سبز اندیشان امروز

«جدایی نادر از سیمین» بهترین فیلم جهان در سال ۲۰۱۱

نشریه معتبر وال استریت ژورنال فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی رو به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۱ سینمای جهان معرفی کرد.

جدایی نادر از سیمین 

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، فیلم «جدایی نادر از سیمین» در ادامه افتخارآفرینی های جهان اش در آستانه ی برگزاری اسکار، بالاتر از برنده نخل طلای کن و فیلم جدید وودی آلن به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۱ از طرف نشریه «وال استریت ژورنال» انتخاب شد.

«جو مورگن استرن»، منتقد سینمایی این نشریه در توصیف «جدایی نادر از سیمین» نوشته: «شاید شما چیزی از این فیلم نشنیده باشین، چراکه ۳۰ دسامبر اکران می شه. اما من پس از تماشای اون در جشنواره تلورید، این فیلم رو یه شاهکار در کلاس جهانی نامیدم و جمعه آینده پس از شروع اکران اون، این تعریف و تجمید رو بیشتر می کنم.»

 

«جدایی نادر از سیمین» که این روزا با درخشش در فصل جوایز سینمایی هالیوود، انتظارها واسه موفقیت در جوایز اسکار ۲۰۱۲ رو بالا برده، نامزد جایزه بهترین فیلم خارجی جوایز گلدن گلوب شد.

 

برنده جایزه خرس طلا و خرس نقره ای بهترین بازیگری از جشنواره برلین طی هفته های گذشته برنده ی چندین جایزه ی جهانی از جمله بهترین فیلم خارجی سال از نگاه انجمن ملی منتقدین آمریکا و انجمن منتقدین فیلم نیویورک و جوایز فیلم جداگونه بریتانیا شده و ماه گذشته در جوایز هرساله آسیا ـ پاسیفیک بهترین فیلم سال ۲۰۱۱ شناخته شد.

طبق این گزارش، فیلم تشویق شده «هنرمند» در رتبه دوم بهترین های سال ۲۰۱۱ قرار داره. این فیلم به کارگردانی «میشل هازاناویکیوس» در جشنواره کن نامزد نخل طلا بود که جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره رو واسه «ژان دوجاردین» به همراه آورد. این فیلم در جشنواره سن سباستین جایزه منتخب تماشاگران رو بدست آورد.

«نیمه شب در پاریس» ساخته وودی آلن دیگه فیلم منتخب نشریه وال استریت ژورناله.این فیلم که در افتتاحیه جشنواره کن اکران جهانی شد، با بازی «کارلا برونی»، همسر رییس جمهوری فرانسه و «ماریو کوتیلار» روایت می شه.

فیلم فرانسوی «از خدایان و آدم ها» ساخته «خاویر بیوو» دیگه فیلم سرشناس حاضر در این فهرسته. این فیلم که در جشنواره سال گذشته کن جایزه هیات داوران رو گرفت، براساس یه داستان واقعی چند راهب مسیحی رو روایت می کنه که در سال ۱۹۹۶ در الجزایر به قتل می رسند.

«درخت زندگی» ساخته «ترنس مالیک» که برنده نخل طلای کنه، دیگه فیلم برتر سال ۲۰۱۱ سینمای دنیاس. این فیلم که «براد پیت» و «شون پن» رو به عنوان بازیگران اصلی داره، داستان یه خونواده آمریکایی در دهه ۶۰ میلادی در شهر کوچیکی در تگزاسه که درباره هستی و آفرینش دنیاس.

ایسنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *