سبز اندیشان امروز

۸ کلیسای شگفت انگیز در رم

سرشاره از دیدنیایی که هممون آرزوی دیدنشون رو داریم در این مطلب شما رو با ۸ کلیسای جذاب در رم آشنا میکنیم.

به گزارش آلامتو به نقل از توریستا ؛ رم شهر ابدی و همیشگی کاتولیک و خونه پاپه. اما با این حال مسافران لازم نیس که یه کاتولیک باشن تا هنر افسانه ای و معماری این کلیساهای چند صد ساله رو تشویق کنن. حضور دسته جمعی در یکی از این کلیساها در رم می تونه هم یه تجربه فرهنگی واسه غیر کاتولیکا و هم یه تجربه مذهبی واسه کاتولیکا باشه.

  1. کلیسای سانتا ماریا دل پوپولو

کلیسای سانتا ماریا دل پوپولو

از تموم کلیساها در رم، کلیسای سانتا ماریا دل پوپولو حاصل کار بهترین نمونه از آثار هنرمندان دوره رنسانس، از جمله رافائل، برنینی و کاراواجوه. این کلیسا در ۱۰۹۹ واسه مقابله با اعتقادات خرافی مردم درآن زمان ساخته شد. این کلیسا دارای چندین زیر کلیسای کوچکه که همه اونا حاصل کار هنرمندان برجسته اون زمونه.

  1. سانتا ماریا در تراست اور

سانتا ماریا در تراست اور

سانتا ماریا در تراست اور یکی از قدیمی ترین کلیساها در رمه، خیلی از مورخان باور دارن که واسه اولین بار در سال ۳۵۰ میلادی ساخته شده. این کلیسا موزاییکای خیره کننده از قرن ۱۲ و ۱۳ رو به یادگار داره. این کلیسا در طول این چند سال بزرگ تر وگسترده تر شده. این کلیسا در وقتی که رم در سال ۴۱۰ نابود شد از بین رفت و دوباره بازسازی شد. یه افسانه در مورد کلیسا هست که روزی که مسیح به دنیا اومد روغنی از زمین جریان یافت و بعدا این کلیسا در اون محل ساخته شد.

  1. سانتا ماریا اسپور امینروا

6 Santa Maria Sopra Minerva

سانتا ماریا اسپورا مینروا، یه کلیسا هستش که از راه جمهوری دومینیکن اداره می شد و در سال ۱۳۷۰ میلادی ساخته شده. این کلیسا در نزدیکی معبد پانتئون واقع شده . به عنوان یه کلیسای کوچیک می گن که تنها باقی مونده از یه کلیسای گوتیک اصلی در رمه. این کلیسا دارای مجسمه های میکل آنژ و هم اینکه نقاشیای دیواری قابل توجه قرن ۱۵ه.

  1. پانتئون

5 Pantheon

پانتئون یکی از تک و توک سازه های مذهبی در رمه که به عنوان یه کلیسای کاتولیک شروع به کار نکرد. این بنا با نفوذ ترین کلیسا در روم باستان در مقابل معبد خدایان مشرکان رم بود، پانتئون واسه معماری خاص اون شناخته شده ، به خصوص گنبد که از راه طاق پشتیبانی می شه. دو شاه و رافائل هنرمند دوره رنسانس اینجا به خاک سپرده شدن.

  1. کلیسای سان کلمنته

4 basilica_of_san_clemente

کلیسای سان کلمنته فقط چند بلوک دور از تماشاخانه کولوسئوم واقع شده، کلیسای حاضر از بیشتر از چهار لایه از ساختمانا از جمله کلیساهای دیگه ساخته شده، این کلیسا واسه نقاشیای دیواری و موزاییکای افسانه ای خود شناخته می شه.

  1. سان جیووانی در لاتران

3 San Giovanni in Laterano

سان جیووانی در لاتران (سنت جون لاتران) یکی از چهار قصر سلطنتی بزرگ در رمه. اولین کلیسای کاتولیک ساخته شده در رم باشه. قسمت خارجی اون نسبت به کلیساهای دیگه قشنگتر به نظر نمی رسه اما در داخل با دکوراسیون دیوار، ستونا، موزاییک و نقاشی و حتی شمعدانای چشم نواز و تصاویر از پیامبران بسیار عالی مزین شده.

  1. کلیسای دی سانتا ماریا مگیوره

2 Basilica di Santa Maria Maggiore

کلیسای دی سانتا ماریا مگیوره (سنت ماری بزرگ) به عنوان یکی از مهم ترین کلیساهای کاتولیک در رم درنظر گرفته شده که به اون گوهر تاج می گن. این کلیسا دارای آرایه ای از آثار مصنوعات و هنره که نشون دهنده تمدن هنر مسیحی رمه. زائران از سراسر جهان واسه ادای احترام به کلیسا به اینجا میان، کلیسا دارای پنجره و شیشه های رنگ آمیزی شده، ستونا و نقاشی دیواری بسیار قشنگتر و دارای سابقه دینیه.

  1. کلیسای سنت پیتر

1 st_peters_basilica

کلیسای سنت پیتر شاید قدیمی ترین کلیسای کاتولیک در رم نباشه اما شک نداشته باشین معروف ترین اوناس و حتی شاید در تموم دنیاس. این کلیسا در محلی که در اون پاپ اول سنت پیتر به صلیب کشیده شده ساخته شده. ساخت کلیسای حاضر بیشتر از ۱۵۰ سال زمان برد، اما انتظار ارزش اونو داشت. آثار هنرمندان معروف رنسانس مانند میکل آنژ در اون به کار رفته، اوهمچنین گنبد رو هم طراحی کرده.

زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

دیدنیای ایتالیا واسه سفر

تور ایتالیا کلیسا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *