سبز اندیشان امروز

«دودکش» چه ربطی به قالیشویی مشتاق دارد؟

کمدی درام دودکش به آخرین قسمتای خود رسیده. سریالی که در نظرسنجی بعضی از سایتای اینترنتی، پربیننده ترین سریال ماه رمضان امسال لقب گرفته اما تا اینجای کار، نه خبری از دود در اون بوده و نه دودکش.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: خیلیا که تا الان منتظر بودن وجه اشتراکی بین نام سریال و خونواده قالیشوی اون پیدا کنن، حالا تو روزهایی که پخش سریال دودکش به آخرین قسمت هاش رسیده دنبال دلیل این نام گذاری می گردن. اما محمدحسین لطیفی، کارگردان این کار عقیده داره احتیاجی به شباهت مستقیم بین نام اثر و خود اون نیس.

سریال دودکش

اون میگه که اسم های تک سیلابی یا در آخر دو سیلابی رو واسه کاراش پسند می کرد و درباره نام دودکش عقیده داره: «این عنوان خیلی ساده س! و از طرفی کمی حالت شاد کننده و باحال و طنز رو هم در خود داره.»

لطیفی تو روزهایی که مشغول ساخت دودکش بود، در گفتگو با مهر گفته بود: «یادمه وقتی که “عینک دودی” رو ساختم همه پرسیدن به چه دلیل عینک دودی؟ گفتم به این خاطر که ما داریم همدیگه رو با عینک دودی می بینیم. کافیه اون رو ورداریم و بقیه رو شفاف تر ببینیم. “دودکش” هم واسه من همینه. اینکه ما تو یه فضای پر از دود هستیم و اگه دودکشی باشه ما همدیگه رو عالی می بینیم، همدیگه رو دوست داریم و به هم محبت می کنیم.»

لطیفی قبل از دودکش، سریالای صاحبدلان، وفا، سفر سبز، کت جادویی، همسایه ها، نردبون آسمون، قلب یخی و ساخت ایران رو کارگردانی کرده بود و دودکش دومین سریال ماه رمضانی اون هستش.

noindex

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *