سبز اندیشان امروز

۸ میلیون سگ مومیایی در معبد خدای مرگ+عکس

باستان شناسا موفق به کشف مومیایی هشت میلیون سگ در مقبره خدای مرگ مصری ها شدن.

به گزارش سی.ان.ان ، جستجو و حفاری های باستان شناسا مصری منتهی به کشف بزرگ مومیایی هشت میلیون سگ در مقبره خدای مرگ مصر باستان شد.

«آنوبیس» بتی با سر شغاله که به عنوان خدای مرگ مورد پرستش خیلی از مصریان باستان بود. باستان شناسا پس از حفاری معبدی که به نام این خدا بوده، تونستن هشت میلیون مومیایی توله سگ و سگ بالغ و هم اینکه فسیل هیولایی دریای رو در این منطقه پیدا کنن.

در میون این تعداد بزرگ مومیایی، باقی مونده مومیایی حیوانات دیگری چون قوش ، میمون های پوزه دار ، گاومیش ، روباه ، گربه و شغال هم پیدا شد ، اما ۹۲ درصد مویمایی ها سگ هستن.

به گفته کارشناسان، این مومیایی ها به عنوان پیشکشی به خدای مرگ در این معبد خاک می شدن. قدمت این مقبره های سنگی معمولا به چهار قرن قبل از میلاد مسیح برمیگرده.

موجود نامعلوم ای که در این حفاری ها پیدا شده، مهره داری دریاییه که بیشتر از ۴۸ میلیون سال قدمت داره. محققان اعلام کردن، هنوز مشخص نیس مصری ها در زمان ساخت این معبد از وجود این هیولا باخبر بوده ان یا نه. محققان با بررسی های اولیه فهمیدن شاید این حیوان از اجداد گاو دریایی امروزیه.

مقبره خدای مرگ ۱۷۳ متر پایین تر از راه اصلی مرکزی واقعه. اهمیت حیوانات در آیین های مصری از سال ۷۴۷ تا ۳۰ قبل از میلاد در این منطقه ادامه داشت اما با تسلط رومی ها بر مصر رو به کاهش گذشت.

8 میلیون سگ مومیایی در معبد خدای مرگ8 میلیون سگ مومیایی در معبد خدای مرگ

8 میلیون سگ مومیایی در معبد خدای مرگ

8 میلیون سگ مومیایی در معبد خدای مرگ

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

ایسنا معبد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *