سبز اندیشان امروز

۸ مورد از زیباترین دریاچه های ایتالیا

از زمان غروب امپراتوری روم، دریاچه های ایتالیا گردشگران زیادی رو به خود جذب کردن. اونا هنوزم دلایل خوبی واسه بازدید هستن. این دریاچه ها(خیلی از اونایی که در مناطق کوهستانی در شمال ایتالیاواقع شدن)عکسای کارت پستال زیبایی میسازن. مروری بر زیباترین دریاچه های ایتالیا:

  1. دریاچه لوگانو

دریاچه لوگانو بین ایتالیا و سوئیس قرار داره. با آلپ که در حال سقوط به سمت ساحله، دریاچه گردشگران رو مانند عسل به سمت خود میکشه. در نقاطی دریاچه یخبندان اضافه شده. دریاچه Lugano بسیار قشنگتر هستش، مهم نیس از چه زاویه ای به اون نگاه می کنین. می تونین واسه قایق سواری به دریاچه برید و یا به یه کوهنوردی فانتزی برید. دریاچه Lugano محل خوبی واسه ماهیگیریه و می تونین به دنبال فسیلا در مونتین سن جورجیو بگردین.

  1. دریاچه Trasimeno

دریاچه Trasimeno

دریاچه Trasimeno در ایتالیای مرکزی چند چیز مشترک با دریاچه نمکی بزرگ یوتا داره. هر دوی اینا آب رو به درون خود وارد می کنن اما آبی از اونا خارج نمی شه. هر دوی اونا نمکین هستن، هرچند دریاچه تراسمونو به اندازه دریاچه نمکی یوتا نیس. این دریاچه یامبوری کم عمق (حدود ۵ متر یا ۱۶ فوت عمق) و گلیه. هانیبال، ارتش رومی رو در ۲۱۷ سال قبل از میلاد در این منطقه شکست داد. جشنواره ماهی در ماه سپتامبر گردشگران رو به این نقطه جذب می کنه و ماهیای زیادی رو در ماهی تابه های بزرگ می پزن. زمینای کشاورزی، از جمله تاکستانا و درخت زیتون دور و بر دریاچه ترافیمو رو محاصره کرده.

  1. دریاچه Bracciano

دریاچه Bracciano علاقه مندان به ورزشای آبی رو به خود جذب می کنه. این مکان واسه غواصی، ماهیگیری، قایقرانی، قایق بادبانی، سواری و یا شنا کردن فوق العاده س. قایقای دریایی مجاز هستن، اما بیشتر از چهار نفر حمل نمی کنن. دریاچه Bracciano بوسیله یه پارک محاصره شده و هم اینکه فعالیتای جور واجور در فضای باز ارائه میده. به دلیل نزدیکی اون به پایتخت ایتالیا، یه روز از رم زمان میبره تا به دریاچه برسین. این دریاچه از راه فعالیت آتشفشون شکل گرفته و آبای دریاچه یه مخزن واسه آب آشامیدنی رمه.

  1. دریاچه ایسو

دریاچه ایسو-lake_iseo

شمال ایتالیا یه مکان محبوب واسه بازدید از شهرای قرون وسطیه. بازدید از دریاچه ایسو می تونه یه استراحت خوب باشه. دریاچه ایسو، در دور و بر باغای انگور و جنگلا، یه دریاچه مخفی در میان دریاچه های ایتالیایی حساب می شه. این دریاچه مانند آبجی بزرگترش، دریاچه کومو و گارداه. می تونین سوار قایق موتوری شید و به مونته ایسلا، بزرگترین جزیره پرجمعیت در دریاچه جنوبی اروپا برید.

  1. دریاچه اورتا

روزنامه نگارا، از بالزاک و براونینگ تا نویسندگان مدرن، دریاچه اروتیا رو در میان دریاچه های شمالی اقیانوس قرار میدن. چشم انداز دریاچه قشنگتر هستش. جزیره فضایی مناسب واسه قدم زدن آروم و عاشقانه س. حتما از بازارهای رنگارنگ و باسیلیکای قرن ۱۲ دیدن کنین. اگه به دنبال آرامش هستین پس از دریاچه اورتا به جنگلا و کوه ها پناه ببرین.

  1. دریاچه مگوره

دریاچه مگوره-lake_maggiore

دریاچه مگوره یکی دیگه از دریاچه های ایتالیا و سوئیسه که در مرز بین اونا تشکیل شده. دومین دریاچه ایتالیا (Maggiore به عنوان “دریاچه بزرگ” به معنی “دریاچه بزرگ”) در سمت جنوب آلپ واقع شده. این دریاچه آب و هوای مدیترانه ای داره که باعث رشد گیاهان عجیب و غریب می شه. وقتی که شکوفه ها روی تپه شکوفه می کنن، دریاچه بسیار قشنگتر هستش. بهترین مکان واسه دیدن این دریاچه ۶۴ کیلومتری (۴۰ مایلی) و جزایر اون با به کار گیری تله کابینه. هم اینکه می تونین یه کروز تفریحی در دریاچه یا حتی دوچرخه سواری در دور و بر اون داشته باشین.

  1. دریاچه گاردا

دریاچه شمالی گاردا بوسیله یخبندان ایجاد شده و بزرگترین دریاچه ایتالیا هستش. این دریاچه قشنگتر که محدود به کوه ها هستش، یه فضای مناسب و محبوب واسه تعطیلاته. این دریاچه شامل چند جزیره، از جمله Isola del Gardaه که در اون سنت Francis of Assisi یه صومعه رو در سال ۱۲۲۰ تأسیس کرد. دریاچه خود دارای کیفیت فجرده؛ مسافرت بین شهرها در دریاچه با کشتی انجام می شه. درختان پرتقال و لیمو و درختان زیتون در سواحل دیده می شن و منظره زیبایی رو ایجاد کردن. این دریاچه محلی مناسب واسه دوچرخه سواری، قایقرانی و موج سواریه.

  1. دریاچه کومو

دریاچه کومو-lake_como

اگه می خواین به دیدن افراد مشهور برید، دریاچه کمو جایی مناسبه. دریاچه کومو جاذبه توریستی واسه رومیانه. خیلی از افراد مشهور تعطیلات رو در امتداد دریاچه می گذرونن. شاید جورج کلونی رو با دوقلوهایش دیده باشین. اما اگه به دریاچه علاقه دارین، باید بدونین که یکی از عمیق ترین دریاچه ها در اروپا هستش، ۴۰۰ متر (۱،۳۰۰ فوت) عمق داره. مسافران واسه چشم انداز زیبای دریاچه به این منطقه میان.

زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

دیدنیای ایتالیا واسه سفر

تور ایتالیا جهانگردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *