وحیدیه؛ حاصل ۱۵۰ سال تجربه

وحیدیه یکی از محله های صاحب نام شرق تهران هستش که به دلیل دسترسی بالا و خلوت بودن کوچه پس کوچه هاش مورد توجه مجردها و زوجای کم جمعیت قرار میگیره. ۶۹ کیلومتر مربع مساحت این محله عنوان شده. وحیدیه از شمال به خیابون شهید مدنی و از جنوب به خیابون دماوند راه داره. شرق و غرب اونم به ترتیب خیابون وحیدیه و سبلان جنوبی قرار گرفته.

اما به چه دلیل «وحیدیه»؟ ساکنان قدیمی این منطقه میگن دلیل نامگذاری اون، به یکی از صاحبان اولیه خیابون وحیدیه به نام «وحید السلطان» در عصر قاجار برمیگرده که واسه رونق این خیابون تلاشای بسیاری کرده بود. در واقع این محدوده ۱۵۰ سال پیش یکی از اصلی ترین خیابونای تهران قدیم بود که بالاترین درجه جمعیت رو بعد از کودتای ۲۸ مرداد داشت.

وحیدیه تا چند سال گذشته یکی از آسیب پذیرترین محله های شهر تهران توصیف می شد اما سال ۱۳۹۴ به دستور مستقیم شهردار منطقه، بخت به این محله روی آورد و تغییرات مثبتی در اون اتفاق افتاد. هر چند آمار زیادی در سایتای آنلاین خرید و فروش مانند دیوار به خود اختصاص نداده اما به گفته یکی از کارشناسان املاک خیابون مدنی، از رونق تقریبا خوبی در مقایسه با محله های همجوارش در شرق تهران برخورداره.

وحیدیه محله ای قدیمیه که هنوز تونسته بافت سنتی خود رو حفظ کنه. وجود حموم مرمر، آب انبارها، تلمبهای فشاری و گرمابهایی که بازم فعالند، مهر تاییدیه بر تاریخ پرقدمت این محل. اما همین قدمت موجب چند دردسر هم شده. مثلا خیلی از ساکنان این منطقه از نبود پارکینگای اختصاصی شکایت می کنن که میشه از راه سایت دیوار پارکینگای اجاره ای یافت تا مشکل شلوغی خیابون هم بهبود یابد و کوچه های باریک این منطقه حال و هوای سنتی اش رو حفظ کنه.

شاید براتون باحال باشه که بدونین وحیدیه اولین منطقه پایتخت نشین بود که دیوار مهربانی اش فعال شد. یکی از ساکنین خیابون سبلان میگه:« وحیدیه از اون محله هاییه که همسایگانش حسابی هوای همدیگه رو دارن. مثلا شورای این محله به کمک اهالی اون چند خونواده فقیر رو شناسایی کرده و با کمکای مردمی به اونا کمک میرسونه. یادم هست چندین سال پیش فردی از مغازه داران این منطقه زورگیری می کرد که با تلاش ساکنان وحیدیه اون از این محل بیرون رانده شد.»

اگه تازگیا ازدواج کردین یا تنها زندگی می کنین،. همونجوریکه بالاتر گفته شد، در سایتی مانند دیوار آگهیای خیلی از رهن و اجاره آپارتمون در این منطقه موجود نیس که دلیل اون به گفته یکی از کارشناسان املاک آشنا نبودن مردم منطقه به خرید و فروش اینترنتیه. با این حال با ۳۵ میلیون تومن امانت و ماهیانه ۶۰۰ هزار تومن می تونین در یکی از فرعیای وحیدیه خونه ای دو خواب با ۸۶ متر مربع در طبقه اول مجهز به انباری در این سایت پیدا کنین. طبق گفته موجر این آپارتمون تخلیه و آماده تحویله.

اگه با همین مقدار امانت به دنبال خونه ای دو خواب در این محدوده هستین اما می تونین اجاره کمتری در حدود ۲۰۰ هزار تومن پرداخت کنین، واسه شما یه آگهی در سایت دیوار در قسمت رهن و اجاره آپارتمون در وحیدیه دیده می شه. این واحد مسکونی در طبقه چهارم و بدون آسانسور و انباریه.

وحیدیه واسه خونواده ها هم محله ای آروم و ساکت و در عین حال امن هستش. اگه خونواده ای پرجمعیت هستین و ، در سایت دیوار یه واحد نوساز ۳ خوابه مجهز به پارکینگ، انباری و آسانسور در طبقه سوم این محدوده با امانت ای ۱۲۰ میلیون تومانی و اجاره ای  برابر ماهیانه ۲ میلیون تومن آماده تحویله.