشتی گیران پیروز در این مسابقه بودن تا چهارمین برد متوالی ایران مقابل آمریکا به دست بیاد و ملی پوشان کشورمون فینالیست جام جهانی شن.

در این پیکار مسعود اسماعیل پور، صادق گودرزی و پرویز هادی مقابل حریفان خود تسلیم شدن.

تیم ملی ایران در دیدارهای قبلی ترکیه(۷-۰)، گرجستان(۵-۲) و ژاپن(۵-۲) رو تسلیم کرده بود.

حریف ایران در مسابقه پایانی به احتمال فراوون آذربایجان میزبان هستش.

گزارش کشتی ایران- آمریکا:

در وزن ۵۵ کیلوگرم حسن رحیمی پس از استراحت در مسابقه سوم دوباره از طرف کادر فنی در ترکیب قرار گرفت و مقابل نیکولاس اسکات سایمونس آمریکایی در دو تایم و با یافته های دو بر یک و دو بر صفر به پیروزی رسید.

در ادامه، در وزن ۶۰ کیلوگرم مسعود اسماعیل پور به مصاف کولمن اسکات رفت که در دو تایم دو بر یک و ۳ بر صفر باخت.

هم اینکه در وزن ۶۶ کیلوگرم مهدی تقوی در چهارمین مسابقه پشت سر هم خود در مرحله مقدماتی مقابل پامی چیس با یافته های مشابه یه بر صفر به پیروزی رسید.

در وزن ۷۴ کیلوگرم، فینال مسابقات جهانی ۲۰۱۱ استانبول بین صادق گودرزی و جردن باروفس تکرار شد که گودرزی این بار هم مقابل قهرمون جهان (۱-۰ و ۲-۰) شکست خورد تا دومین مصاف این دو مدعی بازم به نفع گودرزی نباشه و آمریکا دو بر یه پیش افتد.

اما در وزن ۸۴ کیلوگرم، احسان امینی تو یه مسابقه نفس گیر در سه تایم (۶-۰، ۰-۲ و ۱-۱) کیت گیوین رو برد.

در وزن ۹۶ کیلوگرم رضا یزدانی کار رو تموم کرد و با برتری ۱۰ بر یه (۳-۱ و ۷-۰) مقابل جاکوب وارنر، ایران رو صاحب چهارمین پیروزی کرد تا برد ایران و صعود به فینال جام جهانی قطعی شه.

کشتی وزن ۱۲۰ کیلوگرم هم بین پرویز هادی و ترول دلاگنف برگزار شد که هادی نتونست از سد حریف خود عبور کنه و دو بر صفر بازنده شد. در آخر تیم ملی کشتی آزاد ایران به برتری ۴ بر ۳ مقابل آمریکا رسید و به فینال جام جهانی صعود کرد.

ایسنا