سبز اندیشان امروز

۸ ویژگی برتر مردان موفق

آدمایی که در کار خود خیلی موفقن، همیشه واسه انجام کاراشون روش متفاوتی هم دارن. در این مطلب می خوایم ببینیم اونا چیکار می کنن و به چه دلیل تلاششون ثمر میده.

۱-    اونا برنامه های پشتیبان جفت و جور نمی کنن

داشتن برنامه های پشتیبان به شما کمک می کنه تا شب خواب راحت تری داشته باشین. این برنامه ها هم اینکه در شرایط سخت هم کارا رو آسون می کنن.

واسه به انجام رسوندن برنامه های اولیه خود باید سخت تر و بیشتر کار کنین. تعهد کلی شما رو مجبور می کنه تا سخت تر از چیزی که تصور می کنین تلاش کنین.

اگه به هر دلیلی بدترین اتفاق هم اتفاق بیفته، شما باید این اطمینان رو داشته باشین که می تونین دوباره اونو از نو بسازین. تا وقتی که خیلی با جدیت و تلاش زیاد کار کنین و از تجربیات گذشته خود درس بگیرین، می تونین از عهده هر کاری خوب بربیایید. 

۲-    اونا کار رو به انجام می رسونن

شما با کمی تلاش می تونین خوب باشین. با تلاش بیشتر بهتر هم هستین. اما نمی تونین بدون تلاشای دائمی و  متمرکز، در انجام هر کاری عالی ظاهر شید.

وقتی که به فردی با مهارتای نادر نگاه کنیم، می بینیم که پشت این موفقیت صدها ساعت تلاش دائمی و یه ریز خوابیده. هیچ میانبری واسه این منظور وجود نداره. هیچ موفقیتی یه شبه به دست نمیاد. هممون میدونیم که با تلاش زیاد و ثابت قدم بودن میشه پیشرفت کرد اما افراد معدودی این اصل رو دنبال می کنن؛ مگه افراد بسیار موفق!

۳-   اونا بیشتر کار می کنن

مدیران بسیاری وجود دارن که حتی از کارمند خود بیشتر کار می کنن. اونا همیشه فهرست بلند بالایی از کارای در دست انجام خود دارن. به همین منظور باید زمان زیادی رو به کارای خود اختصاص بدن.

از همه بهتر و باحال تر اینه که افراد موفق دوست دارن که بیشتر زمان خود رو واسه کارشون اختصاص بدن. یعنی با تمایل کامل این کار رو می کنن.

 

اگه حجم کاری خود رو قبول نکنین، اهداف شما معنی چندانی واسه شما نداره یا هدف سختی واسه رسیدن نیس. هم اینکه نمی تونین یه فرد فوق العاده موفق باشین.

۴-     اونا همرنگ جماعت نیستن

راهکارهای عادی، یافته های رایجی هم در بر دارن. پیوستن به جمع – هر چی قدر هم که موثر و موفق باشن – منتهی به به دست آوردن یافته های متوسط و معمولی می شه.

آدمای خیلی موفق برطبق عادت، کارایی می کنن که بقیه انجام نمی دن. اونا وارد میدونایی می شن که بقیه نمی شن چون اینطوری رقابت کمتر و شانس موفقیت بیشتره.

۵-     اونا کارشون رو شروع می کنن

موفقیتای متوسط در نتیجه اهداف متوسط به دست میان.
 
تصمیم بگیرین که واقعا چه می خواین: بهترین، سریع ترین، ارزون ترین و بزرگ ترین تلاش و کار خود رادر این راه انجام بدین. همیشه آخر هر چیزی رو هدف بگیرین و ببینین کجا می خواین اون کار تموم شه. این هدف شماس. اینطوری می تونین براساس برنامه ریزیای خود و مرحله به مرحله پیش برید.

وقتی هدف شما کسب موفقیت بزرگه، بهتر می تونین تصمیم بگیرین و با همت بیشتری در راه رسیدن به اون هدف پیش خواهید رفت.

۶-     اونا در نیمه راه متوقف نمی شن

رسیدن به هدف – هر چقدر هم که بزرگ باشه – واسه افراد خیلی موفق خط پایان نیس. بلکه رسیدن به یه هدف بزرگ فقط راهی واسه رسیدن به اهداف بزرگ تر و بیشتره.

روند موفقیت زیاد تو یه زمینه این مهارت رو به فرد میده تا در زمینه های دیگه زندگی خود هم به موفقیتای زیادی برسه. افراد بسیار موفق فقط تو یه مسابقه پیروز و موفق نیستن. اونا همیشه واسه بردن در مسابقات جور واجور زندگی آماده تلاش هستن.

۷-    اونا میفروشن

در جواب به پرسشی که از بیشتر مدیران و صاحبان تجارتای بزرگ پرسیده شده بود، همه اونا متفق القول یکی از راهکارهای موفقیت خود رو توانایی در فروش گفتن.

لطفا در نظر داشته باشین که منظور از فروش، چاپلوسی یا تو منگنه گذاشتن خریدار نیس. فروش در اصل راضی کردن بقیه واسه همکاری با شماس. فروش، هم اینکه موفق شدن بر مشکلات و مخالفتای هست.

فروش پایه تجارت و موفقیت شخصیه: دونستن روشای گفتگو، حفظ اعتماد به نفس در مقابل رانده شدنا، ایجاد رابطه موثر با افراد زیاد و ایجاد رابطه و همکاری دراز مدت، همه اصولی واسه فروش خوب هستن.   

وقتی شما واقعا به ایده یا شرکت خود باور دارین، دیگه به داشتن شخصیت بزرگ و مهم احتیاجی ندارین. حتی لازم نیس بفروشین فقط کافیه رابطه برقرار کنین. اینطوری فروش خوبی هم دارین.

۸-    اونا هیچ وقت خیلی مغرور نمی شن

واسه قبول کردن اینکه اشتباه کردن، واسه معذرت خواهی کردن، واسه داشتن رویاهای بزرگ، واسه قبول کردن اینکه موفقیتای خود رو مدیون بقیه هستن، واسه درخواست کمک، واسه شکست و واسه تلاش دوباره، افراد موفق خیلی موفقن. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *