سبز اندیشان امروز

چگونه میانبرهای کلید هوم را در اندروید شخصی سازی کنیم؟

بهترین ویژگی اندروید، انعطاف پذیری اون هستش. هیچ کاربری پیدا نمی شه که از یه سری حالت پیش فرض از قبل تعریف شده خوشش بیاد. انگار میشه گفت، همه دوست دارن اونطور که میخوان با موبایل هاشون کار کنن. این نیاز مهمیه و اندروید انصافا در برآورده کردن اون قدمای مثبت زیادی ورداشته.

یکی از این حالتای پیش فرض که شاید بیشتر ما با اون مشکل داریم، میانبرهای کلید هومه. از نام این کلید پیداست که چه کاری انجام میده و لازم نیس که در مورد اون اضافه گویی کنیم. البته باید به اینم اشاره کرد که کلید هوم فقط واسه برگشت به صفحه اصلی موبایل نیس.

بلکه بعضی از شرکتای پیشرفت دهنده واسه کلید هوم، میانبرهای متفاوتی تعریف کردن که با به کار گیری اون میشه به ویژگیای بیشتری رسید. اما باحال اینجاس که بدونین میشه پا رو از اینم بالاتر گذاشت و واسه کلید هوم، میانبرهای جذاب و کاربردی تری تعیین کرد.

بذارین خیال تون رو هم راحت کنم. واسه دسترسی به اینجور امکانی اصلا قرار نیس که کار عجیب و غریبی انجام بدین. فقط کافیه اپلیکیشن Button Mapper رو دانلود و نصب کنین و باقی کارا رو به دست اون بسپارین. کار کردن با Button Mapper ساده س! و خیلی راحت میشه با رابط کاربری اون رابطه برقرار کرد.

به محض ورود به اپ، Button Mapper از شما مجوزهای لازم رو درخواست می کنه. مجوزها رو صادر کنین تا دسترسی Button Mapper به تنظیمات تلفن هوشمندتون باز شه. البته با این کار، درهای تازه ای هم واسه خودتون باز می کنین که به لطفشان امکان تعیین میانبرهای تازه واسه کلید فیزیکی هوم و هم اینکه کلیدهای ولوم جفت و جور می شه.

البته قبل اینکه جلوتر بریم باید به این موضوع هم اشاره کنیم که تموم امکانات Button Mapper رایگان نیستن و باید واسه دسترسی به ویژگیای بیشتر کمی از جیب تون مایه بذارین. بگذریم و به موضوع خود برگردیم. در صفحه اول رابط کاربری Button Mapper، لیستی از تموم کلیدهایی که می تونین واسه اونا میانبرهای تازه در نظر بگیرین هست.

واسه شروع به سراغ کلید هوم برید و با انتخاب اون، وارد پنجره حالتای شخصی سازی شید. در این پنجره، لیستی از حالتای جور واجور در اختیارتون قرار میگیره. حالتایی که می تونین واسه هر کدامشون یه میانبر کاربردی در نظر بگیرین و در مواقع مناسب به سراغشون برید.

مثلا در این بخش حالت Double Tap هست که با انتخاب اون می تونین با دوبار فشردن کلید هوم وارد یکی از اپای پرکاربردتان شید. حالت مورد نظرتون رو که انتخاب کردین، نوبت به انتخاب میانبرتان می رسه. اینجاس که می تونین واسه حالت خاصی که انتخاب کردین، میانبری از جنس اپ، مهیج یا شورتکاتی خاص در نظر بگیرین.

حالا اگه به فرض مثال اپلیکیشن رو از بین میانبرهای موجود انتخاب کنین، لیستی از اپای نصب شده واسه تون به نمایش در میاد. بسته به نیاز خود یکی رو انتخاب کنین تا از این پس با دوبار فشردن کلید هوم، دسترسی سریع تری به اون داشته باشین. در ادامه می تونین این کار رو در حالتای جور واجور و واسه کلیدهای دیگه هم انجام بدین و میانبرهای بیشتری بسازین.

ساده بود نه؟ اما در آخر بذارین این رو هم بگیم که فقط Button Mapper نیس که می تونه شما رو به این مقصد برسونه. بلکه چندین و چند اپلیکیشن کاربردی دیگه مانند HomeBot هم در گوگل پلی وجود دارن که میشه به کمکشون علاوه بر دسترسی به میانبرهای بیشتر، به ویژگیای باحال تری هم رسید.

Button Mapper

  • Button Mapper
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: flar2
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۲.۱ مگابایت

دانلود

در سایت ما بخونین:

هفت ترفند اندروید که احتیاجی به روت بودن دستگاه ندارن

شش کاری که بدون روت کردن موبایل اندرویدی می تونین انجام بدین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *