سبز اندیشان امروز

معرفی بازی Spellbinders؛ محفلی جدید برای علاقه مندان به کلش رویال

با وجود محبوبیت بسیار زیاد کلش رویال، طبیعیه پیچیدگیای این بازی به کام تعدادی از کاربران پلتفرمای موبایل خوش نیاد. معمولا در این جور مواقع، بازیکنان به سمت عناوین ساده تری می رن تا لذت بیشتری از اوقات فراغت خود ببرن. استودیو Kiloo با جدیدترین اثر آنلاین خود با نام Spellbinders اومده تا همین زمینه رو واسه بازیکنان جفت و جور کنه.

نگید که نام این استودیو شونزده ساله تا الان به گوش تون نخورده. اونا در سال ۲۰۱۲ تونستن با Subway Surfers محبوبیت جهانی رو به دست بیارن. طوریکه براساس آخرین آمار، عنوان مورد بحث تا الان بیشتر از یه میلیارد بار دانلود شده. به بحث اصلی برگردیم.

با اینحال که Spellbinders به عنوان یه بازی MOBA شناخته می شه، اما مثل کلش رویال تماشاگر ترکیب سبکای دیگری با اون هستیم. البته این قدر از ساخته جذاب سوپرسل نام می بریم، فکر نکنین با یه تقلید صرف از کلش رویال یا حتی کلونی از این بازی طرف هستین. چون Spellbinders با المانای جذاب و خاص خود تونسته کمی از زیر سایه عنوان مورد بحث بیرون بیاد.

پس از ورود به بازی با یه بخش آموزشی تقریبا طولانی مواجه میشین. در این قسمت وظیفه دارین سه تایتان رو شکست بدین؛ شخصیتایی که میدون مقابله رو کنترل کرده و انگار کاراکتر اصلی هستن. نبردهای بازی در سه لاین یا راه افقی اتفاق می افتن.

شکست هیچ نکفته منفی واسه بازیکن در بر نداره. یعنی، اگه ببازید امتیازی از دست نمیدید. با هر برد هم تعدادی ستاره دریافت می کنین که فرق سطح شما با بقیه بازیکنا رو نشون میده.

واسه پیروزی در بازی باید اندازه سلامتی تایتان مقابل رو به صفر برسونین. واسه این کار دو راه هست. اول کارتایی که در زیر صفحه هستن رو انتخاب کرده و به هر کدوم از لاینا که خواستین بفرستید. این کارتا شامل سربازان جورواجور یا جادوهایی هستن که بسته به کارایی خود مقداری مانا یا انرژی مصرف می کنن. حالا که حرف از انرژی به میان آورده شد، بد نیس بگیم اونا حکم الکسیر در Spellbinders رو دارن.

حتی مثل کلش رویال در طول بازی نوار اون مشخص بوده و با سرعت بالایی کامل می شه. با رسیدن سربازان به پایان راه، مقداری از سلامتی حریف کم می شه. اگه راه اول در پیروزی رو برید، خود به خود به راه دوم هم رسیدین. در وسط هر لاین یه توپ جنگی هست. اگه سربازی بتونه به اونجا برسه، این وسیله رو به اختیار خود درآورده و با هر شلیک یه عدد از جون بازیکن کم می شه.

طبیعتا هم تا آخر بازی توپا در اختیار بازیکن قرار نخوان گرفت. یعنی، هروقت یکی از سربازها به وسط میدون جنگ برسه، جایگاه توپ تغییر کرده و این داستان تا آخر بازی ادامه داره. این نکته رو یادتون باشه با به دست آوردن هر سه توپ، اونا شارژ شده و یه ضربه خطرناک به حریف وارد می شه. البته بعد از این اتفاق کنترل توپا رو از دست داده و دوباره باید واسه به دست آوردنشان مقابله کنین.

گرافیک کارتونی بازی و رنگ بندی متناسب با اون باعث شده تا بازیکن تجربه ای لذت بخش داشته باشه.

کلیات گیم پلی بازی رو همین توضیحات تشکیل میدن. همونجوریکه بالاتر گفتیم واسه پیروزی در Spellbinders نیازمند روشای هدف دار خاصی نبوده و با کمی دقت یا خوش شانسی می تونین نبردها رو ببرین. کلمه خوش شانسی رو استفاده کردیم چون معلوم نیس موقع جنگ چه کارتایی به شما تعلق میگیره. پس از پیروزی بر هر سه تایتان، زمان مقابله با بازیکنان دیگه فرا می رسه. پس می تونین با اونا وارد جنگ شده و علاوه بر دریافت سکه، لول آپ شید.

فارغ از توضیحات گیم پلی، بازی تفاوتای دیگری هم با کلش رویال داره. یکی از اونا کارتایی بازی هستن. در Spellbinders همه کارتا در بخش آموزشی آزاد می شن. پس انتظار سرباز یا جادوی جدیدی با لول آپ شدن نداشته و تنها می تونین اونا رو قوی تر کنین. علاوه بر این، همه کارتا در میدون جنگ حضور داشته و برخلاف کلش رویال توانایی انتخاب شون قبل از حضور در جنگ رو دارین.

دلمون نمی خواد تعریف الکی کنیم، پس اگه به کلش رویال اعتیاد دارین لازم نیس به سمت این بازی بیایید. چون پیچیدگیای اونو مشاهده نمی کنین. اما اگه از راه های هدف دار جورواجور ساخته سوپرسل خسته شده و می خواین اثر سر راست تری رو تجربه کنین، Spellbinders بهترین گزینه س. یادتون باشه بازی همین چند روز به منتشر کردن رسید، پس توانایی رسیدن به رتبه هایی ابتدایی رو دارین.

با جلو رفتن بیشتر در بازی می تونین دو تایتان دیگه رو هم آزاد کنین. هر تایتان دارای یه قدرت و دو سرباز مخصوص خوده. قدرتای اونا رو می تونین در میدون جنگ استفاده کنین. مثلا قدرت تایتان رو به رو رعد و برق زدن به نیروهای میدون مقابله س.

 

در بازی می تونین اندازه نوار مانا، سرعت کامل شدن اون و سلامتی خود رو زیاد کنین. در تصویر سمت راست هم نیروهای خاصی رو میبینین که واسه به کار گیری اونا در هر بازی باید سکه بدین.

Spellbinders

  • Spellbinders
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Kiloo
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۸۶٫۱ / ۴۶ مگابایت

دانلود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *