کاغذ دیواری خانه، مزایا و معایب آن

 

امروزه یکی از بهترین گزینه های زیباسازی و پوشش دیوارهای منازل و محیط های کاری استفاده از کاغذ دیواری به جای رنگ آمیزی است. رنگ کردن دیوارهای علاوه بر زمان بر بودن، دیگر مانند سال های گذشته جذابیتی در دکوراسیون یک فضا ایجاد نمی کند. درحال حاضر کاغذ دیواری های فوق العاده زیبا و خاصی در سطح بازار دیده می شوند که انواع مختلفی دارند و ما در ادامه این محتوا به توضیح مزایای استفاده از آنها خواهیم پرداخت تا شما در انتخاب خود تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ

 1. کمک گرفتن از کاغذ دیواری برای روح بخشیدن به محیط یکی از ترفندهای دکوراسیون داخلی می باشد. از جمله مزایایی که کاغذ دیواری در اختیار ما می گذارد این است که در یک اتاق یا سالن قادرید از دو مدل مختلف کاغذ دیواری برای زیبا سازی استفاده نمایید و این قضیه نه تنها خللی در دکوراسیون ایجاد نمی کند بلکه با ایجاد تضاد در رنگ ها و طرح ها زیبایی خاصی به محیط می دهید. می توانیم کاغذ دیواری را فقط در بعضی از اتاق های خانه یا حتی در بعضی از دیوارها اعمال کنیم.
 2. مزایای کاغذ دیواری فراتر از جنبه زیبایی شناختی بوده و جایگزین مناسبی برای رنگ آمیزی است. اول از همه ما در ترکیب منظره، انتخاب گسترده ای خواهیم داشت و می توانیم بسیاری از موضوعات و جلوه های موجود را به کار بگیریم.
 3. کاغذ دیواری از ماندگاری طولانی تری نسبت به نقاشی سنتی برخوردار بوده و سودمندتر می باشد. همچنین جنبه های دیگری نیز وجود دارد که ما کاغذ دیوار را بهتر از رنگ می دانیم و آن هم قابل شستشو بودن آن است.
 4. با ایجاد تخریب در قسمتی از کاغذ، می توان به روشی کاملاً اقتصادی آن را برطرف کرد.
 5. عمل پوششی آن باعث می شود برخی از نقایص دیواره ها قابل مشاهده نباشند.
 6. کاغذ دیواری ها با رنگ و طرح های مختلف به محیط روح دیگری می بخشند. به لطف وجود هزارن نوع از آنها در بازار، می توان با هر سبکی از مبلمان تطبیق و سازگاری را ایجاد نمود.
 7. کاغذ دیواری عمری طولانی تر نسبت به نقاشی دارد. در حقیقت، کاغذ دیواری با کیفیت، اگر به طور آگاهانه آسیب نبیند، قادر به ماندگاری برای سال های زیادی است.
 8. رنگ ها کثیف و خراشیده می شوند و تمیز کردن آنها حتی اگر قابل شستشو باشد کار آسانی نیست. با این حال، اگر جلوه های بسیار ویژه یا رنگ های به کار گرفته در دیوارها سفارشی باشد، به راحتی نمی توان آن را تمیز کرد زیرا ممکن است با این کار به رنگ آسیب بزنیم.
 9. رنگ ها یکنواخت و گاهاً خسته کننده هستند و خیلی جنبه تزئینی ندارند.
 10. کاغذ دیواری در برابر آب مقاوم تر عمل می کند تا رنگ. طول عمر دیوارهای پوشیده از کاغذ دیواری به طرز چشمگیری طولانی تر است، به شرط آنکه محصولی با کیفیت باشد.
 11. نقاشی باید هر دو یا سه سال یکبار تجدید شود زیرا کثیف می شود حتی اگر “رنگ قابل شستشو” باشد.

معایب کاغذ دیواری

 1. در میان معایب کاغذ دیواری ها ابتدا باید به قیمت آن اشاره کنیم که معمولا هزینه زیادی تحمیل می کنند، به خصوص اگر سطوح قابل پوشش گسترده باشند. البته امروزه برای هر موردی، محدوده قیمتی در بازار وجود دارد. باید توجه داشت که محصولات بی کیفیت و خیلی ارزان نخرید تا مجبور نباشید بعد از یک مدت کوتاه مجددا هزینه کنید.
 2. کاغذ دیواری برای انواع دیوار مناسب نیست برای مثال: اگر خیلی در معرض تابش نور خورشید قرار گیرد، تغییر رنگ می دهد.
 3. کم و بیش همه قادر به نقاشی دیوارها هستند، اما مونتاژ کاغذ دیواری مدرن به مهارت دستی و دقت بیشتری نیاز دارد. معمولاً کسانی که خبره نیستند به یک نصاب حرفه ای اعتماد می کنند، زیرا نصب صحیح برای نتیجه نهایی از اهمیت بالایی برخوردار است و باعث می شود که این روکش در طولانی مدت دوام بیشتری داشته باشد، بنابراین به نصاب احتیاج دارد.

کاغذ دیواری سه بعدی

یکی از پرطرفدارترین کاغذ دیواری های امروزه، کاغذ دیواری سه بعدی بوده که زیبایی فوق العاده خاصی به دکوراسیون داخلی می دهند و در زیباسازی اتاق ها و سالن ها بسیار تاثیر گزار هستند. این پوسترهای نقش برجسته در طرح ها و رنگ ها گوناگونی در بازار ارائه می شوند و قطعا مورد تایید هر فرد سخت سلیقه ای قرار می گیرند. مزیتی که این نوع از دیوار پوش ها در اختیار شما قرار می دهند این است که با وجود آنها دیگر نیازی به خرید وسایل گران قیمت برای تزئیین خانه نخواهید داشت زیرا این پوشش به تنهایی بخشی عظیمی از زیبایی محیط را فراهم می کند. چنانچه قصد دارید در حال و هوای خانه یا محیط های اداری تغییرات خاص و متفاوتی ایجاد کنید می توانید از خدمات سایت لوکس دکور بهره ببرید.