۷ ویژگی مفید یک مربی کارآزموده

۷ ویژگی مفید یک مربی کارآزموده

رشد شما در مراحل مختلفی از زندگی نیازمند به کار گیری تجربیات افراد جور واجور با مهارتای جورواجور میشه. هر کسی در هر کاری، با جدی تر شدن فعالیت هاش به کسی نیاز داره که جهان بینی گسترده تری داره. هر مشاوری واسه شما مناسب نیس، اما اگه خوب بگردین و واسه جستجوی خود به دنبال ویژگیای مشخصی باشین، با کمی اقبال موفق میشین فرد مورد نظر خود رو پیدا کنین.

از اینجا به بعد فشار روی شماس. زمان یه مشاور یا مربی بی انتها ارزشمنده. حتی اگه اون واسه دادن زمان خود اشتیاق خیلی از خود نشون بده، اگه شما نتونین با پیشرفت جواب زحماتش رو بدین، مدت زمان زیادی از این فرصت بهره مند نیستین. تشکر از ارزشی که یه مشاور به روابط شما می بخشه کمک می کنه بیشترین استفاده رو از بینش این گروه ببرین. بخشی از اون چیزی که باید از مشاور خود توقع داشته باشی رو در ادامه می تونین بخونین.

با سایت ما همراه باشین.

۱- بی طرفی

شما خیلی راحت ممکنه اونقدر در نسخه خودتون از واقعیت غرق شید که از درک روایت بقیه ضعیف بمونین. یه مربی خوب دیدگاه تازه ای داره. مشاوران با کوله بار احساسی شما درگیری ندارن و پس می تونن از جنجالای داخلی شما یه پله بالاتر قرار بگیرن. مربی شما میتونه طوری به موقعیت شما نگاه کنه که گویی فقط به همون بخش از زمان نگاه می کنه و این به شما کمک می کنه بدون جانبداری به موقعیت خود و واقعیتای اون نگاه کنین.

۲- دیدگاه چالشی

کسائی که به خواسته های خود می رسن معمولاً رفتار قاطعانه تری دارن و سریع تر مسائل رو پردازش می کنن. یه مربی از این جنس می تونه به شما کمک کنه قبل اینکه به بیراه س برید یه قدم به عقب برگردین و نقشه راه خود رو مورد بازبینی کامل بذارین. اینجور فردی شما رو مجبور می کنه روش تفکر خود رو بررسی کنین تا مطمئن شید فرضیاتتان بی پایه نیستن.

۳- تشویق

شما درست همونجوریکه نیاز دارین به رقابت کشیده شید تا از اشتباهای احتمالی به دور بمونین، نیاز دارین وقتی در راه درست قرار دارین کسی شما رو تشویق کنه. مشاور شما باید وقتی پیشرفت خوبی دارین از کنار زمین شما رو تشویق کنه و انرژی لازم واسه تلاش بیشتر رو در شما به وجود بیاره.

۴- موشکافی

هرچه سن شما بالاتر میره، روش تفکر شمام سختگیرانه تر می شه. این سختگیریا واسه ادامه راه به درد بخور هستن اما بعضی وقتا هم شما رو از دیدن تموم تصویر پیش رو باز می دارن. یه مربی خوب به شما کمک می کنه این روند رو با ریز ترین جزئیات زیر سؤال ببرین تا بتونین مشکلات پیش روتون رو قبل از برخورد با اونا شناسایی کنین.

۵- پختگی

در سن پنجاه سالگی خیلی کارا هست که می تونین خوب انجامشون بدین، اما کارایی که می تونستید بهتر انجام بدین بسیار بیشتر از اوناس. یه مشاور خوب به شما کمک می کنه این اشتباهات کوچیک رو شناسایی کنین و تغییراتی در کارکرد خود به وجود بیارین که اونو از خوب به عالی تغییر میدن.

۶- نگاهی متفاوت

بهترین مربیان کسائی هستن که جنبه های خاصی از سفر شما رو قبلاً شخصاً تجربه کردن. اونا خیلی از چیزایی که شما با اونا مواجه میشین رو می بینن اما با نگاه و تجربیاتی دیگه. اونا با نگاه به همون داده هایی که پیش روی شما قرار دارن می تونن دید متفاوتی در اختیار شما بذارن. مشاوران متبحر به شما کمک می کنن یه موقعیت رو از جهات جور واجور ببینین.

۷- ارتباطات قوی

شما می تونین خودتون شخصاً با بقیه صحبت کنین و داستان خود رو براشون توضیح بدین. اما خیلی بهتره اگه اجازه بدین کسی این داستان رو روایت کنه که بسیار شناخته شده تر و مورد اعتماد تر از شماس. یه مشاور یا مربی خوب شما رو وارد شبکه ارتباطات خود می کنه. واسه همینه که در مرحله اول در انتخاب شما دقت زیادی به خرج میده. یادتون باشه که این وظیفه شماس که خود رو لایق این آشناییا نشون بدین و مربی خود رو سربلند کنین.

Share