سبز اندیشان امروز

TRX چیست؟

تمرینات شدید بدنسازی دیگه محدود به وزنه و دستگاه های فلزی سنگین نمی شه، با وجود تمرینات TRX نیاز به لوازم و تمرینات تناسب اندام قدیمی شدیدا کم شده.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ از وقتی که تمرینات TRX دنیای تناسب اندام رو مانند طوفان درنوردید، ما دلباخته توانایی اون واسه خوش اندام کردن همه افراد، نه فقط سربازان نیروی دریایی شده ایم! TRX از تعلیق دو تسمه استفاده می کنه، و یه راه موثر واسه ساخت عضله و در عین حال ترکیب کاردیو با تمرین قدرتی می سازه.

با اینکه یه معنی تقریبا ساده س!، اما هنوزم چیزای زیادی هست که باید در مورد این تمرین تقویت کننده مرکز بدن بدونین. این مقاله رو مانند کتاب راهنمایتان واسه همه چیزای مربوط به TRX در نظر بگیرین.

TRX دقیقا چیه؟

اون تسمه های مشکی و زرد که دور تا دور باشگاهتان آویزون هستن رو می ببینن؟ اونا TRX هستن! TRX بوسیله یه افسر نیروی دریایی ایجاد شد، و یه تمرین قدرتی کل بدنه که بجای تکیه بر دستگاه ها یا دمبل ها، از وزن بدن خود شخص استفاده می کنه. TRX واسه ورزشکاران استقامتی، پاورلیفترها و افراد تازه کار در تناسب اندام خوبه.

در مقایسه با نسخه ساده ریفورمر پیلاتس یا یوگای ضد جاذبه، TRX یه تمرین کل بدن ارائه می دهد که بر مرکز بدن شما متمرکز شده و متکی بر وزن بدنتونه.

به چه دلیل باید اون رو انجام دهم؟

بطور خلاصه، بیشتر از یه دلیل هست. TRX هم واسه افراد تازه کار عالیه، و هم واسه حرفه ای های تناسب اندام، و هم اینکه آدمایی که سرشون همیشه شلوغه. دو تسمه آویزون، امکان انجام تعداد نامحدودی از تمرینات رو می دهد که به بهتر شدن قدرت، تعادل و انعطاف پذیری کمک می کنن.

باید انتظار چی رو داشته باشم؟

انتظار یه تمرین عالی رو داشته باشین! با اینکه هر باشگاهی، اونو کمی متفاوت انجام می دهد، اما نگران نشید. این تمرینات می تونن خیلی راحت با سطح تناسب اندام شما مطابقت داده شن. آماده شید که به آرومی شروع کنین. کم کم می تونید تا سطح کامل مهارت، تمرین کنین. در طول حرکات، نفس بکشین و مثل همیشه به صدای بدنتون گوش کنین.

می توانم اون رو در خونه انجام دهم؟

بله، شما می تونید TRX رو تقریبا در هر جایی انجام بدین، و این بهترین بخش موضوعه. من پیشنهاد می کنم که اول اونو در باشگاه یا با یه مربی تمرین کنین تا روش انجامش رو خوب یاد بگیرین. اما بعد از اون می تونید در خونه هم تمرین کنین.

مانند یه ستاره راک بنظر میام؟

بله! TRX می تونه ستاره راک درونتون رو بیرون بکشه. ستاره های راک مانند جنیفر لوپز و مری جی. بلایژ هم TRX تمرین می کنن و اینطور خوش اندام هستن!

بهترین تمرینای با وزنه واسه تازه کارا

رژیم گیاه خواری و بدنسازی

بدنسازی تمرینات ورزشی مجله تناسب اندام چیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *