معرفی انواع هاست

معرفی انواع هاست

هاست‌ها سازه بر کاربرد و ویژگی‌های گوناگون دشوار افزاری که دارا‌هستند، با اعتنا به سرور صاحبخانه به تعدادی گونه تقسیم می گردند . این قسمت بندی ارتباط مستقیمی با عمل شما و دسته نیاز شما خواهد داشت . به همین بهانه است که هاست‌های متعدد با ویژگی‌های متنوع برای یوزرها ساخته شده است.

 

در گزینش هاست اعتنا متعددی داشته باشید و گول اسم آن را نخورید . به نیازهای خویش اعتنا داشته باشید و این قضیه توجه فرمایید که چه جور هاستی مطلوب کار شما خواهد بود . هاست‌های موجود در عالم از نگاه سرور با یکدیگر تفاوتی ندارند البته داده و کد نوشتن که برای آن ها در لحاظ گرفته می گردد منجر تغییر‌و تحول کاربری آن‌ها خواهد شد. در ادامه این مقاله به سوال تفاوت هاست ها با یک دیگر در چیست؟ میپردازیم.

بررسی بعضی از گونه های هاست

هاست ویندوزی

در صورتی سایتی که در دست دارید مبتنی بر ویندوز متن شه باشد , بایستی هاست‌هایی را گزینش نمائید که سیستم استدلال صاحبخانه آن ها و همینطور کاربری آن ویندوز باشد , یا این که این‌که حتما از تکنولوژی مرتبط با ویندوز پشتیبانی نماید . سایت‌هایی که با ویندوز ساخت برنامه شده‌اند به طور معمول از گونه لهجه ساخت برنامه ASP میباشند و یا این که با به کارگیری از بانک اطلاعاتی SQL Server تعریف شده‌اند . معروفترین و همینطور فقط در اختیار گرفتن پنلی که از پنل ویندوز پشتیبانی می نماید پلسک یا این که Plesk می باشد .

 

هاست لینوکسی

در‌حالتی که سایتی که در اختیار دارید مبنی بر لهجه کد نوشتن لینوکسی پیاده سازی شده باشد بایستی از هاست‌هایی به کارگیری نمایید که از این گویش پشتیبانی می نماید . لهجه کد نویسی که هاست‌های لینوکسی توانا به پشتیبانی از آن میباشند از گونه PHP میباشد . در اختیار گرفتن پنل‌هایی که برای سیستم استدلال لینوکس قابل بکارگیری می باشند , در دست گرفتن پنل سی پنل یا این که Cpanel و دایرکت ادمین یا این که Directadmin میباشد . اما در بعضا مورد ها از پلسک نیز برای پشتیبانی از هاست لینوکسی به کارگیری می شود.

هاست لاراول

لاراول یک چارچوبی است که با به کار گیری از لهجه کد زدن PHP تعریف شده‌است . این گویش در دنیای روز جاری فراوان پرکاربرد و دوست داشتنی است . برای این که از این هاست به کارگیری فرمایید نیاز به یک منابع و دسترسی‌های مختص نظیر SSH خواهید داشت . هاست لاراول به همین بهانه در حیث گرفته شده‌است.

در آخر

پیشین از خرید هاست می بایست بدین مورد اعتنا نمایید که تعداد کاربرانی که به تارنما شما مراجعه می‌نمایند و فعالیت‌هایی در تارنما شما انجام می دهند را بررسی نمائید . برای سایت‌هایی که از اهمیت بالا نزد شما برخوردار میباشند بایستی از یک هاست صاحبخانه با میزان خاطر RAM و CPU بالا استعمال نمائید .

Share