سبز اندیشان امروز

چگونه می توان تحول دیجیتالی را به آموزش آورد

تکامل سریع دیجیتال تأثیر قابل توجهی در صنایع شرکتها دارد و در خدمت فرصتهای جدید هیجان انگیز ، به حداکثر رساندن کارآیی ، افزایش همکاری و کاهش هزینه ها است.

دیجیتال

هرچه بخش آموزشی رقابتی تر شود ، تحول دیجیتالی در حال تبدیل شدن به ابزاری ضروری برای بقا است زیرا این دنیای جدید دیجیتال ، مربیان را ملزم به سازگاری و اتخاذ فن آوری های دیجیتال ، روش ها و طرز فکر می کند.

مربیان در یک سطح آموزشی یا تحصیلی اجباری از فناوری استفاده کرده اند و با افزایش بودجه مدرسه ۱ به عنوان ایالات متحده ، دستگاه هایی مانند گوگل Chromebooks را به کلاس می آورند. و با توجه به اینکه ارزش های edtech به طور فزاینده ای ارزش پیدا می کنند ، احتمالاً پذیرش فناوری در یادگیری باعث افزایش شتاب بیشتری خواهد شد.

اما این برای یادگیری حرفه ای یا کار محور چیست؟ در این مقاله ، ما به چالش ها و راه حل های بالقوه تحول دیجیتال در بخش آموزشی می پردازیم تا اهمیت آن و همچنین پتانسیل عظیم اتخاذ فرایندها و ذهنیت های جدید ، رو به جلو را بیان کنیم.

راه حل

تحول دیجیتالی در آموزش و پرورش: چالش ها

“بزرگترین مانع موفقیت آینده یک شرکت ، موفقیت گذشته آن است.” – دن شولمن ، مدیرعامل PayPal

برای درک چگونگی تحول دیجیتال کامل و پایدار ، بررسی چالش های احتمالی یا موانع جاده ای که یک موسسه با آن روبرو است ، مهم است. با فهم چنین مواردی می توان بر آنها غلبه کرد.

۱ ٫ عدم تمایل به سازگاری

در حال حاضر. تقریباً ۷۰٪ از افرادی که در بخش دولتی فعالیت می کنند احساس می کنند که قابلیت های دیجیتالی آنها از بخش خصوصی عقب مانده است. با وجود این ، بسیاری از تصمیم گیرندگان کلیدی تمایلی به انجام این همه اقدامات مهم بعدی در جهت بلوغ دیجیتال ندارند.

در اصل ، مردم تمایل دارند به روشی خاص به انجام کارها عادت کنند و تمایلی به قدم گذاشتن در خارج از منطقه آسایش خود ندارند و در نتیجه رشد و پیشرفت مبهم است. هنگام سازگاری با فناوری ، فرهنگ یا طرز فکر جدید ، بسیاری در بخش آموزش از شکست می ترسند و به نظر می رسد تمایلی به دست آوردن مجموعه ها یا مراحل جدید مهارت ندارند.

آماده سازی: برای جلوگیری از وقوع این امر ، مهم است که مزایای تحول دیجیتال در آموزش را درک کنید و این را به ذینفعان اصلی در مشاغل ابلاغ کنید. درک و برقراری ارتباط مهمترین عامل موفقیت است ، بنابراین اولویت بندی این امر ضروری است.

۲ knowledge دانش یا مهارت های نامناسب

برای هدایت نوآوری ، سطح کافی از اعتماد به نفس ، دانش و مهارت در سطح سازمان ضروری است. در حال حاضر ، کارفرمایان انگلستان به دلیل گسترده تر شدن شکاف مهارت های دیجیتالی ، در تلاشند ۴۳٪ جای خالی STEM (علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات) را پر کنند.

اعتماد به نفس

برای حصول اطمینان از تحول دیجیتال صاف و مؤثر ، مؤسسات آموزشی باید برای استعداد محدود باریک رقابت کنند یا رویکردهای جدیدی را برای به دست آوردن سهامداران فعلی در مناطقی از UX و CX گرفته تا محاسبات ابری اتخاذ کنند.

آماده سازی: یک شکاف مهارت دیجیتالی وجود دارد و برای بهره مندی از مهارت های مورد نیاز برای پیشبرد موسسه خود ، پرورش فرهنگ یادگیری مستمر در داخل مشاغل ، به کارگیری پرسنل فعلی شما به شما کمک می کند. بیشترین استعدادهای موجود.

۳ sil سیلوهای داده

در این عصر غنی از داده های دیجیتالی ، معیارهای زیادی وجود دارد که می تواند کالج ها ، دانشگاه ها و ارائه دهندگان آموزش را به دانش آموزان آینده نگر ، بازده داخلی ، تعامل کاربر و موارد دیگر ارائه دهد. به عبارت ساده ، این سطح از اطلاعات ارزشمند است.

دانش آموز

مشکل این است که ، به ویژه در بخش آموزشی ، این داده ها خاموش هستند و اغلب آن را نادرست و غیرقابل اعتماد می کنند. برای درک کاربردی ترین و اطلاعاتی ترین اطلاعات ، رهبران آموزش و پرورش باید پیش بینی های آگاهانه ، تصمیم گیری های تجمیلی در رابطه با تجارت را اتخاذ کرده و ابتکارات جدید آموزشی را در این زمینه اتخاذ کنند ، داشتن توانایی دریافت اطلاعات روان ، به موقع ، دقیق و سازمان یافته بسیار مهم است.

Takeaway: با فهم داده هایی که بیشترین بهره را از داده های شما خواهد داشت ، می توانید در بینش هایی که واقعاً مهم هستند ، فیلتر کنید و معیارهایی را که دارای ارزش اضافی هستند و یا کم ارزش هستند ، فیلتر کنید ، ضمن انتخاب ابزاری که به شما در سازماندهی کمک می کند. و آن را به درستی تجزیه و تحلیل کنید.

۴ ٫ فقدان جهت یا استراتژی

با تحول دیجیتالی در هر بخش یا صنعت ، یکی از مهمترین موانع موفقیت در این زمینه ، دانستن اینکه از کجا شروع شود. از آنجا که چشم انداز تحولات جمعی می تواند دلهره آور باشد ، درک این که کدام جهت را باید طی کنید یا چگونه می توانید یک استراتژی محکم را شکل دهید می تواند مشکل باشد.

Takeaway: برای به دست آوردن جهت و وضوح مورد نیاز برای ایجاد استراتژی ، شناسایی مدل های تجاری یا فرآیندهای بسیار ساده یا خیلی پیچیده نیست ، و همچنین تلاش های کلیدی شما برای تبدیل آنها به صورت دیجیتالی باید انجام دهید. مکان خوبی برای شروع

۵ compat سازگاری مبتنی بر سیستم

در دنیای امروز ، اکثریت قریب به اتفاق مشاغل و مؤسسات برای اطمینان از عملکرد صاف و مؤثر روزمره ، روی سیستمها و زیرساختهای محور فناوری کار می کنند.

یک چالش ذاتی با تحول دیجیتال این است که بسیاری از سیستم هایی که موسسات آموزشی اتخاذ می کنند با نوآوری های دیجیتالی جدید مورد نیاز برای پیشبرد آنها سازگار نیست. این سطح ناسازگاری منجر به بروزرسانی ، سفارشی سازی یا جایگزینی یک سیستم فعلی برای دستیابی به ادغام می شود که درنهایت هزینه و وقت دارد.

دانشگاه Staffordshire با پی بردن به ضرورت تحول دیجیتالی ، مستقر در استوک اونترنت ، اکثر زیرساختهای داده داخلی خود را به ابر ارتقا داد و نشانگر یک نقطه عطف مهم در بلوغ دیجیتالی موسسه بود. این تغییر مهم نه تنها باعث شده است که دانشگاه به مراتب کارآمدتر شود ، بلکه این تحول ابری در کل ۴ میلیون پوند هزینه های اجتناب از فناوری را پس انداز کرده است.

Takeaway: با همکاری تمام ذینفعان اصلی این موسسه تصمیم بگیرید تا در مورد بودجه نرم افزار و زیرساخت ها تصمیم گیری کرده و تصمیم گیری در مورد تغییرات ، جایگزین ها ، سفارشی سازی ها و به روزرسانی ها را انجام دهند که بهترین ارزش بلند مدت را به شما منتقل کند.

تحول دیجیتالی در آموزش و پرورش: راه حلها

“وقتی تحول دیجیتالی درست انجام می شود ، مانند یک کاترپیلار تبدیل به پروانه ای می شود ، اما وقتی اشتباه انجام شود ، تمام چیزهایی که شما انجام می دهیم کاملاً سریع است.” – جورج وسترمن ، دانشمند اصلی تحقیقات ، MIT Sloan Initiative در اقتصاد دیجیتال

با شناسایی چالش های مرتبط با تحول دیجیتال در بخش ، اکنون راه حل های موجود برای مربیان را بررسی خواهیم کرد.

     

  1. توسعه استراتژی

هرگونه تغییر مهم یا نوآوری درونی با تدوین استراتژی آغاز می شود که نه تنها در اصل کار می کند ، بلکه همه افراد درون سازمان را می فهمند و می توانند در راستای آن کار کنند.

برای ایجاد یک استراتژی مستحکم تحول دیجیتال برای سازمان خود ، باید با همکاری همکاری کنید ، اهداف و اهداف اصلی تجارت خود را ، و همچنین فن آوری ها ، روش ها و نوآوری های لازم برای رسیدن به آنها را مشخص کنید.

پس از انجام این کار ، شما نیاز به ایجاد یک برنامه گام به گام اقدام و برقراری ارتباط با کلیه ذینفعان اصلی سازمان دارید. برای الهام بخش ، با راهنمای نهایی ما در زمینه فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال مشورت کنید.

۲ ٫ مهارت ها را استخدام کنید ، آموزش دهید و سرمایه گذاری کنید

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، شکاف مهارت های دیجیتال هنوز هم در جهان قابل توجه است که در حال حاضر بدان معنی است ، ظرفیت استعداد کمیاب است.

به عنوان یک مؤسسه آموزشی ، هدف اصلی شما برای آموزش و پرورش دیگران است تا بتوانند به صورت حرفه ای رشد و پیشرفت کنند. با اتخاذ این رویکرد درونی ، شما می توانید یک برنامه یادگیری محور دیجیتالی را پیاده سازی کنید که به کارکنان شما مهارت هایی را برای تکامل نقش های خود در مشاغل فراهم می کند و تحول دیجیتالی شما را کاتالیز می کند.

همچنین ، سرمایه گذاری در فعالیت های داخلی در بخش های مختلف ، کمک به هر یک از اعضای تیم برای توسعه اعتماد به نفس و دانش خود در حین ارتقاء رهبران دپارتمان ، به هدایت کسب و کار در بهترین جهت ممکن کمک خواهد کرد.

۳ ٫ ادغام و استفاده از داده های دیجیتال

برای به دست آوردن حداکثر ارزش از رشته ها و سیلوهای عظیم داده های جمع آوری شده در بخش آموزشی ، لازم است که بتوانید منابع داده خود را یکپارچه ادغام کنید – درک این که هر بینش از کجا آمده و چگونه می تواند به نفع موسسه شما باشد.

برای اطمینان از یکپارچه بودن جریان و درک مقدار عظیم از داده های دانشجویی که در دسترس سازمان های آموزشی است ، استانداردهای x API و IMS Caliper برای اطمینان از پردازش کلیه داده ها در یک قالب استاندارد اجرا شده است.

و به طور خاص در سال جاری ، تعداد فزاینده ای از بسترهای اطلاعاتی چنین استاندارد هایی را اتخاذ کرده اند و در حال توسعه ابزارهای edtech هستند که اطلاعات خود را در این بینشها پیچیده می کنند – کمک به موسسات آموزشی برای تقسیم داده ها و درک رفتارهای دانشجویی موجود برای بهبود برنامه درسی ، فرایندها و ارائه سطح بیشتر شخصی.

با صرف وقت در فهم زمینه هایی از داده هایی که ارزش بیشتری برای موسسه شما و اجرای بهترین ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل این معیارها کسب می کنند ، از بینش های زیادی بهره مند خواهید شد که به تکامل مداوم تحول دیجیتالی شما کمک می کند.

۴ ٫ خودکار کنید

به طور متوسط ​​، در حال حاضر حدود ۴۹٪ شرکت ها در بخش ها از اتوماسیون استفاده می کنند ، بیش از نیمی از شرکت های B2B این فناوری را به عنوان بخشی از استراتژی خود پذیرفته اند.

به ویژه در آموزش و پرورش ، اتوماسیون می تواند باعث افزایش ارزشمند موسساتی شود که به دنبال پیشرفت هستندبلوغ دیجیتالی آنها محدودیت های زمانی قابل توجه و بودجه های محدود می تواند فشار زیادی به موسسه آموزشی مدرن وارد کند.

اما با اجرای سیستم ها و فناوری های خودکار برای کمک به وظایف عملیاتی از مدیریت گردش کار اداری گرفته تا محاسبات و جمع آوری داده ها ، می توان بهره وری را به صورت تصاعدی با حداقل زیرساخت ها ، پایین آوردن هزینه های بلند مدت افزایش داد و به شما این امکان را داد تا روی با ارزش تر تمرکز کنید. تلاشها و فعالیتها

۵ ٫ قدرت موبایل را در آغوش بگیرید

نسل هزاره بسیار متمرکز است و ۹۸٪ افراد ۱۷ تا ۲۴ ساله و ۹۷٪ ۲۵ تا ۳۴ سال سن دارند که دارای یک تلفن هوشمند هستند.

برای جذب و الهام بخشیدن به این قشر مهم ، اتخاذ یک طرز فکر سیار بسیار مهم است و یا از شما عقب می ماند. تحرک از ضروریات عصر مدرن است و اگر دانشجویان آینده نگر شما نتوانند به اطلاعات یا مطالب مورد نیاز خود با فرمت قابل انعطاف و پرتال دسترسی پیدا کنند ، شانس شما برای ارزشیابی به آنها به حداقل می رسد.

یادگیری موبایل روشی فوق العاده مؤثر برای ارائه ارزش است ، اما نباید تحولات مبتنی بر موبایل محدود به مطالب درسی باشد. به عنوان مثال دانشگاه ایالتی میشیگان را انتخاب کنید. این نهاد با درک اینکه سلامت روان بر بخش قابل توجهی از بدن دانشجویی آنها تأثیر می گذارد ، یک برنامه کاربردی موبایل به نام iSee ایجاد کرد.

این پیشرفت نوآورانه به مشاوران دانشجویی دراز دانشگاه کمک می کند تا افراد نیازمند را در اولویت قرار دهد و با جمع آوری داده های مهم از برنامه ، کمک های کلی و راه حل های بهتری برای فارغ التحصیلان نیاز به کمک در ارائه کمک کند.

از آنجا که این یک اپلیکیشن نسبتاً جدید است ، داده های دقیقی از پیشرفت آن هنوز فاش نشده است – اما ابتکار عمل بسیار خوب پذیرفته شده است و گواهی بر قدرت فناوری موبایل در بخش آموزشی است.

۶ ٫ با فناوریهای نوظهور آزمایش کنید

اکثر فن آوری های نوظهور فرصت های بالقوه زیادی را به معلمان ارائه می دهند – و با در آغوش گرفتن رسانه های جدید ، موسسه و دانشکده شما می ایستند که مبلغ عظیمی از آزمایش و پذیرش کسب کنند.

به عنوان مثال ، محاسبات ابری یکی از محورهای تحول دیجیتالی است زیرا فرآیندهای تحویل ابر باعث افزایش تحرک ، بینش ، سرعت تحویل ، راندمان فرایند و بهینه سازی هزینه می شوند.

در زمینه تلفن همراه ، روندهای نوظهور از جمله فن آوری صدا ، هوش مصنوعی ، VR ، chatbots و یادگیری ماشین ارزش افزوده دارند زیرا نه تنها تلاش های بازاریابی و تجربه کاربری شما را افزایش می دهند بلکه به عملکرد شما ، کارآمد تر نیز کمک می کنند. و لبه برش

برای اینکه دانش آموزان آینده نگرانی ملموس از زندگی در دانشگاه داشته باشند ، دانشگاه Trinity با استفاده از فناوری VR ، آنها را در یک تور همهجانبه سوق می دهد – ابتکاری که به طور گسترده در بخش آموزشی به تصویب رسیده است:

۷ ٫ روی شهروندی دیجیتال متمرکز شوید

مفهوم تابعیت دیجیتال را می توان به عنوان “کیفیت پاسخ فرد به عضویت در یک جامعه” تعریف کرد.

با قرار دادن تمرکز جدی بر تقویت شهروندی دیجیتالی در بین دانشکده ها و دانشجویان و با تبدیل کردن آن به بخشی اساسی در فرهنگ داخلی ، شما را از این امر می پذیرید که همه افراد در آن سوار هستند ، از مهارت ها ، ابزارها و رویکردهایی برای سوق دادن موسسه خود به عصر دیجیتال برخوردار هستند.

به نوبه خود ، این به کالج ، دانشگاه یا شرکت آموزشی شما کمک می کند تا در عین حال سطح و سبک یادگیری مورد نظر یا نیاز به موفقیت را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید تا از اهمیت و ارزش محوری برخوردار باشند.

تشویق شهروندی دیجیتالی فرهنگی را تقویت می کند که در آن افراد قدرت دارند به طور مشترک و خودمختار از نقش خود لذت ببرند و به عنوان یک نهاد منسجم برای رسیدن به نتیجه مطلوب – تحول دیجیتال کار می کنند.

با بهره گیری از توان فناوری برای درک نیازهای مؤسسه خود و همچنین نیازها ، خواسته ها و ترجیحات مخاطب هدف خود – دانش آموزان یا یادگیرندگان آینده – خود را در مسیر درست به سمت بلوغ دیجیتال هدایت می کنید.

اگرچه هنوز هم ممکن است چشم اندازی دلهره آور به نظر برسد ، تحول دیجیتالی با مزایای بی نهایت بی پایان به وجود می آید ، در حال ظهور با صاحبنظر است و اگر می خواهید در دنیای فردا رونق بگیرید ، ایجاد تغییرات امروز بسیار مهم است.

کلوداگ اوبراین

متخصص ارشد محتوا