سبز اندیشان امروز

«چمدان» سفر در پایتخت باز شد

air

جشنواره بازار تور یا «چمدون» با حضور جمعی از کارگزاران اصلی فروش تور در آستانه فرا رسیدن تعطیلات نوروزی از عصر روز پنجشنبه (سوم اسفند ماه) در هتل استقلال تهران شروع شد.

به گزارش به نقل از ایسنا، در این جشنواره که از طرف انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران و با شعار «در ایام نوروز با ما در شهر نمونید!» برگزار شده، آژانس ها تلاش دارن با فروش بسته های سفر که بیشتر اون ها به اختصاص داره، ظرفیت خود رو تکمیل کنن و به گفته محمدحسن کرمانی، رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی راهی واسه خروج از ورشکستگی خود پیدا کنن.

در این جشنواره که تا روز شنبه ۵ اسفند ماه در پایتخت برپاست، علاوه بر حضور ، تعدادی از شرکت های هواپیمایی هم ضمن فروش آنلاین بلیت پروازهای داخلی و خارجی تخفیف هایی رو یا به مناسبت سالگرد تاسیس یا “آفرهای” هرساله به مراجعه کنندگان میدن.

دفاتر خدمات مسافرتی در این جشنواره موظف هستن با خریداران قرارداد ببندند و از درست ترین روش ی ممکن واسه فروش تور استفاده کنن.

ناصر گلدوست، دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران می گوید: ما یه جشنواره فروش تور برگزار کرده ایم، نه یه نمایشگاه. پس فرصتی واسه فروش تور از راه کارگزاران و مجریان مستقیم سفر بدون واسطه به وجود آمده که مردم می تونن با در نظر گرفتن فرق اندازه ها خرید کنن.

اون هم اینکه یادآور می شه: آژانس هایی که در این جشنواره هستن، معمولا کمترین شکایت ها رو داشته ان. انجمن هم در این جشنواره روی کار اون ها نظارت داره تا تخلفی انجام نشه.

به گزارش توریستا، بیشتر بسته های سفر ارائه شده به مقاصد خارجی اختصاص داره که به خاطر گرانی ارز و بلیت هواپیما، که امسال دلیل افزایش چند برابری اندازه سفر شده، بیشتر این مقاصد به ترکیه، قبرس، تایلند و مالزی اختصاص داره و کمتر تورهای اروپایی در میان اون ها مشاهده می شه.

بعضی از آژانس ها واسه اولین بار پکیج های جدید خود مانند «ازدواج و ماه عسل» و «زندگی روی آب» که تجربه سفر با قایق های اختصاصی کوچیک در سواحل مدیترانه رو ارائه کردن. اون ها فکر می کنند تورهایی مثل «زندگی روی آب» که کمترین اندازه اون واسه هشت نفر در هر شب ۱۲۰۰ یوروه، حتما مشتریان خاص خود رو داره.

اندازه بیشتر تورهای ارائه شده هم به صورت ارزی، ریالیه تا آژانس ها اینطوری اندازه دعوا با مشتری رو به خاطر نوسانات اندازه ارز در داخل کشور کمتر کنن و البته بیشتر پکیج های اون ها «اندازه تور نسبت به تاریخ ثبت نام متغیره» هم دیده می شه.

بعضی آژانس ها هم تلاش کرده ان واسه جذب بیشتر مشتری، جوایز جانبی مثل سفرهای قرعه کشی و یا آیپد رو در نظر بگیرن.

بازدید از این جشنواره از ساعت ۱۵ تا ۲۱ در تالار خارجی امکان پذیره.

ایسنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *