سبز اندیشان امروز

۹ کاری که افراد شاد انجام نمی‌دهند

کارایی که افراد خوشحال انجام نمیدن happy-people

ما زمان زیادی رو صرف موشکافی عادات و طرزفکر افراد خوشحال می کنیم، اما زمان کمی رو واسه شناختن رفتارهایی که ندارن می گذاریم. به خاطر همین، دراینجا نه کاری رو که شادترین افراد در دنیا شک نداشته باشین انجام نمی بدن میاریم.

  1. عیب جویی نمی کنن.

افراد خوشحال بقیه رو واسه اعمال و رفتارشون سرزنش نمی کنن، مگه این که نقد و انتقاد واسه خیر و خوشبختی اون فرد لازم باشه. و این کار رو با محبت و مهربانی و رعایت انجام میدن. سرزنش و انتقاد از بقیه به خاطر کوبیدن و خراب کردن شون، معمولا نشون دهنده بی اعتمادی به خوده. افراد خوشحال مراقب بقیه هستن و علاقه ای به آزار اونا ندارن.

  1. مقایسه نمی کنن.

افراد خوشحال با انتخاب های زندگی خودشون راضی و خوشحالند. واسه چیزایی که دارن ممنونند و سبک و روش زندگی خودشون رو با بقیه مقایسه نمی کنن.

  1. شکایت نمی کنن.

شکایت کردن، بیشتر نشون دهنده دقیق شدن و فوکوس کردن وتوجه به چیزیه که ندارین تا چیزی که دارین. شما هیچوقت نمی تونید تموم چیزایی رو که آرزوی شون رو دارین داشته باشین. افراد خوشحال می دانند که شکایت کردن، هیچوقت راه حل نیس.

  1. درگذشته زندگی نمی کنن.

درگذشته زندگی کردن، معمولا یعنی زندگی در افسوس ها و حسرت های گذشته. اگه یادآوری گذشته چیزی غیر از آگاه شدن نسبت به آینده در ورداشته باشه، اتلاف وقته. مثبت باشین و به سختی کارکنید تا از الان آینده بهتری بسازین. از چیزی که قبلا اتفاق افتاده صرف نظر کنین، به دردتون نمی خورد.

  1. وقت رو هدر نمی بدن.

افراد خوشحال، اهمیت و ارزش بودن در زمان حال رو می دانند و بهترین بهره رو از هر لحظه می برند.

  1. تلاش نمی کنن بقیه رو تغییر بدن.

افراد خوشحال، دوستان و آشنایان شون رو به خاطر همون کسی که هستن و موقعیتی که دارن دوست دارن، بدون نارضایتی یا شکست. اونا ویژگی های مثبت رو تشویق می کنن.

  1. فراموش نمی کنن که رشد فردی شون الویت داره.

اونا روی هدف شون، رویاهای شون، عادات روزمره شون و سلامتی شون متمرکز می شن. با این توجه و تمرکز می تونن به اهداف شون در زندگی دست پیدا کنن.

  1. نگران قضاوت مردم نیستن.

افرادشاد واقعا اهمیتی به طرزفکر بقیه درمورد خودشون نمی بدن. اونا به خاطر دلایل منطقی و حساب شده خودشون، هرکاری که دوست دارن و به اون نیاز دارن انجام میدن؛ و تائید یا مخالفت بقیه اونا رو تحت تاثیر قرار نمی دهد.

  1. زیادتر از اندازه فکر نمی کنن.

افراد خوشحال می دانند که فکرکردن به ریزجزئیات و پیچیده گی ها، بیشتر ریشه افسردگی، اضطراب و استرسه و جلوی شکوفایی شون رو گرفته و تباه می کنه.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *