سبز اندیشان امروز

۸ موردی که نباید در محل کار بیان کنید!

همیشه در محل کار باید ها و نباید هایی هست، هر کارمند و مدیر آگاه باید در محیط کار هوشمندانه رفتار کنه، چون که بعضی وقتا حرف یا رفتاری نادرست می تونه موقعیت شغلی شما رو به خطر بندازه.

واسه به دست آوردن اعتماد و دوستی کارمندان، نیازه که با اون ها خوش برخورد بود. اما مرزی بین دادن اطلاعات درباره خود و دادن اطلاعات زیادتر از اندازه در باره خود هست. اگه شما به اشتباه، حقیقتی از خود بر ملا کنین، ممکنه که موقعیت کاری شما به خطر بیفته. نیازه که هر فردی بدونه که چیجوری و تا چه حدی با بقیه افراد در محل کار صمیمی باشه.

در این مقاله ۸ چیزی که افراد موفق در محل کار و حتی وقتی که با همکاران خود واسه تفریح بیرون رفته باشن، بیان نمی کنن رو می خونید.

محل کار workplace

۱ . فعالیت های خود در فضا های مجازی

همکاران و کارمندان شما نباید در لیست دوستانتون در فضا های شخصیِ مجازی باشن و اگه این طوره، اون ها تموم مطالبی رو که در صفحه خود قرار می بدید، می بیننن و ممکنه بعضی وقتا این مسئله مشکل ساز شه. اگه چاره ای ندارین که اون ها رو در میان دوستای خود داشته باشین، بهتره تا یه حساب شخصی هم داشته باشین، تا همکارانتون از هر مطلب شخصی ای که در صفحه ارسال می کنین، باخبر نباشن.

۲. نظرات منفی خود نسبت به بقیه

معمولا در محل کارِ همه، تعدادی کارمند بی صلاحیت هست، اما هیچوقت نباید نظرِ منفی خود رو نسبت به این افراد با دیگه کارمندان در میان بذارین. اگه این کار رو انجام بدین، فقط در نگاهِ بقیه تبدیل به کسی می شید که همیشه در حال انتقاد کردن از اطرافیانه.

۳. نظرات خود درباره سیاست و اعتقادات

شما هیچوقت نباید درباره این دو موضوع با همکاران خود صحبت کنین، چون که مسائلی حساس هستن و مردم این مسائل رو بسیار جدی دنبال می کنن.

موفقیت در محل کار workplace

۴. عادات شخصی

شاید شما عاداتی خاص داشته باشین وآخر هفته رو به روش خود بگذرونین، در مهمانی شرکت کرده یا به استراحت در خونه بپردازید، این تصمیم شماس که از زمان استراحت خود رو چیجوری استفاده کنین و احتیاجی نیس که همکاران شما از این مسائل باخبر شن.

۵. اندازه درآمد

مشکلی نداره که خونواده از اندازه درآمد شما، در صورت تمایل بدونن، اما نباید این موضوع رو با همکاران خود در میان بذارین، این کار ممکنه که حسادت و حرص دور و بری ها رو به همراه داشته باشین.

۶. مسائل شخصی

شما هیچوقت نباید در مورد مسائل شخصی و خصوصی خود در محل کار صحبت کنین، این کار عواقب بدی به دنبال داره.

۷. صحبت در مورد مسائل شخصی بقیه

مسائل شخصی بقیه نباید واسه شما اهمیتی داشته باشه، این کار جز اتلاف وقت و تغییر نگاه بقیه به شما، تاثیر دیگری نداره.

موفقیت محل کار workplace

۸. احساس منفی ای که نسبت به کار بقیه دارین

هیچ وقت از نفرت خود نسبت به بقیه، با همکاران خود صحبت نکنین، کسی دوست نداره اعتراض شما رو بشنوه. این کار باعث می شه شما به فردی منفی و بدون روحیه کار گروهی تبدیل شید و موقعیت کاری شما به خطر بیفته.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

زومیت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *