سبز اندیشان امروز

«گردان کودکان» داعش اعلام موجودیت کرد

به دنبال انتشار گزارشای خبری زیاد طی چند ماه گذشته از اقدام داعش در آموزش قتل به کودکان و شستشوی مغزی اونا در سوریه و عراق، آخرسر اولین گردان نظامی کودکان داعشی در خدمت تروریسم اعلام موجودیت کرد.

تکفیریای داعش که از کشورای جور واجور جهان واسه جنگ در عراق و سوریه نیرو جذب کردن و خود رو واسه جنگی طولانی آماده می کنن، نام اولین گردان نظامی کودکان ۱۲ تا ۱۳ ساله آموزش دیده واسه قتل رو «بچه شیره های توحید» (أشبال التوحید) گذاشت و اونا رو وارد سیر جنگای فرسایشی در عراق و سوریه کرد.

اینطوری، اولین گردان کودکان قاتل داعشی هم رسما اعلام موجودیت کرد. کودکانی که چگونگی به کار گیری اسلحه، انجام عملیات انتحاری رو خوب آموزش دیده ان.

مجله آمریکایی «فارین پالیسی» در این باره نوشت: نظام محکمی واسه جذب کودکان و القای افکار افراطی به اونا و آموزش جنگی به اونا داره و خود رو واسه یه جنگ دراز مدت آماده می کنه و امیدواره که این کودکان آموزش دیده طی سالهای آینده با غربیا بجنگن.

بخاطر این، داعش از یاران خود در کشورای جور واجور خواسته که وارد عراق و سوریه شن و اعلام نیاز کرده که به جنگجویان جدید نیاز داره.

طبق گزارش فارین پالیسی، «ابومسلم البغدادی» یکی از جنگجویان داعش در این باره گفت که در سایه گسترش دامنه جنگ الان، تکفیریا به نیروهای جدید و تازه نفسی نیاز دارن.

قبل از این، تصاویر زیادی در پایگاه ها و صفحات اینترنتی وابسته به داعش منتشر شده بود که نشون دهنده استفاده و استفاده این گروه تروریستی از کودکانه، مثلا یه مدت پیش داعش خبر هلاکت کوچیکترین عضو خود رو اعلام کرد. بعضی رسانه ها هم اعلام کردن که تکفیریا داعش در عراق پس از به اسارت گرفتن کودکان ایزدی علاوه بر فروش بعضی از اونا، یه سریای دیگه رو راهی پایگاه های آموزش نظامی خود می کنن و با شستشوی مغزی اونا رو به قاتلانی حرفه ای بدل می کنن. این کودکان واسه بنای آینده داعش آموزش داده می شن و در آینده اونا مثل بمبای متحرکی هستن که ممکنه در هر بازار یا خیابانی منفجر شن.

تعدادی دیگه از این کودکان در واقع کودکان به دنیا اومده از راه بیوه زنائی هستن که همسران اونا در صفوف داعش در عراق از سال ۲۰۰۸ میلادی به هلاکت رسیدن و داعش اونا رو «کودکان البغدادی» می نامد.

پایگاه خبری عراقی السومریه نیوز در تیرماه گذشته در خبری نوشت: یه مقام محلی در استان دیالی عراق اعلام کرد که داعش، گردونی تشکیل شده از کودکان به نام «فتیان الاسلام» (نوجوانان اسلام) در منطقه السعدیه در شمال شرق بعقوبه واسه انجام عملیات تروریستی و انتحاری تشکیل داده. تروریستای داعش این گردان رو در السعدیه در ۶۰ کیلومتری شمال شرق بعقوبه تشکیل داده و می خواد، کودکان عراقی رو واسه انجام عملیات تروریستی به خدمت در آورد.

ایشون که خواست اسمش معلوم نشه در این مورد گفت: این اقدام داعش واقعا کپی ورداری از طرح «پرندگان الجنه» (پرندگان بهشت) شبکه القاعده س. این شبکه تحت همین عنوان، در سال ۲۰۰۷ میلادی مبادرت به به کار گیری کودکان عراقی واسه انجام عملیات انتحاری و کشتار مردم این کشور می کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *