رنکینگ یا رتبه بندی سایت در گوگل

در دنیای امروز که اینترنت نقش مهمی در رد و بدل کردن اطلاعات در میان افراد داره، وب سایتا نقش مهمی رو این وسط اجرا می کنن و از اونجایی که اینترنت مرزها رو شکسته و از این روش تموم دنیا می تونن با هم رابطه داشته باشن، پس سایتای جور واجور در زمنیه کاری خود با هم رقابت دارن که با گذاشتن مطالب خاص و بکر، بتونن رتبه خود رو در گوگل بالا ببرن. رتبه بندی یا رتبه بندی سایت در گوگل براساس میزات کیفیت سایت مشخص می شه پس مهمترین هدف اینه که رتبه بندی سایت شما رو بالا ببره.

منظور از پیج رنک (Page Rank) گوگل چیه

پیج رنک گوگل که اولین بار به وسیله لری پیج ایجاد شد، معیاری واسه رتبه بندی سایت است. طبق اصول گوگل، هر چی صفحه ای اندازه ورودی بیشتری داشته باشه، اعتبار اون بیشتره چون این نشون میده که محتویات اون سات، در میان کاربران، جایگاه بهتری داشته. پیج رنک، تو یه دانه عددی بین ۱۰-۱ تعریف می شه که هم تاثیر زیادی بر رتبه بندی سایت شما داره و هم بر اندازه اعتبار سایت شما موثره. سایتی که از نظر پیج رنک، رتبه بهتری رو به دست بیاره، اندازه بازدید اون بیشتر بوده و در نتیجه با قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، اندازه استقبال از اون سایت بیشتر می شه. لازمه بدونین که گوگل پیج رنک رو واسه کل سایت تعیین نمی کنه بلکه جزئی تر عمل کرده و به بزوی صفحات تمرکز می کنه و هر صفحه ای که از فاکتورهای قانونی پیروی کرده باشه و کیفیت بالتری داشته باشه، در پیج رنک رتبه میگیره.
اگه می خواید بدونین که رتبه شما در پیج رنک چیجوریه هم می تونین به سراغ سایتای بررسی برید و هم این که قسمتای خاص مرورگر که واسه شما تعیین می کنه استفاده کنین و هم رتبه سایت خود رو توجه کنین و هم از وضعیت سایت رقبا با خبر شید.

راه حل افزایش پیج رنک

راه حل

در رتبه بندی سایت، بهترین راه واسه افزایش رتبه اینه که اندازه ورود به صفحاتی از سایت که رتبه بالاتری رو در پیج رنک به دست آوردن، زیاد کنین. مثلا در داخل سایت خود مقاله ای قرار می دید و در ان از موضوعی یاد می کنین که در صفحه دیگه همین موضوع دلیل افزایش رتبه اون صفحه شده حالا با لین کردن اون موضوع در مقاله فعلی، کاربر رو به صفحه با رنک بالا برگشت می دید.