سبز اندیشان امروز

منابع مقاله درباره سرمایه انسانی

دانلود پایان نامه

اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوندبرای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  40y.ir  مراجعه نمایید.

رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

روی شاخص ها و عوامل مشخصی که قابل مقایسه با وضعیت عمومی کشور یا استان های مرتبط با محدوده مطالعاتی است تمرکز می گردد. از اهم شاخص ها می توان به مواردی نظیر نرخ بیکاری ،نرخ رشد جمعیت ،ترکیب اشتغال و نرخ مهاجرت اشاره کرد.
فعالیت و اشتغال : نرخ عمومی فعالیت در استان و کشور طی 30 سال گذشته ابتدا سیر نزولی و سپس صعودی را تجربه کرده است ولی نرخ فعالیت استان همواره کمتر از کل کشور بوده است و این امر هم در خصوص مردان و هم زنان صادق بوده است . نرخ بیکاری استان در مقاطع 1355 و 1365 خیلی زیاد و همواره بالاتر از کل کشور بوده است . افزایش شدید جمعیت طی دوره 1365-1355 ، وقوع جنگ و ورود مهاجرین ، افزایش مهاجرت از مناطق روستایی به شهرها و ضعف فعالیت های اقتصادی و اجتماعی بخش خصوصی و دولتی در استان طی دوره مذکور از جمله دلایل این وضعیت می باشد . با وجود نرخ پایین 5/9 درصدی فعالیت زنان در استان متأسفانه میزان نرخ بیکاری زنان بسیار بالاست و برابر 9/22 درصد در سال 1384 بوده است . این امر نشان می دهد که زنان برای ورود به بازار کار با مشکلات بسیاری روبرو هستند . البته بالا بودن نرخ بیکاری استان در مقایسه با کشور در سال 1384 علی رغم نرخ پایین تر فعالیت در استان و همچنین تحولات اقتصادی گسترده بواسطه پارس جنوبی نشان دهنده ضعف شدید سرمایه انسانی استان و عدم تطابق آن با نیازهای بازار کار می باشد . ساختار اشتغال استان طی سه دهه گذشته تغییر کرده است و از سهم بخش کشاورزی در اشتغال شدیداً کاسته شده و سهم بخش صنعت و خدمات افزوده شده است .
فصل سوم :

مبانی علمی ، نظری و

روش شناسی تحقیق
مقدمه
در این قسمت مقررات و استانداردهایی که بر موارد زیر در مقیاس محلی ، منطقه ای ، کشوری و جهانی حاکم است ، توضیح داده می شود . با آگاهی از اهمیتی که جامعه بین‌المللی برای حصول اطمینان از این‌که استفاده از انرژی هسته‌ای، ایمن، دارای ضابطه‌مندی صحیح و سازگار با محیط زیست است ، قائل است ؛ با تأکید مجدد بر لزوم ادامه توسعه سطح بالای ایمنی هسته‌ای در جهان ؛ با تأکید مجدد بر این‌که مسئولیت ایمنی هسته‌ای بر عهده کشوری است که در مورد تأسیسات هسته‌ای دارای صلاحیت است ؛ با تمایل به توسعه فرهنگ ایمنی هسته‌ای مؤثر؛ با آگاهی از این‌که وقوع حوادث در تأسیسات هسته‌ای دارای آثار بالقوه فرامرزی است ؛‌ و با توجه به اهمیت ایمنی پیش از هر اولویت دیگر، خوشبختانه نیروگاه اتمی بوشهر برای بهره برداری موقت به شبکه برق سراسری کشور وصل شده و تا کنون بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون کیلووات ساعت انرژی برق تولید کرده و به شبکه سراسری برق ایران تحویل داده است . تحویل گرفتن این واحد از کارشناسان روسی به صورت تجاری هم به زودی محقق خواهد شد، اما ایمنی نیروگاه در تمام مراحل بیشترین اولویت را داشته و عجله ای برای راه اندازی تجاری آن نیست .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *