ساخت لینک طعمه

لینک طعمه معنی ساده ای در  است.‬ شما چیزی رو در سایت قرار‬ میدین که به عنوان یه طعمه واسه لینکها عمل میکنه و‬ لینکها رو جذب میکنه. مردم به خاطر شما لینکها سایتتون‬ رو قرار نمیدن بلکه می خوان اینکار رو بکنن.‬ اونا می خوان مردم در مورد لینک طعمه شما بدونن. شما طعمه رو قرار میدین‬ و بعد به مردم در موردش‬ میگین و منتظر میمونین تا لینکهایتان گسترش پیدا کنه.‬ این یکی از سریعترین روشای کسب لینکه‬ در واقع وقتی که Matt Cutts‬ در مورد رابطه گوگل با جهان سئو صحبت میکرد‬ طعمه لینک اولین چیزی بود که گفت‬ طعمه لینکی چیه. به طور‫ خلاصه چیز باحال و مفیدی یا‬ سرگرم کننده یا خنده دار‬ یا جذاب یا فریفته گرانه یا‫ حتی تهوع آور یا شیطانیه‬ که مردم به اون لینک میکنن‬ چون فکر میکنن دوستان و همکارانشون باید در موردش بدونن‬.

خنده

شکلای جور واجور لینک طعمه

یکی از نمونه های قدیمی اون‫ یوتیوبه که فقط از‬ طمعه لینکی استفاده می کنه.‬ یوتیوب شامل میلیونها ویدیو بوده و‬ با وجودی که خیلی از آنهای لینک طعمه نیستن‬ ولی خیلی از اونا هستن‬ و در نتیجه یوتیوب بیشتر از‬ یه میلیارد و نیم لینک ورودی داره‬ نمونه دیگری از اون ویکیپدیا‬ است که حاولی ۱۸ میلیون صفحه س‬ که هر یک میتونه به عنوان‬ لینک طعمه در نظر گرفته شه‬ ممکنه شما علاقه ای به‬ Beard Liberation Front نداشته‬ باشین ولی صدها نفر دارن‬ البته هممون نمی تونیم تبدیل به‬ ویکیپدیا و یوتیوب شیم ولی این‫ به اون معنا نیس که نمیتوایند‬ طعمه لینکی به اندازه خودتون داشته باشین‬ چیکار میشه کرد؟ یکی‫ از روشن ترین ایده ها این‬ است که میزبانی وبلاگی در مورد سوژه ای‬ مربوط به ناحیه کار رو بردوش گیرید.

‬ ساخت وبلاگها خیلی خیلی آسونه‬ ولی ساخت وبلاگهای خوب سخته‬ پس تا وقتی که از استعداد‬ خود در این مورد با خبر نشدید ‫شروع به وبلاگ نویسی نکنین.‬ شما نیاز به یه نویسنده دارین‬ کسی که به اینکار علاقه داشته باشه‬ کسی که مقاله ای بنویسه که بقیه بخونن‬. اگه پیش نیازای لازم رو داشتی‫ و یه وبلاگ پر طرفدار بسازین، یه‬ وبلاگ میتونه یه لینک طعمه عالی باشه‬ ولی یه وبلاگ چیه؟ یه وبلاگ‬ در اصل سیستم مدیریت محتوا هستش‬ پس چه محتوا رو با وبلاگ‫ تولید کنین و یا اینکه از روشای‬ پیشرفت بخشی سنتی وب استفاده کنین‬ همه شون به یه اندازه محتوا به حساب میرن‬ شاید شما بتونین وسایل مفیدی تولید کنین‬ خیلی از وب سایتهای وام واسه‬ نمونه ماشین حساب گرو گزاری رو ساخته ان‬ هم اینکه اگه شما یه شرکت گرو‬ گزاری داشته باشین، امروز‫ه اضافه کردم محاسبه گر گرو گزاری‬ خیلی قدیمی شده و این یه ایده خیلی خوبه‬ البته هر کار و کاسبی ای متفاوت‬ است و منابع موجود متنوعه‬ شاید اون یه سری از دایرکتورهای‬ یا یه سری از ویدئوها بدون به کار گیری اجناس باشه.‬

بعضی از فروشگاه های خارجی امروزه‬ میزبانی ویدئویی بر چگونگی به کار گیری شکلای جور واجور لوازم‬ واسه فروش رو بردوش دارن‬ هر چیزی که طعمه لینک شما‬ باشه، باید مردم رو از وجود اون خبر دار کنین.‬ به طور کامل مشخصه که واسه اطلاع رسانی‬ گسترده در مرود طعمه لینکی باید از سئو سایت استفاده کنین‬ ولی واسه نمونه باید وبلاگ نویسان‬ رو در مورد اون خبر دار کنین‬. با تماس با وبلاگ نویسان ،‬ روزنامهای در رابطه و سایتهای مجله‬ و هر دایرکتوری مرتبطی کمپین ساده‬ ای از روابط عمومی به وجود بیارین‬ هم اینکه بهتره لینک دعوت نامه ای‬ در کنار طعمه خود بذارین‬ هم اینکه می تونین از آیکونهای شبکه اجتماعی‬ و یا دکمه به اشتراک گزاری هم استفاده کنین‬ یه نکته آسون اینه که‫ از دو مثال اول این ویدیو‬ استفاده کنین، یوتیوب و ویکیپدیا‬ فارق از این اصل که اونا‬ شامل مقدار زیادی طعمه لینکی هستن‬ دیگه چه اشتراکی دارن ؟ مردم‬ طعمه های لینکی رو به وجود میارن‬ سازمانهایی که یوتیوب و ویکیپدیا رو‬ هدایت میکنن هیچ محتوایی تولید نمی کنن‬ اونا تنها تسهیلات لازم رو به‬ وجود آورده ان و به مردم اجازه میدن‬ واسه اونا طعمه های لینکی رو بسازن‬ در واقع خیلی از وب سایتهای‬ برتر جهان همین کار رو میکنن‬ سایتهایی مثل Yelp ، TripAdvisor ،‬‬ Pinterest ، Craigslist و چیزای دیگه ای به جز اینا‬ سایتهایی که به مردم اجازه میدن‬ تا محتوای خود یا طعمه لینک خود رو بسازن‬ شمام می تونین ازش استفاده کنین‬.

نمونه ای از اون شرکت فروشنده س که انجمنهایی واسه‬ محصولاتش به وجود می آورد‬ واسه نمونه Adobe‬ انجمنهای آموزشی داره‬ فرومها و گروه های موزیک که محتوا‬ به وسیله مشتریهای Adobe‬ جفت و جور شده و به عنوان طعمه‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‫ی لینکی واسه هزاران لینک عمل میکنه‬ البته شاید این کاری نبود که‬‬ Adobe انجام داد ولی‬ کم و بیش همون طعمه لینکه‬ ساخت طعمه لینک واسه خیلی از شرکتها خیلی سخته‬ به خاطر همین آدما به دنبال‬ روشای دیگری میشن روشهایی که ارزش کمتری دارن‬ در مورد این موضوعات خوب‬ فکر کنین و راهی واسه‬ لینک کردن سایتتون به وسیله مردم پیدا کنین‬‬‬.
‫‬‬