سبز اندیشان امروز

۸ فایده غذا خوردن با خانواده

غذا خوردن در کنار خونواده

امروزه، ایدۀ غذا خوردن در کنار خونواده به سرعت در حال محو شدنه. این روزا همه درگیر زندگی خود هستن و بهتر می دونن غذا رو یا در حال کار یا جلوی لپ تاپ خود بخورن. اما حالا، وقت اون هستش که در این برنامه های شلوغ خود کمی تغییر بسازین و واسه غذا خوردن با خونواده زمان بذارین.

شاید سوال کنین که به چه دلیل؟ ، چه شما تازگیا ازدواج کردین، والدین چند تا بچۀ قد و نیم قد هستین یا اینکه با پدر و مادر خود زندگی می کنین، خوبه که به این امتیازات غذا خوردن با خونواده دقت کنین:

  1. به اعضای خونواده نزدیک تر شید

این یکی از فواید غذاهای خانوادگی مخصوصا واسه زنان تازه عروس که با خانوادۀ همسر خود زندگی می کنن هستش. خانوما، دقت کنین چون که این زمانای با هم بودن می تونه به شما کمک کنه با خانوادۀ همسر خود رابطه برقرار کنین و اونا رو کمی بهتر بشناسین.

این هم اینکه کمک می کنه که چیزهای مورد علاقه، بی علاقگی و عادات اعضای خانوادۀ خود رو بشناسین. از مدت خوردن غذا بیشترین استفاده رو واسه شناختن خانوادۀ جدید خود بکنین.

8 فایدۀ غذا خوردن در کنار خونواده

  1. روابط عمومی خود رو قویتر کنین

خونواده ای که در کنار هم غذا می خورن، کنار هم می مانند – این چیزیه که ما بسیار از زبون بقیه می شنویم. ، با هم لذت بردن از غذا مطمئنا می تونه به روابط عمومی بهتر با هر عضو خونواده تون منجر شه. مطمئن شین که در بین صبحونه یا شام هیچکی حواسش به برنامه های تلویزیونی، ملاقاتای کاری یا مشکلات دیگه پرت نشه. از این لحظات استفاده کنین تا آزادانه و روراست با همدیگه حرف بزنین.

  1. پایان دهندۀ استرس

صبحونه خوردن با خونواده مطمئنا باعث می شه که روز شما با یه واقعۀ خوب شروع شه. هر چند، بعد از یه روز کار سخت، یه موضوع که می تونه شما رو از استرس آزاد کنه شام خوردن با خانواده س. وقتی که دور هم جمع میشین، همه صحبت می کنن، می خندن و روتینای روزانۀ خود، همراه با چند لحظۀ بامزه و شرم آور، رو ارائه میدن.

  1. ایده داشتن در حل مشکل

وقتی از استرس سخن می گیم، مطمئن هستیم که تاحالا مسائل مشخصی داشتین که باعث این حالت در شما شده باشن. ، پس چیزای مهمی هست که باید حل شن و تصمیمایی که باید گرفته شن. و چه زمان مناسب تری از میز شام واسه این صحبتا هست، جایی که تموم اعضای خونواده مشکل شما رو می شنون و راه حلای خود رو ارائه میدن. یه صحبت خوب که شامل خوبیا و بدیای یه موضوع بشه می تونه به شما در اراده کردن کمک کنه.

  1. نتیجۀ اون غذای سالم خوردنه

شده بعضی وقتا در زمانای تنهایی پیتزا یا دیگه غذاهای فست فودی رو سفارش بدید؛ یا شاید از خیر صبحونه بگذرید یا اینکه باقیمانده های شام دیشب رو از یخچال وردارین؟ ، زمان اون رسیده که این عادتای ناسالم رو کنار بذارین. این جوری غذا خوردن اصلا واسه سلامتی شما خوب نیس. پس، همه رو مجبور کنین که شام رو با هم باشین. با اینکار، همۀ اعضای خونواده در آخر غذایی سالم و مغذی می خورن که در خونه پخته شده.

  1. حواس به وزن هستش

یه غذای سالم و مغذی مطمئنا به شما کمک می کنه که وزن خود رو پائین تر از حد چاقی نگاه دارین. هم اینکه، می تونین یه یادداشت از مقدار غذایی که می خورید وردارین و از بیشتر خوردن دوری کنین. مطمئنا عاداتِ سالمِ غذاخوردن به شما و اعضای خونواده در سالم موندن کمک می کنن. هم اینکه، به دلیل اینکه با هم شام می خورید واسه غذاخوردن یه زمان مشخص دارید. این جوری یه آمار از زمانای خوردن غیرعادی و بی نظم خود دارید و اینطوری، از خطر زیاد شدن وزن قصر در می رید.

  1. پول ذخیره می کنین

وقتی که بدونین که باید با اعضای خونواده غذا بخورین، احتمال این کمتره که غذا سفارش بدید. حتی شانس اینکه تنها غذا بخورین هم کمتر میشین چون که اعضای خونواده واسه شام منتظر شما هستن. نتیجه اش چیه؟ ، در نتیجه شما پول ذخیره می کنین. فاکتورهای بی دلیل غذا کمتر از توانایی مالی شما باقی خواهند موند و این ذخیرۀ پول مطمئنا به شما انگیزۀ بیشتر در ادامه دادن این عادت میدن.

  1. به بچه ها در رابطه کمک می کنه

غذاهای خانوادگی در ایجاد یه تاثیر مثبت به روی بچه ها هم کمک می کنن. چون که باعث ایجاد احساس امنیت می شن و احتمال اینکه بچه ها عادات بد غذایی پیدا کنن بسیار کمتره. هم اینکه این به یه بچه کمک می کنه در سطح احساسی با والدین خود رابطه برقرار کنه. هم اینکه وقتی که اعضای خونواده بی پرده با هم حرف بزنن، بچه ها این وسط ارزشای مهمی رو یاد می گیرن.

غذاهای خانوادگی همیشه شاد کننده و باحال هستن. پس، هر کار دیگری رو کنار بذارین و حواستون باشه صبحونه و شام رو در کنار اعضای دوست داشتنیِ خونواده خود صرف کنین. چون که گذشته از هر چیز، خونواده ای که با هم غذا بخورند، با هم می مانند!

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

اختصاصی چیجوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *