سبز اندیشان امروز

معرفی بازی Eighth Note؛ حرکت با نت ها

راستش رو بخواین هفته پیش می خواستیم Eighth Note رو معرفی کنیم ولی بعد از اتفاقاتی عجیب، ساخته باحال Chang Evansrty از مارکتا حذف شد و طی لحظات پایانی اونو عوض کردیم. حالا خوبیش اینه حالا تماشاگر برگشت این اپلیکیشن به فروشگاه ها هستیم و به همین بهونه واسه مطلب پیش رو عزممونو جزم کردیم روی اون دست بذاریم تا ببینیم Eighth Note چیجوری با همه سادگیای خود تونسته بازیکنا رو جذب کنه.

اول ماه مارس، واسه چندمین دفعه اتفاقی آشنا از صنعت گیمینگ اسمارت فونا رو دیدیم؛ ساخت بازیایی مشابه از روی اپلیکیشنایی که ایده هایی باحال داشته [مثل Six!] یا به موفقیتایی رسیدن. اما فرق اونجا بود که تعداد زیاد کلونا موجب شد تا حتی نتونیم تشخیص بدیم اونا از کدوم اپلیکیشن الهام گرفتن. راستش رو بخواین مهم هم نیس. چون بین تموم این عناوین شاید Eighth Note بهترین باشه.

اما بازیایی که گفتیم چه هستن؟ با این جور ساخته ها شما احتیاجی به انگشتان خود واسه حرکت یا کشتن دشمنان ندارین و تنها باید با «صدا» شخصیت داستان رو هدایت کنین. همین Eighth Note رو ببینین. Chang Evansrty واسه پیشرفت این اپلیکیشن از عناوین ده های پیش سبک Platformer  الهام گرفته و پس باید با پرش از روی سکوها مراقب آنتاگونیستا باشین.

ولی فرق آنجاست که اینجا آواها، نقش موفقیت شما رو به دوش میکشن. صداهایی با دسیبل پایین باعث می شن تا شخصیت داستان به سمت رو به رو رفته و واسه پرش هم کافیه تا تن صدای خود رو زیاد کنین. فقط یادتون نره ارتفاعی که می پرید به صدای شما بستگی داره. دلیل اینکه بین بازیای فراوون و جدید این سبک دست به انتخاب Eighth Note زدیم، عکس العمل خوب اپلیکیشن به آواهای بازیکنه.

حساسیت تشخیص صدای بقیه عناوین اصلا خوب نیس و بعضی وقتا شخصیت داستان خودش حرکت می کنه. اما با Eighth Note نه فقط توانایی انجام تغییرایت روی این بخش رو دارین بلکه خیلی راحت می تونین از تجربه خود لذت ببرین. جدا از اون که گرافیک رنگارنگ خلاف خیلی از عناوین مشابه با چالشای مناسب هم اثرات زیادی روی این تصمیم و انتخاب ساخته Chang Evansrty داشتن.

Eighth Note عنوانی بازیافت شده از المانای ده های گذشته. اما اونا رو وقتی که پیش ایده باحال «حرکت با صدا» بذارین، به جذابیت واقعی مکانیزمای Eighth Note اطلاع کامل پیدا می کنین  پس به کسائی که میخوان یه تجربه متفاوت از اپلیکیشنای اسمارت فونا رو به خود هدیه بدن، پیشنهاد می کنیم تا Eighth Note رو از دست ندن. البته این نکته رو اضافه کنیم که واسه این سبک، Scream Go هم بد نیس.

Eighth Note

  • Eighth Note
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Chang Evansrty
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۲۴٫۷ مگابایت

دانلود

در بخش اپلیکیشنای سایت ما بخوانبد:

معرفی بازی Six؛ روزی روزگاری با شش ضلعیا

معرفی بازی Three Swipes؛ سین مثل سادگی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *