سبز اندیشان امروز

۶ ترفند بازاریابی دیجیتال برای بخش خرده فروشی

به لطف تکامل دائمی فناوری دیجیتال ، بخش خرده فروشی طی دو دهه گذشته تغییرات عمیقی را تجربه کرده است. از آنجا که خطوط بین فن آوری و بشریت همچنان در حال شکسته شدن هستند ، چالش ها و فرصت های قابل توجهی برای خرده فروشان برای پرداختن به آن وجود دارد.

دیجیتال

در این مقاله ، روندهای فعلی را در یک بخش خرده فروشی بطور فزاینده رقابتی بررسی خواهیم کرد که با فن آوری های دیجیتالی موجب افزایش تجربه مشتری و سود رانندگی و همچنین ترفندهایی می شود که خرده فروشان برای موفقیت خود باید بدانند.

آغوش بازاریابی Omnichannel

در حالی که یک رویکرد چند کاناله شامل نقش های مختلفی است که وظایف مختلف را انجام می دهند و به همان هدف کار می کنند ، روش omnichannel فرایند بازاریابی را ساده تر می کند ، در حالی که همه جنبه ها برای همان هدف کار مشابهی دارند. این یکپارچگی را بهبود می بخشد و بنابراین تجربه ای مداوم در طول سفر مشتری ایجاد می کند.

برای خرده فروشان ، رویکرد omnichannel در درجه اول نگران پیوند تجربیات خرید آنلاین و فروشگاهی است. این به معنای سازگاری در هر نوبت است: از مطالب تبلیغاتی بازاریابی گرفته تا پشتیبانی مشتری.

بازاریابی Omnichannel به یک تکنیک محبوب در این بخش تبدیل شده است. تحقیقات Adobe نشان داد که ۲۵٪ از پاسخ دهندگان بخش خرده فروشی اظهار داشتند که آنها بازاریابی اومنیکانل را در سال ۲۰۱۹ اولویت قرار می دهند.

اما این در عمل به چه معناست؟

رویکرد omnichannel خرده فروشان را ترغیب می کند تا سفر مشتری را ترسیم کنند ، تاچ های لمسی را تشخیص دهند که می تواند بین فروش و یک فرصت از دست رفته تفاوت ایجاد کند.

خرده فروشان تشویق می شوند که این تمرین را انجام دهند و تصمیم بگیرند که چگونه می توان یک رویکرد یکپارچه را در کل مشاغل چه از طریق اینترنت و چه از طریق فروشگاه تشویق کرد.

برای مثال از پشتیبانی مشتری استفاده کنید. اگر به دنبال یک حل فوری هستند ، مشتریان ممکن است به دنبال خدمات مشتری در فروشگاه باشند یا ممکن است سهولت دسترسی به پشتیبانی آنلاین یا تلفنی را ترجیح دهند.

نباید بین کانالهای مختلف هیچگونه ناهماهنگی وجود داشته باشد. تیم های آفلاین و آنلاین باید یک پیام واحد و استانداردهای یکسان ارائه دهند.

یافتن راههای جدید برای ادغام هوش مصنوعی و صدا

فناوری هوش مصنوعی به تدریج توسط خرده فروشان تأسیس و پذیرفته شده است. یکی از گسترده ترین برنامه های کاربردی ، chatbot های خدمات مشتری بوده است.

ربات های هوش مصنوعی برای حل سریع پرس و جوهای ساده استفاده می شوند ، و هنگامی که استعلام نیاز به لمس انسان دارد ، ربات ها می توانند آنها را به کانال های مناسب هدایت کنند.

هرچه چت بات ها باهوش تر و مفید تر می شوند ، در بین مشتریان محبوبیت زیادی پیدا می کنند. تحقیقات نشان داده است که سه مزیت برتر خدمات ۲۴ ساعته ، دریافت پاسخ فوری و پاسخ به سؤالات ساده است. به طور خلاصه ، راحتی.

باهوش

برای برندهایی که هنوز AI را به عنوان بخشی از سبد خدمات مشتریان خود پذیرایی نکرده اند ، این یک فرصت هیجان انگیز است. شروع کوچک ، مانند تنظیم پاسخ های خودکار به سؤالات ساده از صفحه فیس بوک یک برند ، می تواند خدمات مشتری را بهبود بخشد و به شرکت ها اطمینان حاصل کند که از دیدن فناوری در عمل استفاده می شود.

اما هوش مصنوعی فقط به گپ های خدمات مشتری محدود نمی شود. شخصی سازی در زمان واقعی باعث می شود مشتری به مشتری مربوط تر و شخصی تر شود. این خصوصیاتی است که مصرف کنندگان به طور فعال به دنبال آن هستند. و بنابراین ، بهره گیری از قدرت یادگیری ماشین برای پرورش روابط با مشتری ، ارائه به موقع پیشنهادات و ارائه پشتیبانی مستمر برای خرده فروش مدرن ضروری است.

در حالی که فناوری صوتی پیشرفت بسیاری در بازار داخلی داشته است – به لطف الکسا آمازون ، Google هوم و سیری اپل – هنوز به طور کامل در رادار خرده فروشان قرار نگرفته است. فقط ۶٪ رابط های صوتی را هیجان انگیزترین فرصت در بخش خود معرفی کردند.

این تعجب آور است ، با توجه به اینکه دستورات صوتی ، طبق گفته ویل هیلار از OC&C ، به عنوان مجری “خرده فروشی بدون اصطکاک” عمل می کنند. ” قدرت.

با این حال ، چشم انداز آینده برای صدا همچنان مطلوب باقی می ماند. همان تحقیقات نشان می دهد که در حال حاضر٪ ۴۸ از افرادی که دارای یک دستیار مجازی هستند ، از آن برای خرید استفاده می کنند. پیش بینی می شود که این تعداد تا سال ۲۰۲۲ به ۴۸٪ افزایش یابد ؛ بنابراین ، دامنه فروشندگان این امکان را دارد که با توسعه و به پایان رساندن فناوری صوتی برای خرده فروشی ، از بازی جلو بگیرند.

استفاده از داده ها برای تقویت تجربه مشتری

خرده فروشان تشخیص می دهند که به تعداد قابل توجهی از داده ها دسترسی دارند و در تلاش هستند تا از آنها برای هدف گذاری بهتر مشتریان آینده نگر ، بهینه سازی تجربه مشتری و ایجاد شکاف بین آنلاین و فروشگاه استفاده کنند.

۶۹٪ از خرده فروشان بر این باورند که ‘بهبود تجزیه و تحلیل داده ها به منظور بهبود بهترالزامات تجربه مشتری اولویت بسیار مهم است

این توییت

استفاده از این داده ها بستگی به داشتن افراد مناسب برای تجزیه و تحلیل آن دارد. خرده فروشان باید مایل به سرمایه گذاری در استخدام متخصصان داده و تسهیل ادامه تحصیل باشند تا اطمینان حاصل کنند که بینش آنها در واقع مفید است.

سرمایه گذاری

مرحله بعدی استفاده از داده های مورد نیاز است. تحقیقات نشان داده است که برای بیش از یک چهارم خرده فروشان ، تجربه مشتری اولویت شماره یک تمایز از مارک های دیگر است. داده هایی که خرده فروشان در دست دارند – و تجزیه و تحلیل می کنند – در تهیه این تجربه به مشتریان خاص بسیار مفید است.

به عنوان مثال ، با دانستن اینکه مشتری در چه مواردی به احتمال زیاد یک وب سایت را مرور می کند ، از یک فروشگاه بازدید می کند و در نهایت اقدام به خرید می کند ، خرده فروشان می توانند در مواقع و در موقعیت هایی که بهترین چشم انداز تشویق یک اقدام را دارند ارسال کنند.

اگر مشتری تمایل به بازدید از فروشگاه روز جمعه داشته باشد ، هیچ نکته واقعی در ارسال پیشنهادات از صبح سه شنبه وجود ندارد. در عوض ، توجه داشته باشید که صبح جمعه وقتی بیشتر از همه در منطقه حضور دارند و مایل به بازدید هستند. این یک سناریو ساده است ، اما نشان می دهد که چگونه یک رویکرد پیوسته به داده ها به عنوان بخشی از بازاریابی omnichannel می تواند نتیجه ای کسب کند.

ادغام با IoT

اینترنت اشیا نیز در اینجا حائز اهمیت خواهد بود. دکمه های Dash آمازون در سال ۲۰۱۵ اولین کار خود را انجام دادند و به مشتریان این امکان را می دادند که انواع مختلفی از لوازم خانگی را تنها با یک شیرآلات شروع کنند. آنها در سال ۲۰۱۹ به مرحله نهایی رسیدند ، اما ناپدید شدن آنها به معنای شکست کامل نیست.

اگرچه از عمر آنها در گذر زمان کاسته شد ، اما به عنوان یک آزمایش ، این یک موفقیت بود. رفتار مشتریانی که از Dash استفاده می کنند ، به آگاهی از روند تکامل Alexa’s Amazon کمک کرده است. به جای جستجوی دکمه های پلاستیکی مزاحم ، در مشتریان می توانند به راحتی با الکسا تماس بگیرند و طی چند ثانیه موارد را سفارش دهند.

و این اصل فقط به خرده فروشان آنلاین محدود نمی شود. میسی با معرفی هشدارهای چراغی از چند سال پیش اینترنت اینترنت اشیا را در آغوش گرفت. هنگام استفاده از برنامه فروشگاه Macy ، مشتریان بر اساس خریدهای موجود ، عادات مرور و حتی موقعیت خود در فروشگاه ، توصیه ها و پیشنهادات ویژه ای را دریافت می کنند.

به عنوان مثال ، اگر ساعتهای آنلاین را چک کرده اید ، هنگام پیاده روی به بخش جواهرات ، ممکن است پینگ حاوی معاملات ویژه یا کوپن برای شما استفاده کند در حالی که در آنجا هستید. این تجربه ای سفارشی و مرتبط را ایجاد می کند ، که می تواند انگیزه قانع کننده ای برای بخشی از راه های نقدی خود به مشتریان ارائه دهد!
پیاده روی

سرمایه گذاری در مهارت های دیجیتال در سراسر تجارت

تحقیقات Adobe کشف کرد که تقریباً یک چهارم از پاسخ دهندگان برنامه ریزی کرده اند در سال ۲۰۱۹ برای آموزش مهارت های دیجیتال برای کارمندان خود سرمایه گذاری اندک و یا هیچ سرمایه گذاری کنند ، در حالی که تنها ۲۹٪ قصد سرمایه گذاری قابل توجهی را داشتند.

برنامه ریزی

البته مواردی وجود خواهد داشت که کارکنان قبلاً آموزش های لازم را برای سرعت بخشیدن به آنها با آخرین تحولات دیجیتال داشته باشند. اما زمینه برای پیشرفت بیشتر حرفه ای ، به ویژه برای خرده فروشان که قصد دارند فرآیندهای جدید یا به روزرسانی سیستم را ارائه دهند ، وجود دارد.

اولویت بندی فروش منجر به تجربه

اخلالگران دیجیتالی موج هایی را در فضای خرده فروشی ایجاد کرده اند. تنها مارک های آنلاین ، مانند ASOS ، Boohoo و Modcloth ، مشاغل محبوب و سودآور هستند که تأثیر قابل توجهی در بازار دارند.

در پاسخ تعداد نگران کننده ای از مارک های آجر و ملات سنتی تلاش کرده اند در فضای خرده فروشی متمرکز دیجیتالی رقابت کنند. حتی برخی غول های خرده فروشی سابق در نهایت گم شده اند.

این قابل درک است زیرا مارک های دارای مکان های فیزیکی پر هزینه هرگز به اندازه خرده فروشان آنلاین با شبکه های انبار کارآمد نخواهند بود. اما در حالی که “مسابقه تا پایین” با تمرکز قیمت ، بازار را از بین برده است و حضور در خیابان و خیابان را پررنگ می کند ، به خرده فروشان فرصتی جدید – و احتمالاً غیر منتظره – را ارائه داده است.

و همچنین قیمت مناسب ، مشتریان به دنبال یک تجربه بهینه هستند. یک حضور فیزیکی و آنلاین ترکیبی ، بهترین ها را در هر دو جهان در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد: راحتی خرید هوشمند در کنار یک تجربه VIP صاف و مداوم. حداقل ، وقتی این کار خوب شده است

کاهش حضور فیزیکی به مارک ها اجازه می دهد تا منابع را دوباره متمرکز کنند. خرده فروشان قادر به سرمایه گذاری بیشتر در هر فروشگاه هستند و این فضا را متناسب با نیاز مشتری هدف متناسب می کند.

فروشگاه های مفهومی از یک ارائه تجربی در مقیاس کوچک به یکی از جالب ترین فرصت ها در فضای خرده فروشی درون فروشگاهی تبدیل شده اند. این احتمال وجود دارد که تعداد فروشگاه های مفهومی همچنان در حال گسترش باشد ، بنابراین خرده فروشان باید اطمینان حاصل کنند که از این قالب استفاده می کنند تا آزمایش کنند از چه ویژگی هایی واقعاً لذت می برند و کدام یک از آنها قابل واگذاری هستند.

از آنجا ، رetailers می توانند نمونه کارها خود را از فروشگاههای مفهومی گسترش دهند ، یا جنبه های موفق را در واحدهای خرده فروشی معمولی خود – یا هر دو – ادغام کنند.

ایجاد فرهنگ مشتری محور

بخش خرده فروشی امروز با تکنولوژی دیجیتال کاملاً متحول شده است. اما برای همه نوآوری و پیشرفت ، مهمترین عامل همیشه مشتری خواهد بود.

فرهنگ مشتری محور کاملاً ضروری است برای هر خرده فروش ، چه آنها فقط از طریق اینترنت ، و فقط در مورد ورود به تجارت الکترونیکی یا هر مکان دیگری بین آنها ، ضروری است. این همه جنبه های فنی را جمع می کند و حس بشریت را به خرده فروشی تزریق می کند.

دانستن سفر مشتری و همه لمس های کلیدی آن اولین قدم است. از آنجا ، خرده فروشان باید بین یک تجربه مشتری دیجیتالی و آفلاین یک زنجیره چند بخش ایجاد کنند.

این می تواند به سادگی اطمینان حاصل شود که اصول اساسی خرده فروشی مدرن ، مانند پرداخت های بدون تماس ، همه در حالت کار هستند. خرده فروشان همچنین باید خروجی دیجیتالی خود را نهایی کنند. به عنوان مثال ، اگر چیز قابل توجهی به تجربه مشتری اضافه نمی کند ، آنرا خرد کرده یا آن را تغییر دهید. نشان دادن کافی نیست؛ نحوه ارتباط یک خرده فروش با مشتریان مهم است.

کارلا ریورا

مدیر بازاریابی محتوا