سبز اندیشان امروز

۹ بهترین ماسک جوان کننده صورت

ماسک جوون کننده صورت

ماسکای خونگی روش ارزون و بسیار موثری واسه حفظ زیبایی و جوونی پوست صورت است ، دستورالعملای زیر رو خیلی راحت می تونین در منزل آماده کنین.

به گزارش آلامتو به نقل از آی بانو؛ این یه رویای واقعیه که همیشه پوستی جوون داشته باشیم ! زنان در تموم سنین درجستجوی اکسیر زیبایی جاودان هستن ! وقتی جوون هستیم به سخنان مادرانمون درباره پیری توجهی نمی کنیم. اما وقتی بزرگتر میشیم می فهمیم اونا درباره چی حرف می زدن. در واقع شما نمی تونین مانع روند پیری شید اما می تونین مدت زمان اون رو به تاخیر بندازید.

اینجا می تونین بعضی ماسکای خونگی ضد پیری رو توجه کنین.

توجه: بهترین زمان واسه به کار گیری ماسک ۱۲-۱۰ صبح،۶-۴ بعد از ظهر و ۱۱-۱۰ شبه.

لوسیون جوون کننده واسه پوست خشک

۲ قاشق غذاخوری گلبرگ خشخاش رو در ۲۰۰ میلی لیتر آب جوش بریزین، اجازه بدید واسه چند ساعت بمونه وسپس اون رو از فیلتر رد کنین. این لوسیون واسه پوست چروکیده خیلی خوبه.

ماسک صورت جوون کننده

ماسک کدو حلوایی

۱ قاشق چای خوری آب کدو حلوایی و زرده هم زده رو با هم مخلوط کنین و به مدت ۱۵ دقیقه روی صورت بذارین.ماسک رو با پارچه مرطوب در آب گرم وردارین. بعد صورت رو با آب سرد بشورید.

یا اینکه برشای کدوحلوایی رو روی صورت بذارین و به مدت ۲۰ دقیقه نگه دارین. بعد صورت رو با شیر بشورید.

ماسک شیر و آب انگور

نسبتهای مساوی از آب انگور و شیر سرد (حدود ¼ لیوان) رو با هم مخلوط کنین. یکدست کتون رو با مخلوط خیس کرده و روی صورت بذارین. روی ماسک رو با هوله حموم بپوشونین. پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه ماسک رو شسته و یه کرم مغذی روی صورت بمالید.

ماسک ویتامین

ساقه کرفس رو رنده کرده و با سیب رنده شده مخلوط کنین.کمی آرد جو دوسر واسه چسبندگی به اون اضافه کنین ماسک رو روی صورت قرار داده و به مدت ۱۵ دقیقه نگه دارین. بعد صورت رو با عصاره برگ و ساقه کرفس بشورید.

ماسک جوونی

به آرومی ۱ قاشق چای خوری روغن نباتی گرم رو به ۱ زرده تخم مرغ زده شده و سفت، در حال هم زدن اضافه کنین. ½ قاشق چای خوری آب و آب لیمو به اون اضافه کنین. ۲ تا ۳ لایه از مخلوط رو روی پوست صورت بذارین تا وقتی که خشک شده و ترک بخوره. ماسک رو با پارچه مرطوب و گرم وردارین.

از این ماسک ۱ تا ۲ بار در هفته به مدت ۶-۴ هفته استفاده کنین. بعد اون رو هر ۳-۲ ماه یه بار تکرار کنین.

face-mask-2

ماسک پروتئین

۱ سفیده تخم مرغ، ۱ قاشق چای خوری آب لیمو، پوست خرد شده ۱ لیمو ،۲ قاشق چای خوری جو خرد شده آماده کنین. سفیده تخم مرغ رو هم بزنین و بعد بقیه مواد رو با اون مخلوط کنین و روی پوست صورت به مدت ۱۵ دقیقه بذارین. با کمپرس گرم اون رو از روی صورت وردارین و صورت رو با آب خنک بشورید.

ماسک پنیر کوتاژ

۳ قاشق غذاخوری پنیر کوتاژ رو با ½ قاشق چای خوری نمک و ۱ قاشق چای خوری عسل مخلوط کنین و روی صورت بذارین. وقتی که خشک شد به آرومی همراه با ماساژ پوست اون رو وردارین. این ماسک گردش خون رو بهتر کنه.

ماسک صورت ضد پیری

ماسک ضد چین و چروک

۱ قاشق غذاخوری آرد چاودار رو با چای غلیظ یا شیر مخلوط کنین تا به شکل خمیر دربیاد. بعد ۱ زرده تخم مرغ به اون اضافه کنین. مخلوط رو روی پوست صورت بذارین. به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنین و بعد صورت رو بشورید.

ماسک تغذیه کننده

نصف هویج و نصف یه سیب رو رنده کرده و ۱ قاشق غذاخوری پنیرکوتاژ به اون اضافه کنین. مواد رو هم بزنین و مخلوط رو روی پوست قرار داده و به مدت ۱۵ دقیقه نگهدارین، بعد صورت رو خوب بشورید.

به زیباییتون اهمیت بدین اما همیشه یادتون باشه که زن همیشه فوق العاده س بدون توجه به اینکه چند ساله س!

ماسکای میوه ای واسه شکل های جور واجور پوست صورت

درمانای خونگی واسه جوش صورت

آی بانو جوون سازی پوست سلامت پوست ماسک صورت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *