سبز اندیشان امروز

۹ اشتباه رایج در سفر به اروپا

سفر به اروپا Travel-to-Europe

وقتی که واسه سفر آماده میشین تقریبا به هرچیزی فکر میکنین و تموم حولوحوش رو در نظر میگیرین که خیلی خوبه اما چیزی که واسه بیشتر ما مهم نیس اشتباهات کوچکیه که هنگام سفر انجام می دیم.اگه قصدتون سفر به یه کشور اروپاییه تلاش کنین از انجام دادن ۹ اشتباه زیر دوری کنین.

۱. اونا می خوان زیادی بکنن!

بعضی افراد برنامه ریزی میکنن که کل اروپا رو تو یه هفته بگردند. اینکار شدنیه ولی دراینصورت نمی تونن از زیباییای هر شهر، چیزای کوچیک و تموم چیزای موجود لذت ببرن. به جای اینکه مثلا پاریس رو در چند ساعت بگردند میتونن چند روز بگردند. کمی آروم بودن در سفر خیلی لذت بخش هستش.

۲. اهمیت سکه های کوچیک رو درک نمی کنن.

بسته به بودجه، ممکنه افراد فکر کنن این سکه ها کم اهمیت هستن و هیچ ارزش پولی ندارن. ولی یه سکه یه یورویی کمی بیشتر از یه دلار آمریکایی می ارزه. باید حواسشون به سکه هاشون باشه.

۳. معمولا بیشتر از ضرورت انعام میدن.

در بیشتر کشورای اروپایی رستورانا پول سرویس رو هم به قیمت اضافه میکنن که انعام رو هم دربر میگیره. ولی میشه تا ۱۰درصد قیمت هم انعام داد. بیشتر افراد در سفر به اروپا تا ۲۰درصد هم انعام میدن که واقعا کار غیرلازمیه.

۴. جوراب و صندل میپوشند.

بیشتر اروپاییا وقتی توریستایی با جوراب و صندل می بینن پوزخند می زنن. البته به جز آلمان. آدمایی که به اروپا سفر میکنن بهتره یا جوراب و کفش بپوشن یا صندل بدون جوراب.

۵. پروازهایی رو ذخیره میکنن که در فرودگاه های کوچیک هستن.

بیشتر پروازهای کم قیمت در فرودگاه هایی هستن که خیلی از مقصد دورن. درواقع بعد از رسیدن باید یه اتوبوس گرون هم سوار شن. بیشتر توریستا از این قضیه آگاه نیستن.

۶. نمی دونن که اندازه وسایلشان مهمه.

وقتی در مترو و اتوبوس و فرودگاه جا تنگه، همه به وسایل زیاد توریستا نگاه چپ میکنن.سفر کردن سبک خیلی ایده خوبیه. همه چیز در اروپا کوچکتر و فشرده تره.

۷. زیادی معمولی لباس میپوشند.

اروپاییا کلا در لباس و فشن خیلی خوش سلیقه هستن. پس زیادی هم نباید لباس معمولی در اروپا پوشید. مثلا نباید طوری لباس بپوشن که انگار به بازی بسکتبال میرن .

۸. یه ماشین رو به مدت طولانی کرایه میکنن.

اونا فکر میکنن باید از بدو ورود یه ماشین کرایه کنن. درواقع این کار لزومی نداره فقط هزینه زیاد اجاره ماشین و پارکینگ رو بردوش شون میگذاره.

۹- توقع دارن همه بهشون لبخند بزنن.

لبخند زدن چه مشکلی داره؟هیچی! ولی اروپایی معمولا زیاد لبخند نمیزنن. توریستا وقتی عکس العملای عجیب و لبخندهای زیاد از اروپاییا نمیبینن ناراحت می شن.

خوبه که به هرجایی سفر میکنین، نکات کوچیک و اشتباهات عادی افراد در این سفرها رو بدونین. اینطوری دیگه اشتباهات بزرگ و بعضی وقتا خجالت آور انجام نمیدید.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی گردالی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *