سبز اندیشان امروز

۹ تفاوت بزرگ بین رویاپردازان و عاملان

به گزارش آلامتو؛ این یه ایده خوب است که به دنبال رویاهای خود باشین. هممون در زندگی خود از زمان هایی انگیزه گرفته ایم که بعد از رویاهایمون متولد شدن. فقط تعداد کمی از آدما به دنبال رویاهای خود می روند. بعد از تموم شدن دوران دبیرستان یا دانشگاه، از رویاهای خود دست می کشیم و تلاش می کنیم به دنبال یه شغل دیگه بریم. زندگی کردن با رویاها، کار آسونی نیس. واقعا، رسیدن به رویاها در بعضی از موارد باعث از دست رفتن ارتباطات، ازدواج ، شغل، خونه، دوستان و خونواده می شه. در حالیکه هر کسی دوست داره به دنبال رویاهای خود بره اما همه افراد قادر به انجام اون نیستن. آدمایی که تنها رویا دارن و واسه رسیدن به اون تلاش نمی کنن، رویاپرداز نامیده می شن. آدمایی که واسه رسیدن به رویاهای خود تلاش می کنن، انجام دهنده یا عامل نامیده می شن. در ادامه با ۹ فرق بزرگ افراد رویاپرداز و افراد عامل در جهان آشنا میشین.

۱.رویاپردازان فکر می کنن، عاملان واسه رسیدن به رویاهای خود کار می کنن:

اگه از رویاپردازان در مورد رویاهایشون سوال کنین، تصاویر انگیزشی رو طراحی می کنن که نشون دهنده بینش اون هاست. اون ها در مورد همه حولوحوش افکار خود صحبت می کنن. عاملان، خیلی کم صحبت می کنن و تلاش می کنن واسه رسیدن به رویاهای خود کاری رو بکنن. عاملان از صحبت کردن می گذرند و به جای صرف زمان واسه انجام اینکار، به دنبال تلاش می روند. اون ها صبح زود از خواب بیدار می شن، از آخر هفته های خود صرف نظر می کنن و به هنگام مواجه شدن با شکست ها ناامید نمی شن و به راه خود ادامه میدن.

۲.رویاپردازان کار خود رو به تاخیر می اندازند و عاملان کار خود رو شروع می کنن:

رویاپردازان به شرایط اجازه میدن کارای اونا رو به تاخیر بندازه. اون ها دلایل بسیار زیادی واسه شروع نکردن کار خود می بیارن اما عاملان این جوری نیستن. ان ها قبل از همه افراد کار خود رو شروع می کنن. اگه نتونن به سرعت شروع به کار کنن، خود رو آماده می کنن، منابع لازم رو جمع آوری می کنن و از مربیان خبره و متخصص واسه درک نیازای موجود کمک می گیرن. کولین پاول در این باره می گوید: یه رویا از راه جادو و معجزه به واقعیت تبدیل نمی شه. واسه رسیدن به اون باید سخت تلاش کرد و مصمم بود.

۳.رویاپردازان حدس و فکر می زنند، عاملان تجربه می کنن:

رویاپردازان در مورد همه حولوحوش مثبت و منفی موقعیت ها تامل می کنن. اون ها فرضیه بافی می کنن، نظریه می سازند و در مورد شرایط احتمالی می اندیشند. این افراد واسه موقعیت هایی که ممکنه پیش بیاد برنامه ریزی دارن. با اینکه بعضی از این برنامه ریزی ها خوبه اما تجربه کردن شرایط بهتری رو جفت و جور می کنه. وقتی که کاری رو انجام می بدید خودتون می تونید بفهمین که چی به درستی کار می کنه و چی کار نمی کنه. اگه کاری به درستی پیش نره و با شکست مواجه شه، فرصت بهبود اون رو دارید. عاملان به تلاش کردن، شکست خوردن و دوباره تلاش کردن ادامه میدن.

۴.رویاپردازان بهونه ای می پیدا کنن، عاملان اقدام می کنن:

رویاپردازان اگه با شرایطی مواجه شن که براساس خواسته هاشون نباشه، خود رو سرزنش می کنن و کار رو به تاخیر می اندازند. اون ها دلایلی رو واسه کار نکردن پیدا می کنن. این افراد بهونه ای واسه ادامه ندادن کار پیدا می کنن و در بعضی از موارد تقصیر رو به گردن افراد دیگه می اندازند. عاملان از طرف دیگه، راه حل گرا هستن. اون ها دائم به دنبال پیدا کردن راه حل هایی واسه حل مشکلات هستن و در روبرو شدن با مشکلات خلاقانه عمل می کنن. اون ها بهتر می دونن عمل کنن.

۵.رویاپردازان به ترس هاشون گوش میدن، عاملان از راه ترس به موفقیت دست می پیدا کنن:

ترس یه موضوع طبیعیه و هر کسی ممکنه با اون مواجه بشه. ترس ها وقتی به وجود می ایند که شما در حال انجام یه کار بزرگ هستین یا از ناحیه آرامش خود خارج شده اید. رویاپردازان، به ترس هاشون فکر می کنن و اجازه میدن این ترس ها زندگیشون رو فلج کنه. در مقابل، عاملان روشی رو واسه نابود کردن محدودیت های ترس خود به دست می بیارن. این افراد هم با ترس روبرو می شن اما می تونن به سمت جلو حرکت کنن. اون ها از خود می پرسند بدترین چیزی که ممکنه در این شرایط رخ بدید چیه؟ اون ها خوب می دانند که پیروز شدن بر ترس ها باعث می شه با ترس های بعدی خوب رفتار کنن.

۶.رویاپردازان روی مقصد تمرکز می کنن و عاملان روی سفر تمرکز دارن:

اگه فقط به مقصد خود فکر کنین بدون اینکه کاری انجام بدین، به احتمال زیاد به مقصد خود نمی رسین. رویاپردازان، دوست دارن مقصد خود رو تجسم کنن. این موضوع با اینکه واسه رسیدن به موفقیت خیلی با اهمیته اما این افراد مراحل بعدی رو واسه رسیدن به هدف طی نمی کنن. عاملان رویاهای خود رو با فعالیت و انجام کار پشتیبانی می کنن. اون ها به رویاهای خود ایمان دارن و اون رو در زمان حال می بییند.

۷.رویاپردازان خود رو مقایسه می کنن، عاملان رویاهای خود رو می سازند:

رویاپردازان در مورد رویاهای خود فکر می کنن و بعد خود رو با بقیه آدمایی که به رویاهای خود دست پیدا کردن مقایسه می کنن. اون ها خود رو با مردم دور و بر مقایسه می کنن. عاملان کمتر از رویاپردازان وارد بازی مقایسه کردن می شن. اون ها روی ساختن رویاهای خود کار می کنن و براشون اهمیت زیادی نداره که افراد دور و برشان چه کاری انجام میدن. اون ها به دنبا درس ها و راهنمایی های بقیه هستن اما خود رو مقایسه نمی کنن.

۸.رویاپردازان با شکست خوردن کار خود رو متوقف می کنن، عاملان از شکست ها انگیزه می گیرند:

رویاپردازان اگه با شکستی مواجه شن رویای خود رو از یاد می برند. عاملان از این شکست ها واسه بهبود راه استفاده می کنن. رویاپردازان می گن که شکست نشونه توقفه اما عاملان فکر می کنند شکست نشونه وجود مشکله و باید برطرف شه. عاملان خوب می دانند هر چقدر بیشتر شکست بخورند،به موفقیت نزدیک تر می شن.

۹.رویاپردازان متوقف می شن اما عاملان به راه خود ادامه میدن:

رویاپردازان بعد از هر مانع، شکست و سقوط متوقف می شن. اگه به رویاهای خود عقیده کافی نداشته باشین خیلی زود کار خود رو متوقف می کنین. اگه واسه رسیدن به رویاهای خود تلاش نکنین و انرژی کافی نداشته باشین، انگیزه کافی واسه ادامه کار رو دارید. با اینحال عاملان، به راه خود پایبندند. اونا دوست ندارن شکست بخورند و همه تلاش خود رو واسه حرکت به سمت جلو انجام میدن. اون ها خوب می دانند که هر شکستی به اون ها کمک می کنه به مسیرشون نزدیک تر شن.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *