سبز اندیشان امروز

نقل مکان محتوایی در سئو : از موبایل تا ایندکس اول موبایل

از وقتی که موبایل از نون شب مردم هم واجب تر شد گوگل کم کم فهمید که دیگه جستجو دسکتاپ و دقیق شدن و فوکوس کردن روی نسخه دسکتاپ سایتا در آینده ای نه خیلی دور جواب نمی ده. ارتش کاربران موبایل به یه باره به موتور جستجو گوگل حمله آوردن و گوگل هم در کمال ناباوری تموم روش هدف دارای چندین و چند ساله خود رو عوض کرد. دیری نپایید که  mobile first index اصل اساسی موتور جستجو گوگل معرفی شد و گوگل رسما اعلام کرد صفحات براساس موبایل در ایندکس شدن مقدم تر ان!

موبایل

بعد از این تغییر راه و روش خیره کننده مشخص شد که تغییر ساختار سایت و بهینه سازی کدا یا ساخت نسخه مخصوص موبایل واسه هر سایت تنها کافی نیس. نقل و مکان محتوایی و تغییر در روش تولید محتوا هم مهمه و هر سایت باید نگاهی موشکافانه به ساختار محتوا واسه این که هر چی بهتر در موتورای جستجو نشون داده شه داشته باشه.

تغییر دومی که در ادامه تغییرات قبلی باید مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین جا به جایی مکان محتوایی از  “موبایل” به “ایندکس اول موبایل” است. کاری که نشون میده تمرکز هر چی بیشتر شما روی نسخه موبایل مهم تر از نسخه دسکتاپه.

تمرکز بیشتر روی نسخه موبایل: از موبایل تا ایندکس اول موبایل

واسه این که محتوا سایت خود رو واسه کاربران موبایلی بهینه کنین به این سه نکته به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین:

mobile first index رو قبول کنین!

۶۸ درصد از شکست سایتایی که هیچوقت اندازه ترافیک طبیعی اونا رو راضی نکرده مربوط به نبود توجه به ایندکس اول موبایل با اولویت نسخه موبایل سایت بر نسخه اصلیه.

سایتایی که بر براساس فریم ورک AMP ساخته می شن سرعت بارگذاری سایت رو تا چند برابر زیاد می کنن و با به کار گیری اون میشه وب سایتی به طور کامل واکنشگرا یا ریسپانسیو داشت که با روش هدف دار mobile first index هماهنگه.

سرعت در بارگذاری صفحات موبایل رو جدی بگیرین

سرعت عامل مهمی در نقل و انتقال محتوایی در سئو هستش. فقط کافیه بارگذاری یه صفحه در موبایل بیشتر از سه ثانیه طول بکشه تا ۵۳ درصد از کل کاربرانی که می تونستن به مشتریان شما تبدیل شن از دست برن. بهینه سازی اسکریپتای جاوا، CSS، تصاویر و… رو در سایت خود به متخصص سئو بسپارین.

نوع محتوا متنی در گوشیای موبایل رو زیر نظر بگیرین

مطالبی رو در وبلاگ یا سایت خود درج کنین که می دونین به کام کاربران موبایل خوش میاد. مشکلات مربوط به اسمارت فونا و اخبار تکنولوژی از پرطرفدارترین مطالبی هستن که این روزا به وسیله کاربران موبایل جستجو می شه. چه بهتر که هدف خود رو در نقل و مکان محتوایی در سئو از اول مشخص کرده و دقیقا همون چیزی که مشتری رو نسبت به شما وفادار می کنه منتشر کنین.

مشکلات

حتما بخونین :

  • ایندکس مطالب سایت در موتور جستجو با به کار گیری سئو
  • سئو محلی در سال ۲۰۱۷ ؛ تحولات زیادی در راه س
  • تاثیر تعداد دیدگاه بر سئو سایت
  • عاملای اصلی سئو محلی در ۲۰۱۷ : نزدیکی به کاربران مهم تره!
  • تبلیغات موبایلی قدم بعدی در دیجیتال مارکتینگ
  • دیجیتال

جا به جایی مکان محتوایی در سئو : از موبایل تا ایندکس اول موبایل

 •  

  جا به جایی مکان محتوایی در سئو : از موبایل تا ایندکس اول موبایل

۵

 

خلاصه

جا به جایی مکان محتوایی در سئو : از موبایل تا ایندکس اول موبایل !!! واسه این که محتوا سایت خود رو واسه کاربران موبایلی بهینه کنین به این سه نکته به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین