سبز اندیشان امروز

معرفی بازی Flappy Golf 2؛ قطعه ای خوشمزه از کیک نودل

فلپی برد موفقیتای مختلفی به دست آورد، به چه دلیل سازنده تصمیم به حذف اپلیکیشنش از فروشگاه ها گرفت؟ «دونگ نگوین» فلپی برد رو فقط با یه هدف پیشرفت داد؛ عنوانی که مخاطب بتونه هنگام حرکت هم به تجربه اش ادامه بده. شاید اون با مکانیزمای فوق العاده ساده پروژه اش تونست به این خواسته برسه اما همه چیزی اون طور که دوست داشت پیش نرفت. فلپی برد کم کم از یه عنوان «ساده» واسه سرگرمی به اپلیکیشنی «اعتیادآورتر» تبدیل شد.

اگه با دقت بیشتری به این مسئله نگاه کنیم، می تونیم تصمیم نگوین رو درک کنیم. فلپی برد بازی سختی بود و شاید طی یه دقیقه ده ها بار می باختید. از سویی چون مردم به این عنوان معتاد شدن، باخت رو بارها تجربه می کردن و همین مسئله روی ذهن بعضیا تاثیر می گذاشت. بخاطر این اون فلپی برد رو از گوگل پلی و اپ استور برداشت. بعد از تموم شدن فعالیت بازی بود که بعضی پیشرفت دهندگان دست به ساخت کلونایی از فلپی برد زدن.

نودل کیک رو می تونیم یکی از همین استودیوها بنامیم، فرقش اینه که اونا عزمشونو جزم کردن خلاف جهت آب شنا کرده و عنوانی با نام Flappy Golf بسازن که ضمن شباهتش با فلپی برد تجربه ای به طور کامل متفاوت رو به بازیکنا هدیه بده. قسمت دوم بازی چند ساعت پیش منتشر شد و امروز می خوایم به معرفی اون بپردازیم. اگه خواهان یه تجربه ساده و هیجان انگیز هستین، با ما همراه باشین.

اولین نکته ای که پس از شروع فلپی گلف ۲ به اون اطلاع کامل پیدا می کنین، گرافیک تقریبا متفاوت با فلپی برده. نودل کیک واسه پیشرفت قسمت ابتدایی از ساخته نگوین الهام گرفت و یه بازی نیمه پیکسلی رو به منتشر کردن رساند. انتخاب درستی هم بود، اونا می خواستن تا علاقه مندان به فلپی برد از همون اول با فلپی گلف رابطه برقرار کنن. با این وجود حالا که فلپی گلف به محبوبیت رسیده، استودیو سازنده عزمشو جزم کرد روشی متفاوت رو پیش بگیره.

بخش چند نفره از جذابیتای قسمت قبلی بود و این بار هم تماشاگر حضورش هستیم. بدیش اینه ورژن اندروید دارای Local Multiplayer نیس و همین مسئله موجب شده تا کاربرها انتقاداتی از بازی داشته باشن. شاید با آپدیتای بعدی این بخش واسه دیوایسای اندرویدی منتشر شه.

این بار از آبجکتای پیکسلی خبری نبوده و همه چیز رنگ و بوی امروزی گرفتن. تا اینجا اومدیم بد نیس به گرافیک هم نگاهی بندازیم. حالا خوبیش اینه نودل کیک سنگ تموم گذاشته و منطقه ها بسیار چشم نواز هستن. جدا از طراحی بهتر محیط و آبجکتا که روی گیم پلی موثر بوده، با یه نگاه ساده به رنگ بندی می تونیم به این مسئله پی ببریم.

زیبایی دیداری راه خود رو به شنیداری هم پیدا کرده. نودل کیک مثل قسمت قبلی واسه هر محیط یه قطعه متفاوت قرار داده و بسته به شمایل منطقه می تونین انتظار یه موسیقی شنیدنی داشته باشین. باحال اینجاس بعضی آهنگا هم نوستالژیک بوده و خاطرات خوش دوران سونیک یا ماریو رو خوب زنده می کنن.

گیم پلی فلپی گلف ۲ تغییرات چندانی نکرده و مثل گذشته باید پرنده ای رو که مثل کاراکتر فلپی برده به چاله بندازین. واسه این کار می تونین از دو دکمه کمک بگیرین که با هر کدوم پرنده به سمت چپ یا راست پرواز می کنه. المانی که فلپی گلف ۱ رو به موفقیت رسونده بود و این بار هم به کمک قسمت دوم اومده، طراحی خوب چالشا هستش که با جلو رفتن متفاوت می شن.

ساده تر بگیم، چون محیطا مشابه نیستن پس هر مرحله باید روش هدف دار جدیدی بچینید. همین گستردگی موجود کنار سادگی المانای گیم پلی تونسته تا جذابیت فلپی گلف ۲ رو زیاد کرده و بازیکنا رو ساعتا پای بازی بنشاند. واسه سخن پایانی باید بگیم نودل کیک پس از منتشر کردن سوپر استیکمن گلف ۳، حالا با فلپی گلف ۲ برگشته تا نشون بده که استاد ارائه تجربه ای آرکید از ورزش گلفه. این عنوان رو می تونین از گوگل پلی یا اپ استور دریافت کنین.

Flappy Golf 2

  • Flappy Golf 2
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Noodlecake
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۱۲۰ / ۸۰ مگابایت

دانلود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *