سبز اندیشان امروز

۹ توصیه برای مقابله با بوی بد دهان در ماه رمضان

بوی بد دهن در رمضان

یکی از شایع ترین مشکلات روزه داران در ماه رمضان مقابله با بوی بد دهن است. یکی از مهم ترین دلایل بروز بوی بد دهن هم خشکی دهن در است. در این مقاله راه هایی واسه مقابله با بوی بد دهن تون پیشنهادی می کنیم.

۱ – بهداشت دهن و دندون

یکی از اشتباهاتی که افراد در ماه رمضان مرتکب می شن اینه که فکر می کنن چون در طول روز چیزی میل نمی کنن احتیاجی نیس که از مسواک استفاده کنن. اگه مسواک کردن در طول روز باعث برطرف شدن خشکی دهن شده و در نتیجه از ایجاد بوی بد دهن جلوگیری می کنه. هم اینکه در وعده سحری بعد از خوردن غذاهای تون حتما از مسواک استفاده کنین چون باقیمونده غذاهایی که لابه لای دندونای تونه خود باعث ایجاد بوی بد دهن می شه.

۲ – به کار گیری دهن شویه و نخ دندون

در ماه رمضان از دهانشویه خیلی وقتا خیلی کم استفاده کنین چون به دلیل ترکیبات موجود در دهانشویه باعث خشکی دهن تون شده و در آخر بوی بد دهن تون رو بیشتر می کنه. به جای دهانشویه می تونین از نخ دندون استفاده کنین.

۳ – به کار گیری زبون شی

یکی دیگه از چیزایی که از ایجاد بوی بد دهن تون در ماه رمضان جلوگیری می کنه زبون شویه. چون تموم باکتریهای موجود روی زبون رو از بین برده و از ایجاد بوی بد در دهن تون جلوگیری می کنه.

۴ – نوشیدن آب

در وعده افطار و سحری حتما ۲ تا ۳ لیوان آب بخورین تا از کم آبی بدن تون جلوگیری شه.

۵ – منع به کار گیری غذاهای بد بو

در وعده های سحری و افطار از غذاهایی مانند سیر و پیاز که بوی بسیار بدی دارن استفاده نکنین.

۶ – در وعده افطار از پنیر استفاده کنین

پنیر به دلیل دارا بودن فسفات و کلسیم فراوون بزاق دهن تون رو زیاد کرده و از خشکی دهن تون جلوگیری می کنه در نتیجه از بوی بد دهن تون جلوگیری می کنه.

۷ – پرتقال و هندوانه فراموش نشه

میوه هایی مانند پرتقال و هندوانه که پر از ویتامین C و آب هستن از رشد باکتریا و در نتیجه ایجاد بوی بد در دهن جلوگیری می کنن.

۸ – به کار گیری ادویه جات

از ادویه جاتی مانند نعنا، رزماری و هل در غذاهای تون به عنوان خوشبو کننده دهن استفاده کنین.

۹ – اگه شما جزو افراد سیگاری هستین

سیگار کشیدن بعد از افطار هم یکی از دلایل ایجاد بوی بد در دهن تون است. هر وقت احساس کردین به سیگار نیاز دارین یه لیوان آب بخورین. ماه رمضان واقعا می تونه به شما کمک کنه که سیگار کشیدن رو ترک کنین.

سیمرغ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *