سبز اندیشان امروز

۹ روش درمانی برای افسردگی بعد از شکست عشقی

شکست عشقی

شکست عشقی از مسائل ناگواریه که ممکنه واسه هر دختر و پسری اتفاق بیفته.

عشق یه طرفه، شتاب زدگی قبل از وارد شدن به روابط عاشقانه، فرار از تنهایی و چیزای دیگه ای به جز اینا همه از عوامل شکست عشقیه که ممکنه قبل یا بعد از ازدواج دختر و پسر اتفاق بیفته.

گسترده شدن این مسئله در شبکه های اجتماعی با مشاهده شکلای جور واجور عکس نوشته غمگین در پروفایل آدما به طور کامل محسوسه. این افراد تلاش می کنن با به کار گیری پستا و غمگین یا تیکه دار اندوه خود رو کاهش داده یا به طور غیرمستقیم پیام خاصی رو به طرف مقابل انتقال بدن.

با اینکه آثار شکست عشقی در زندگی افراد جور واجور، فرق داره اما بیشتر اونا حس می کنن دنیا به پایان رسیده، دست از چیزای مورد علاقه خود میکشن، نسبت به کار یا تحصیل بی خیال نسبت به موضوع می شن، از دوستان و خونواده گوشه گیری و خود رو در افسردگی غرق می کنن.

شمام از جمله آدمایی هستین که تازگیا به رابطه عاطفی خود پایان داده یا عشق تون شما رو ترک کرده؟ مطمئنا دوران سختی رو می گذرونین اما با گذشت زمان و کمی تلاش، می تونین بر غم و اندوه پیروز شده و از زندگی لذت ببرین.

در ادامه با پرشین استار همراه باشین تا با بهترین آشنا شیم.

قدم اول: اندوه رو قبول کنین

شاید از خود عصبانی هستین که به چه دلیل نمی تونین بر اندوه به وجود اومده از طریق شکست عشقی پیروز شده و به زندگی عادی برگردین. یادتون نره که این حالت طبیعیه، شخصی رو از دست دادین که از صمیم دل دوستش داشته و آینده خود رو با اون تصور می کردین و حالا اون شما رو ترک کرده.

با خودتون مهربون باشین، غم و اندوه رو قبول کنین و به طور کامل اونو تجربه کنین. این معنیش این نیس که در ناامیدی غرق شید بلکه قبول کنین که این درد و رنج بخشی از روند بهبوده.

قدم دوم: با یه دوست درد و دل کنین

بهترین راه کاهش درد و غم شکست عشقی، بیان احساسات واسه یه دوست صمیمی و دلسوزه. این کار باعث آرامش قلب شده و به شما یادآوری می کنه که تنها نیستین. یه گوش شنوا، شونِه ای واسه تکیه دادن و همراهی دوستانه تاثیر عجیبی در بهتر شدن حالات روحی و روانی فرد شکست خورده داره.

قدم سوم: انرژی خود رو هدایت کنین

کات کردن یه رابطه عاطفی شکاف بزرگی در زندگی شما بوجود میاره، اوقاتی که قبلا با اون می گذراندید حالا خالی شده و انرژی تون مثل قبلی تخلیه نمیشه، به خاطر همین احساس پوچی کرده و به آخر دنیا می رسید!

لازمه این انرژی رو روی چیز دیگری متمرکز کنین، روی شغل تون، کارای نیمه تموم، خونواده، دوستان و چیزای دیگه ای به جز اینا.

مثلا فرصت خوبیه تا هنر جدیدی یاد بگیرین، به چیزای مورد علاقه خود بپردازید، پروژه ای که مدتا فرصت انجامش رو نداشتید به پایان برسونین، به پیشرفت شغلی فکر کنین.

قدم چهارم: روی نکات مثبت تمرکز کنین

با اینکه شکست عشقی سخته اما می تونین به این فکر کنین که چقدر خوش شانس بودین که این رابطه یه ماه، یه سال یا چند سال دیگه ادامه پیدا نکرد چون در این صورت آسیب بیشتری می دیدید.

به تجربه هایی که از این رابطه به دست آوردید فکر کنین و یاد بگیرین چیجوری خودتون رو از عشق سرشار کنین.

قدم پنجم: به چیزای مورد علاقه خود بپردازید

به سرگرمی خاصی علاقه دارین اما هیچوقت فرصت پرداختن به اونو نداشتید؟ حالا وقت اون هستش که زمان خود رو به فعالیتایی اختصاص بدین که از انجام اون حال می کنین. این کار باعث می شه ذهن از دقیق شدن و فوکوس کردن روی غم و غصه دست برداره!

آشپزی، دوچرخه سواری، کوهنوردی، باغبانی، پیاده روی، مطالعه، کار هنری و چیزای دیگه ای به جز اینا. حتی اگه هیچ سرگرمی خاصی ندارین، بهتره هر چی زودتر یکی واسه خود انتخاب کنین!

قدم ششم: به مسافرت برید

بعضی وقتا بهترین درمان واسه غم و اندوه، دور شدن از اون هستش. تغییر محیط باعث می شه احساسات منفی رو فراموش کرده و روحیه خود رو به دست بیارین.

می تونین ناراحتیا رو با خاطرات خوش جانشین کنین: با دوستان خوش بگذرونین، کنار دریا کتاب بخونین، تو یه جنگل قشنگتر قدم بزنین، به موزه برید. به شهری مسافرت که تا حالا نرفته اید.

قدم هفتم: به جمع دوستان برید

تنها نمونید. تنهایی احساسات رو شدید شدن می کنه و غم و اندوه، بزرگ تر به نظر می رسه.

با کسائی که دوست دارین و ترس از دست دادن اونا رو ندارین دیدار کنین. اونا کسائی هستن که هر زمان نیاز داشتین به کمک شما شتافته ان.

قدم هشتم: سراغش رو نگیرید!

عشق قدیمی رو به طور کامل کنار بذارین، درباره اون صحبت نکنین، متن منظور دار در شبکه های اجتماعی منتشر نکنین، براش پیام نفرستید، در صفحات اجتماعی از عکس نوشته عاشقانه غمگین یا طعنه دار استفاده نکنین.

در سکوت کامل به سر ببرین تا وقت کافی واسه فراموش کردن کامل رابطه داشته باشین. اگه در نزدیکی شما زندگی می کنه یا دوستان مشترک دارین، تو یه دانشگاه تحصیل می کنین و بعضی وقتا اتفاقی اونو می بینین به طور کامل خونسرد باشین، وقار خود رو حفظ کرده و احساسات تون رو نشون ندین. بذارین بفهمه که بدون اون اوقات خوشی می گذرونین.

قدم نهم: ساکن نباشین

شکست عشقی سخته، اما اگه در احساسات عشق قبلی باقی بمونین، درد و رنج باقی می مونه و شانس حرکت به جلو و رسیدن به چیزای بهتر رو از دست میدید.

همونقدر که مهمه واسه عشق از دست رفته عزاداری کرده و احساسات خود رو قبول کنین به همون اندازه مهمه تشخیص بدین چه وقتی اونو رها و روی آینده خود تمرکز کنین. یادتون باشه که چیزای خیلی از این رابطه آموختید و از تجربه اون در آینده استفاده می کنین.

منبع : سایت

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *