سبز اندیشان امروز

«پاپیون» با بازی رامی مالک دوباره ساخته می‌شود!

پاپیون Papillon

رامی مالک ستاره سریال «آقای ربات» در بازسازی سنتی سینمایی «پاپیون» نقشی رو بازی می کنه که درخشش داستین هافمن در اون فراموش نشدنیه.

مالک در سریال «آقای ربات» نقش یه نخبه کامپیوتر رو بازی می کنه. فصل دوم این سریال از آمازون پرایم پخش می شه. این بازیگر در بازسازی «پاپیون» نقش لوئیس دگا رو بازی می کنه که همراه با آنری شاریر نقشه فرار از زندانی مخوف رو در سر پرورش می دن.

در نسخه سنتی «پاپیون» استیو مک کوئین نقش آنری شاریر رو بازی می کرد. در فیلم تازه نقش مک کوئین به چارلی هونام رسیده.

«پاپیون» سال ۱۹۷۳ با اقتباس از خاطرات آنری شاریر ساخته شد. نام مستعار شاریر پاپیون بود که در زبون فرانسوی معنی پروانه میده. اون این نام مستعار رو به دلیل خالکوبی پروانه ای که بر سینه داشت بر خود نهاده بود. شاریر سال ۱۹۳۱ به قتل عمد متهم شد و به زندان فرانسویا در جزیره شیطان فرستاده شد. اون که همیشه اتهام قتل رو رد می کرد آخرسر سال ۱۹۴۱ پس از تلاشای ناموفق بسیار از این زندان مخوف فرار کرد.

کتاب شاریر با عنوان «پاپیون» هم سال ۱۹۷۰ جزو پرفروشای بازار کتاب بود. براساس ادعای نویسنده ۷۰ درصد نکات کتاب واقعیه. البته کم کم بسیاری به این نتیجه رسیدن که بعضی از رویدادهای داستان واسه دیگه زندانیان اتفاق افتاده و شاریر از اونا به عنوان تجربه های خود یاد کرده.

«پاپیون» با بازی استیو مک کوئین و داستین هافمن با هزینه ای برابر با ۱۲ میلیون دلار به کارگردانی فرانکلین جی شافنر ساخته شد. دالتون ترومبو نویسنده مشهور که مدتا در بلک لیست (بلک لیست (لیست سیاه)) هالیوود بود، فیلمنامه این شاهکار رو در همکاری با آنری شاریر نوشت.

فرزندان ستاره های بزرگ هالیوود+عکس

عکس العمل هنرمندان به درگذشت داوود رشیدی

خبرآنلاین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *