سبز اندیشان امروز

آبخوری‌ مدرسه‌ های جدید + عکس

در گذشته آبخوریای مدرسه در کنار سرویسای بهداشتی بودن و ً پشت دیوار سرویسای بهداشتی در حیاط مدرسه، آبخوری قرار داشت.

اما مقرر شده در مدارس جدیدالاحداث، سرویسای بهداشتی با آبخوریای مدارس فاصله داشته باشه.

محمدحسین سجاد، مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان به خبرنگار فارس میگه: «براساس قانون باید بین ورودی سرویس بهداشتی و فضای آبخوری، ۱۵ متر فاصله وجود داشته باشه.»

ایشون ادامه میده: «با در نظر گرفتن تحقیقات انجام شده، واسه هر کلاس درس، یه شیر آبخوری در نظر گرفته می شه و در مدارس ابتدایی، زنگ تفریح دانش آموزان اول و دوم دبستانی زودتر نواخته می شه تا دچار مشکل ازدحام نشن.»

تصویر زیر، سرویس بهداشتی یه هنرستان دخترانه در اصفهانه.

تصویر پایین، آبخوری همون هنرستان دخترانه عکس بالاست که در گوشه ای از حیاط مدرسه و جدا از ساختمون سرویس بهداشتی ایجاد شده.

این آبخوری، تو یه دبستان دخترانه و در سالن مدرسه ایجاد شده تا دانش آموزان مجبور نباشن واسه نوشیدن آب، به حیاط مدرسه برن.

 

اگه به تصویر پایین خوب دقت کنین، در انتهای سالن یه مدرسه در کاشان، یه آبسردکن هست که واسه دانش آموزان مدرسه دخترانه پیش بینی شده.

سرویس بهداشتی این مدرسه پسرانه در منطقه نوزده تهران در حیاط مدرسه واقعه و آبخوریا هم به شکل آبسردکن در سالنای مدرسه نصب شده.

ً اگه در همه مدارس کشور به تموم ابعاد آموزشی توجه شه و همه بخشا مانند سیستم گرمایشی و سرمایشی، محتوا و آمورش به روز شه، تغییر مورد نظر آموزش و پرورش محقق می شه.

مطالب باحال روز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *