سبز اندیشان امروز

«لپ‌تاپ» خود را بپزید تا تعمیر شود!

یه کاربر مک بوک تونست با ایجاد ۶۰ سوراخ در پشت لپ تاپ خراب خود و قرار دادن اون داخل فر، مدارات اون رو پخته و لپ تاپش رو تعمیر کنه!

به گزارش آلامتو به نقل از مهر ؛ اون طور که این کاربر در سایت »IFixIt« توضیح داده، لپ تاپش از یه سال پیش، زیادتر از اندازه داغ می کرده و دمای مدارات داخلی اون تا ۱۰۲ درجه سانتیگراد رسیده. اون راه های زیادی رو واسه حل این مشکل بکار گرفته، مثلا با هوای فشرده داخل لپ تاپ رو تمیز کرده، پایه و کول پد واسه اون خریده و همینطور از نرم افزارهای خاصی جهت سریعتر کردن سرعت فنای لپ تاپ استفاده کرده، اما هیچ کدوم از این کارا تاثیر به سزایی در حل مشکل نداشتن.

بعد از این تلاشا و تو یه روز کابوس وار، لپ تاپ در بین کار خاموش شده و بدون بروز کوچیکترین علامت حیاتی، به خواب عمیقی فرو رفته. شاید رسیدن دمای مدارات داخلی در حدی که می تونسته آب رو به جوش آورد، منتهی به خرابی اونا شده. با مراجعه به یه تعمیرکار، دلیل دقیق خرابی، خم شدن زیادتر از اندازه برد اصلی لپ تاپ به دلیل گرما زیاد و باز شدن اتصالات لحیم کاری شده برد تشخیص داده می شه.

از اونجایی که لحیم کاری دوباره مدارات ظریف و حساس مک بوک کاری پر هزینه و لازمه صرف وقت چند هفته ایه و صاحب لپ تاپ نمی تونسته اینجور هزینه و وقتی رو متحمل شه، به دنبال ایده ای دیگه میره.

مک بوک

اون برد اصلی لپ تاپ ۹۰۰ دلاری اش رو به مدت چند دقیقه داخل فری با دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد گرما میده تا لحیما ذوب شده و به جریان بیفتن تا اتصالات الکتریکی دوباره برقرار شن. در کمال ناباوری این کار جواب داد و مک بوک این فرد به کار افتاد. باحال تر اینکه این راه حل شانسی و تصادفی نبوده و ۸ ماه بعد از این ماجرا که لپ تاپ دوباره به دلیل مشابهی از کار میفته، دوباره داخل فر رفته و زنده شده! این کاربر واسه انتقال گرمایی بهتر، چندین سوراخ ریز زیر بدنه لپ تاپ درست کرد تا تهویه گرمای درون برد بهتر انجام بشه!

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *