سبز اندیشان امروز

۸ عادت مضر برای سلامتی خانم ها

زنان نه فقط از عادتهای خوابشون صرف نظر می کنن تا از بچه ها و دیگه افراد مراقبت کنن بلکه مستعد این هستن که نیازها و خواسته هاشون رو در انتهای لیست کارای واجب و تعهدات بذارن.

۱ – پوشیدن کفش پاشنه بلند

بیشتر ما تصمیم می گیریم که در بین انجام کارای روزانه هم کفش پاشنه بلند بپوشیم  و این موضوع خبر بدی واسه سلامتی ما هستش . کفشهای پاشنه بلند بر وضعیت بدنی ما تاثیر میذاره ، به مفاصلمان فشار وارد می کنه  و منتهی به بروز بیماریهایی مثل آرتروز و التهاب مفاصل ، تغییر شکل انگشتان پا ، درد کمر و آسیب دیدن تاندونا می شه و همه این موارد  قبل از  به حساب آوردن و در نظر گرفتن آسیبای حاصل از زمین خوردنای احتمالیه. به خاطر کاهش احتمال بروز این صدمات در مراوادات روزانه از کفشهای پاشنه ۲ یا ۳ سانتی استفاده کرده و واسه کمک به کاهش فشار وارده به مفاصل در داخل کفشتون کفی بذارین .

۲ – کیف دستیای سنگین

با افزایش تعداد لوازم و وسایل آرایشی و تزیینی  بیشتر زنان روزانه چند کیلو بار اضافی رو بر شونه های خود گذارده و با خود به این طرف و اون طرف می برن . در نتیجه بیشتر در دراز مدت سلامتی خود رو به خطر میندازیم . شاید اثرات مضر این بار اضافی احساس نشه اما در دراز مدت کشیدن یه کیف سنگین می تونه منتهی به بروز درد در ناحیه کمر ، گردن و تغییر حالت کلی بدن شه . صبر نکنین تا این اتفاقات  رخ بدن عوضش کیفتون رو خالی کرده و لوازم غیر لازم اون رو ورداشته و از کیف دستی کوچیکتری استفاده کنین .

۳ – پاک نکردن آرایش قبل از خواب

بعضی وقتا اکثریت ما تسلیم این وسوسه میشیم که قبل از پاک کردن آرایش صورتمون به تختخواب بریم . هر چند پاک نکردن مواد آرایشی از روی صورت  به همراه آلودگیها و چربیهایی که درزمان روز بطور طبیعی روی صورت می شینه یه راه سریع انسداد منافذ پوست و لک شدن صورت  می شه، اما پاک نکردن ریمل  و آرایش چشم با ایجاد سوزش ، قرمز شدگی و حتی عفونت می تونه بر سلامتی اتان تاثیر بزاره .

۴ – داشتن استرس

استرس واسه سلامت روانی و جسمی زیان داره و زنان دو برابر مردان  از مشکلات مربوط به استرس رنج می برن و بیشتر از مردان به افسردگی و اضطراب گرفتار می شن . هر چند بنظر میاد موارد فوق  دلایل بیولوژیکی دارن اما نگرانی در مورد آینده و فکر کردن به حسرتها و افسوسها می تونه مشکلات ما رو اضافه کنه. تحقیقات نشون از اون داره که زنان واسه از دست دادن عشق و از هم پاشیدن روابط شون دو برابر مردان حسرت می خورن .

۵ – نگرانی زیادتر از اندازه در مورد ظاهر   

هر چند هر دو جنس زن و مرد از ناراضی بودن از اندام و ظاهرشون رنج می برن اما نگرانی زنان درباره تحقق ایده شون در مورد داشتن اندامی بی عیب و مشکل و کامل  بسیار بیشتر از مردونه . یافته های تحقیق منتشر شده در ژورنال پزشکی زنان و زایمون نشون داد که ۱۶ درصد از   زنان دارای وزن معمولی یا کمتر از عادی مورد مطالعه، باور دارن که دچار اضافه وزن هستن و این در حالیه  که در مطالعه دیگری که بوسیله داو Doveانجام شد نشون داد که ۹۰ درصد از زنان تمایل دارن دست کم یکی از وجوه ظاهرشون رو تغییر بدن .

نارضایتی بدنی نه فقط بر سلامت روانی ما تاثیر میذاره بلکه منتهی به صدمات جسمی حاصله از رژیمای خیلی سخت ، رژیمهای غذایی یو یو (  شخص رژیم گیرنده موفق به کاهش وزن می شه اما قادر به حفظ اون نیست ) ، مشکلات خوردن و عملای جراحی زیبایی می شه

۶ – غذا خوردن هیجانی

از اون جایی که با آرامش غذا خوردن روی هر دو جنس تاثیر میذاره تحقیقات نشون دادن که به احتمال بیشتری احساسات مثبت مردان با غذا تحریک می شه در حالی که زنان وقتی ناراحت هستن با آرامش بیشتری غذا می خورن . زنان هوسهایشان رو با خوردن مواد غذایی شیرین و پر کالری بر طرف می کنن.

۷ – نداشتن خواب کافی

نداشتن خواب کافی نه فقط باعث می شه که ما احساس بدی داشته باشیم و ظاهر مون هم جلوه خود رو از دست دهد بلکه کافی نبودن خواب می تونه منتهی به بروز تصادفات ،افزایش دریافت کالری و خطر بروز بیماریهای قلبی می شه . بدیش اینه آمار حکایت از اون داره که تاثیر مشکلات خواب بر زنان بیشتر از مردونه و مطالعه ای که بوسیله دانشگاه میشیگان University of Michigan انجام شد نشون داد که زنان دو برابر مردان واسه مراقبت از بقیه از خواب خود میگذرن . بدیش اینه خواب بر فشار خون  و اخلاق زنان بیشتر از مردان تاثیر میذاره  .

۸ – خودشون رو در آخر قرار میدن

زنان نه فقط از عادتهای خوابشون صرف نظر می کنن تا از بچه ها و دیگه افراد مراقبت کنن بلکه مستعد این هستن که نیازها و خواسته هاشون رو  در انتهای لیست کارای واجب و تعهدات بذارن. به این منظور یاد بگیرین که بعضی وقتا دست رد بر سینه درخواستها و تعهداتی که اجبار کمتری دارن بزنین  و هر هفته وقتی واسه خودتون در نظر گرفته و به انجام کارای لذت بخش بپردازید .

نشونه های دوست داشتن واقعی پسران

چیجوری یه زن موفق باشم؟

بازنشر زنان سیمرغ عادت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *